Persikraustymas į naujus namus yra ir jaudinantis, ir pribloškiantis. Gyvenamąją erdvę tenka įrengti nuo nulio. Vienas svarbiausių aspektų – įsigyti reikiamų daiktų, kad būste išties jaustumėtės kaip namie. Nors kiekvieno žmogaus pageidavimai ir prioritetai skiriasi, yra tam tikrų dalykų, kurie būtini kiekvienuose namuose.

1. Baldai

Tai gali atrodyti akivaizdu. Tačiau baldai yra bet kokių namų pagrindas. Prieš įsikeldami įsitikinkite, kad turite pagrindinius daiktus. Pavyzdžiui, lovą, sofą, valgomojo stalą ir kėdes. Jei dirbate namuose – ir rašomąjį stalą. Vėliau visada galėsite pridėti daugiau baldų. Tačiau turėdami būtiniausius pirmąsias dienas naujuose namuose jausitės daug patogiau.

2. Virtuvės prietaisai ir indai

Virtuvė – namų širdis. Todėl būtina turėti reikiamą buitinę techniką ir indus. Kai kurie iš reikšmingiausių daiktų yra šaldytuvas, viryklė, mikrobangų krosnelė, skrudintuvas, kavos virimo aparatas ir trintuvas. Kalbant apie indus, įsitikinkite, kad turite peilių, pjaustymo lentelių, puodų ir keptuvių, kepimo skardų bei dubenų. Taip pat nepamirškite apsirūpinti indų plovikliu, kempinėmis ir rankšluosčiais.

3. Valymo reikmenys

Naujuose namuose svarbu palaikyti švarą tiek dėl higienos, tiek dėl estetinių priežasčių. Reikėtų turėti dulkių siurblį, šluotą, šluostę ir semtuvėlį, įvairių paviršių valymo priemonių bei tualeto šepetį (pavyzdžiui, FORMADORE). Nepamirškite įsigyti ir šiukšlių dėžių bei šiukšlių maišų.

4. Vonios kambario reikmenys

Be klozeto šepečio, yra ir kitų dalykų, reikalingų, kad vonios kambarys būtų funkcionalus. Rankšluosčių kabyklos ir laikikliai (juos rasite šioje e. parduotuvėje) yra būtini. Taip pat pravers dušo užuolaida ir vonios kilimėlis.

5. Patalynė

Kokybiškos paklodės, antklodės ir pagalvės yra būtinos, kad gerai išsimiegotumėte. Įsitikinkite, kad turite pakankamai paklodžių ir pagalvių užvalkalų visoms namuose esančioms lovoms. Nepamirškite įsigyti kelių papildomų antklodžių vėsioms naktims!

6. Langų apdaila

Langų apdaila ne tik suteikia namams stiliaus, bet ir užtikrina privatumą bei izoliaciją. Priklausomai nuo pageidavimų, galite rinktis užuolaidas, žaliuzes, širmas arba langines. Prieš pirkdami išmatuokite langus, kad įsigytumėte tinkamo dydžio.

7. Apšvietimas

Geras apšvietimas yra reikšmingas ir funkcijai, ir nuotaikai. Įsitikinkite, kad kiekviename kambaryje yra pakankamas viršutinis apšvietimas. Apsvarstykite galimybę pridėti stalinių ar grindų lempų, kad apšvietimas būtų stipresnis. Taip pat galite pridėti keletą kabančių šviestuvų, lempučių ar žvakių, kad sukurtumėte jaukesnę atmosferą.

8. Įrankiai

Net jei nesate nagingi, pravartu po ranka turėti keletą pagrindinių įrankių nenumatytiems atvejams ar nedideliems pasidaryk pats projektams. Kai kurie iš įrankių, kuriuos privalu turėti, yra plaktukas, atsuktuvai, replės, matuoklis ir gulsčiukas.

9. Dekoras

Atlikus būtiniausius darbus, metas suteikti namams asmeniškumo, pasitelkiant dekorą. Tai gali būti sienų menas, pagalvėlės, kilimėliai, vazos ir kiti dekoratyviniai daiktai. Nemanykite, kad viską turite pirkti iškart. Neskubėkite ir palaipsniui, kai rasite patinkančių daiktų, jais papildykite interjerą.

10. Lauko reikmenys

Jei turite lauko erdvę, yra keletas daiktų, kurių prireiks, kad ji būtų funkcionali ir maloni. Tai yra kepsninė, lauko baldai, vejapjovė, sodo įrankiai. Taip pat augalai ar gėlės, suteikiančios spalvų.

11. Elektronika

Šiandieninės technologijos paverčia gyvenimą lengvesnį ir malonesnį. Jei mėgstate žiūrėti filmus ar laidas, reikės televizoriaus. Jei mėgstate klausytis muzikos – garsiakalbio. Jei dirbate namuose ar mėgstate apsipirkti internetu – kompiuterio. Taip pat galite investuoti į išmanųjį namų įrenginį, pavyzdžiui, Amazon Echo arba Google Nest, kad galėtumėte valdyti namų apšvietimą, temperatūrą ir kt.

12. Daiktų laikymo sprendimai

Nesvarbu, kokio dydžio yra namai, vieta daiktų laikymui visada yra iššūkis. Investuokite į tam tikrus laikymo sprendimus, pavyzdžiui, lentynas, krepšius ir dėžes, padėsiančius palaikyti tvarką namuose. Jei turite mažą erdvę, apsvarstykite galimybę įsigyti baldus su įmontuota saugykla. Tarkim, lovą su stalčiais po apačia.

Užs. Nr. 237.