Gruodžio 21-oji – Žiemos saulėgrįža, Elnio devyniaragio šventė.

Gruodžio dvidešimt pirmoji, ketvirtadienis – 355-oji metų diena (ketvirtoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Geskanta, Geskantas, Geskantė, Gestautas, Gestautė, Gesvina, Gesvinas, Gesvinė, Honorata, Honoratas, Honorijus, Tomas;

rytoj: Dovilė, Gedvarda, Gedvardas, Gedvardė, Gedvė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Ksaveras, Rimbertas, Zenonas;

poryt: Mina, Veliuona, Viktė, Viktorija, Vilas, Vilbutas, Vilbutė, Vilė, Vilys, Viktorija.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.39, leidžiasi 15.53. Dienos ilgumas – 7.14. Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Šaulio ženkle.


Protingos mintys: „Mes niekada neišmoktume būti narsūs ir kantrūs, jei pasaulis būtų vien džiaugsmas“ (H. Keler).


Astrologinė prognozė gruodžio 21-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Rytinės emocijos nebus pozityvios, daug kas erzins. Galbūt nelabai seksis užsidirbti pinigų, įsigyti tai, ką norite, arba atgauti vidinę ramybę, pasitikėjimą savimi. Galite pasielgti nelabai padoriai, siekdami sau naudos, komforto ar malonumo.

JAUTIS. Geras metas kūrybiniams bandymams vienumoje, tačiau ne konkursams, ne pasirodymams scenoje ar kitur viešumoje. Pasisaugokite liežuvautojų, sukčių, nepasiduokite provokacijoms.

DVYNIAI. Šiandien aktyviai bendrausite su senais ir naujais pažįstamais, kolegomis, bendraminčiais. Regis, pasijusite populiarūs, taip pat išsklaidysite ir kai kuriuos gandus, mitus apie save.

VĖŽYS. Būsite veiklūs, darbštūs. Jūsų bendradarbiavimas, draugystė kai kam atrodys labai svarbi ir pageidautina. Gali būti lengva supainioti dalykinius ir romantinius interesus.

LIŪTAS. Regis, sulauksite įtakingų asmenų ar užsieniečių dėmesio, pasveikinimų. Kiti arba jūs galite surengti svarbų pristatymą, renginį, pasakoti apie savo patirtis svetur ir pan. O galbūt kaip tik dabar išvyksite į kelionę.

MERGELĖ. Šiandien nestokosite vaizduotės ir įžvalgos. Puiku, jei tai jums padės spręsti finansines problemas. Derėtų laiku sumokėti mokesčius, įmokas. Viską lengviau įveiksite, jeigu atvirai kalbėsitės su gyvenimo partneriu, vaikais.

SVARSTYKLĖS. Sugebėjimas dalintis, išklausyti, suprasti šiandien bus didelė vertybė. Jei to stokojate, gali nesisekti. Atsargiau elkitės su ugnimi, elektra, šventine pirotechnika.

SKORPIONAS. Aktualūs bus sveikatos, įvaizdžio ir darbo klausimai. Šiandien įmanoma daug nuveikti, tik reikia turėti dienos planą. Tikėtinas prieššventinis pasisėdėjimas su kolegomis, tačiau jis ilgai netruks ir bus naudingas.

ŠAULYS. Regis, šiandien sulauksite komplimentų ir tai jums tikrai praskaidrins nuotaiką, pažadins kūrybingumą, šmaikštumą. Turbūt neatsisakysite pramoginio renginio.

OŽIARAGIS. Jeigu pradėsite klausti šeimos narių apie jų šventinius norus, tai neatsistebėsite, kad tokių galima prisigalvoti. Išmaniausi neabejotinai bus vaikų norai, originaliausi – siurprizus mėgstančių, mylimųjų.

VANDENIS. Gana sparčiai spręsis reikalai, susiję su studijomis, korespondencija, reklama, žiniasklaida. Visgi atlygio, naudos turbūt negausite tiek, kiek tikėjotės.

ŽUVYS. Šiandien derėtų visus reikalus mintyse susidėlioti į lentynėles, kad eitųsi sklandžiau, nuosekliau. Regis, nepraleisite progos užsidirbti pinigų, net jei iš to tebūtų vienadienė nauda.

Lietuva gruodžio 21-ąją

1807 m. Lietuvos užnemunės regione, tuo metu priklausiusiame Varšuvos kunigaikštystei, panaikinta baudžiava.

1905 m. Vilniaus geležinkelininkai paskelbė politinį streiką.

1997 m. įvyko pirmasis Lietuvos prezidento rinkimų turas. Į antrąjį rinkimų ratą pateko Artūras Paulauskas (45,35 proc. balsų) ir Valdas Adamkus (27,89 proc.).

1998 m. Lietuvoje panaikinta mirties bausmė. Vietoj jos Baudžiamajame kodekse įrašyta kita aukščiausia bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos.

1998 m. priimtas Lietuvos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas.

2000 m. Maskvoje Lietuvos aktoriui ir diplomatui Juozui Budraičiui už indėlį plėtojant Lietuvos ir Rusijos santykius, taip pat aktoriaus 60-mečio proga įteiktas Draugystės ordinas.

2002 m. Vilniaus Kongreso rūmų simbolinis raktas iškilmingai perduotas Lietuvos muzikos akademijos rektoriui profesoriui Juozui Antanavičiui. Čia duris atvėrė apie 50 akademijos auditorijų.

2007 m. Lietuva kaip ir dar aštuonios Europos Sąjungos valstybės – Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Malta, Lenkija, Slovėnija ir Slovakija – tapo visateise Šengeno erdvės nare.

2009 m. minint kompozitoriaus Eduardo Balsio 90-metį, skverelyje prie Žvėryno tilto Vilniuje atidengta paminklinė lenta. Vakare Vilniaus rotušėje skambėjo į Lietuvos rekordų knygą įtrauktas kūrinys „Dedikacija Eduardui Balsiui“.

2020 m. mirė aktyvus Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos narys, leidinio „Varpas” redaktorius Algimantas Zolubas. Jam buvo 87-eri.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 21 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos