Kai kurių UAB „Kėdainių vandenys“ vartotojų laukia naujovė. Bendrovė informuoja, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. planuoja gyventojams nebesiųsti popierinių sąskaitų. Tiems, kurie už paslaugas atsiskaito tik fizinėse įmokų surinkimo vietose, dalinamos identifikavimo kortelės.

Papasakoti apie tai plačiau sutiko bendrovės „Kėdainių vandenys“ Klientų aptarnavimo ir pardavimų skyriaus vadovė Dovilė Jasiūnė.

D.Jasiūnė.

Kodėl buvo priimtas sprendimas atsisakyti popierinių sąskaitų siuntimo?

– Pagrindinė priežastis – sąnaudų mažinimas. Vien atsisakius pašto paslaugų pavyks sutaupyti apie 10 tūkst. eurų per mėnesį, t. y. 120 tūkst. per kalendorinius metus.

Kita priežastis, paskatinusi imtis pokyčių, – nuolatiniai gyventojų skundai dėl negautų (pašto nepristatytų) mokėjimo pranešimų.

Taip pat siekiame prisidėti prie gamtos išteklių saugojimo.

UAB „Kėdainių vandenys“ kas mėnesį klientams atspausdina ir išsiunčia daugiau nei 15 tūkstančių popierinių mokėjimo pranešimų (sąskaitų), tam sunaudodama tūkstančius popieriaus lapų, t. y. daugiau nei vieną toną popieriaus kasmet.

Svarbu suprasti, jog popieriaus pagaminimo kelias prasideda nuo medžio nukirtimo ir baigiasi energijos išteklių (vandens, elektros energijos bei degalų) sunaudojimu.

Pavyzdžiui, vienai tonai popieriaus pagaminti prireikia maždaug septyniolikos didelių medžių. Žinoma, vietoj kiekvieno nukirsto medžio gali būti pasodinamas naujas medelis, tačiau nereikėtų pamiršti, jog medis per metus neatauga, tam prireikia mažiausiai 20-ies metų.

Įvertinę visus šiuos aspektus, siūlome vartotojams rinktis elektroninį mokėjimo pranešimų gavimo būdą, kliento korteles arba prisijungti prie savitarnos svetainės.

Ar visiems savo vartotojams jau išsiuntėte korteles? Jei ne, iki kada tai bus padaryta?

– Šiais metais kliento kortelės jau pristatytos visiems Kėdainių miesto vartotojams, gaunantiems popierines sąskaitas. Iki 2024 kovo 1 d. jos bus pristatytos visiems Kėdainių rajono gyventojams, gaunantiems popierinius mokėjimo pranešimus.

Ką daryti, jei vartotojas negavo tokios kortelės?

– Negavus kliento kortelės prašome atvykti į bendrovę ,,Kėdainių vandenys“., adresu Dotnuvos g. 5, Kėdainiai, ir užpildyti prašymą dėl naujos kortelės išdavimo.

Informuojate, kad pametus kortelę, nauja bus išduota už mokestį. Kiek kainuos nauja kortelė?

– Dėl nepristatytų ar pamestų kliento kortelių klausimai bus sprendžiami individualiai ir naujos kortelės išdavimas antrą kartą vartotojui nekainuos.

Vėliau už pamestas korteles reikės sumokėti. Mokestis dar nėra patvirtintas, bet jis sieks iki 2 eurų. 

Gyventojus kortelės pasiekė dar lapkritį. Kaip į šią naujovę sureagavo vartotojai? Ar sulaukėte gyventojų paklausimų ar kritikos dėl naujos atsiskaitymo tvarkos?

– Sulaukėme skambučių, paklausimų elektroniniu paštu. Daug vartotojų reaguoja palankiai, nurodydami, kad kliento kortelė praktiškesnė, nereikia nerimauti dėl nepristatyto mokėjimo pranešimo, patogu nešiotis su savimi ir paprasta apmokėti sąskaitą. Padaugėjo vartotojų, kurie pageidauja mokėjimo pranešimus gauti elektroniniu paštu.

Ką reikia daryti norint gauti sąskaitas el.paštu? Kiek vartotojų jau buvo pasirinkę tokį būdą?

– Vartotojus, kuriems neaktualus atsiskaitymas įmokų surinkimo vietose, dėl mokėjimo pranešimų gavimo prašome kreiptis el. paštu abonentai@kedainiuvandenys.lt, nurodant vardą, pavardę, abonento kodą, adresą ir elektroninio pašto adresą.

Taip pat kviečiame prisijungti prie UAB „Kėdainių vandenys“ savitarnos svetainės. Tokiu būdu turėsite galimybę greitai ir paprastai apmokėti sąskaitas, galėsite deklaruoti apskaitos prietaisų rodmenis, seksite priskaitymų ir mokėjimų istoriją. Prisijungimo informacijai ir laikinojo slaptažodžio aktyvavimui prašome pateikti prašymą (el. p. abonentai@kedainiuvandenys.lt), nurodant vardą, pavardę, abonento kodą, adresą, telefono numerį, savo el. paštą.

Šį mėnesį (už lapkričio mėn.) elektroniniu paštu buvo išsiųsti 4 143 mokėjimo pranešimai. Vien per šį mėnesį gauti 244 gyventojų prašymai gauti mokėjimo pranešimus elektroniniu paštu.

Jei gyventojai nesinaudoja el. paštu ir nebegaus popierinių sąskaitų, kokiu būdu jie galės sužinoti, kiek ir už ką reikės mokėti? 

– Įmokų surinkimo terminale kasininkui nuskenavus kliento kortelę bus matomas abonento kodas, matomi apskaitos prietaiso rodmenys, nuo kurių teikiama deklaracija ir mokėtina suma už ataskaitinį laikotarpį, tad mokėjimo sumą paslaugų gavėjui nurodys kasininkas. Gyventojui reikės tik nurodyti esamus apskaitos prietaiso rodmenis kasininkui.

Gyventojams aktualu, ar nuo Naujųjų metų nebrangs šalto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos?

– Bendrovės paslaugų kainas peržiūri ir nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, tad  tikrai nuo 2024 m. sausio 1 d. jos dar nesikeis. Primename, jog nuo 2023 m. birželio 1 d.UAB „Kėdainių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos mažėjo 0,30 Eur/m(9,5 proc.), dėl mažėjančių elektros energijos kainų. 

Užs. Nr. 293