Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 18 d., labūnaviečiai susirinko į tradicinę „Baltą vakarienę”. Šį kartą – Labūnavos vasaros estradoje. Labūnaviečiai – vieni pirmųjų šios tradicijos diegėjų Lietuvoje, pradėję ją 2012-ais metais.

Sostinėje Vilniuje „Baltasis vakaras” šiemet – dešimtasis. Jau paskelbta jo data – rugpjūčio 25 d.

„Jau tradicija Labūnavoje tapęs „Baltas vakaras” lai kaskart suburia žmones su šviesiomis mintimis, šiltais jausmais, besidalinančius meile ir gerumu su bičiuliais ir visais atvykusiais pavakaroti, pasidžiaugti buvimu kartu pozityvioje kamerinėje aplinkoje”, – rašoma Labūnavos bendruomenės centro feisbuko paskyroje, kurioje dalijamasi ir jau įvykusio renginio nuotraukomis.

„Baltos vakarienės” Labūnavoje iniciatorius Rytas Kretavičius „Kėdainių mugei” yra sakęs, jog pirmą kartą šį įvykį jis pamatė lankydamasis Paryžiuje.

„Mums tai buvo kažkas naujo ir nematyto. Važiuodami pro Triumfo arką, išvydome, kad žmonės masiškai renkasi, neša, veža stalus, maistą, – pasakojo labūnavietis. – Gidė išsiaiškino, kas vyksta ir mums papasakojo visą istoriją.

Balta spalva – draugystės, taikos simbolis. Visi susirenka su šviesiomis mintimis, balta spalva sulygina, suvienodina, apvalo.

Kita ypatybė – šio renginio slaptumas. Jo laukiama, ruošiamasi, tačiau tiksli vieta atskleidžiama likus 3 valandoms iki pokylio.

Baltos vakarienės idėja mums labai patiko. Labūnavoje pirmą kartą „Baltą vakarienę“ surengėme, berods, 2012 metais, o po metų ją pirmą kartą surengė Vilnius.“

Šiemet jaukią, romantišką ir elegantišką „Balto vakaro” atmosferą Labūnavoje kūrė atlikėjai: violančelistas Laurynas Maciulevičius ir pianistas Donatas Kelmelis.

(Labūnavos bendruomenės centro feisbuko nuotr.)

„Baltas vakaras“ – ne tik piknikas. Jis turi savo istoriją, koncepciją ir taisykles. Pirmosios vakarienės idėja 1988 m. kilo prancūzui François Pasquier, kuris po užsienyje praleistų metų grįžo į namus ir nutarė savo draugams surengti pikniką. Kadangi jo kieme buvo mažai vietos, iškylą surengė Paryžiuje, Bulonės miške, o savo draugams pasiūlė pasikviesti jų draugų. Taip kilo šios elegantiškos šventės tradicija, vėliau pasklidusi po kelias dešimtis pasaulio miestų.

Įvairiuose šaltiniuose skelbiama, kad „Baltos vakarienės” dabar jau vyksta daugiau, kaip 80-tyje Pasaulio miestų, 35-iose šalyse.