Kėdainių rajono savivaldybė informuoja, kad iki vasaros pabaigos, užtikrinant saugumą, ruošiamasi uždengti šilumos trasų vamzdynus, einančius virš Smilgos upės. Tikimasi, kad vaikams nebebus galimybės bėgioti vamzdžiais, o ir pačiam inžineriniam įrenginiui bus suteikta nauja estetinė vertė – vamzdynas nebedarkys kraštovaizdžio.

IMG_4824

Pavasarį, vykdant rekonstrukcijos darbus, vaikai drąsiai laipiodavo konstrukcijomis, dabar – nutiestais vamzdžiais. 

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius apgailestauja, kad įgyvendinant projektą šiluminė trasa atsidūrė šalia pėsčiųjų tilto per upelį, o ne po tilteliu.

„Šiuo metu savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai taiso padėtį ir stengiasi užtikrinti saugumą, kad nebūtų galima užlipti ant vamzdynų. Taip pat stengiamasi bent šiek tiek pagerinti estetinį vaizdą“, – sakė rajono vadovas.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas, Kėdainių rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Vytautas Kundrotas paaiškino, kodėl vamzdžiai nebuvo paslėpti po tilteliu, statytu prieš pusę šimtmečio (apie 1966 – 1968 metus).

„Praėjusiais metais, rengiant šilumos trasos nuo senamiesčio iki Žemaitės kvartalo katilinės rekonstrukcijos projektą, reikėjo apsispręsti, ar pakeisti šilumos tinklų vamzdžius, pakabinant juos po susidėvėjusiu nesaugiu pusės amžiaus senumo tiltu, kurį buvome numatę perstatyti, ar pakloti juos šalia, taip neužkertant kelio rekonstruoti tiltą į naujos architektūros statinį. Buvo pasirinktas antrasis variantas su galimybe statant naują ar rekonstruojant senąjį tiltą, šilumos vamzdyną sumontuoti tilto viduje, kad vamzdžiai negadintų miesto vaizdo. Dar vienas argumentas tiesti vamzdžius šalia tilto buvo tas, kad tilto projekto ir statybos finansavimo dar neturėjome, o vamzdyną reikėjo keisti jau šiais metais“, – aiškino V. Kundrotas.

Jis pridūrė, kad vamzdžiai bus uždengti iki rugsėjo mėnesio: „Taip užtikrinant saugumą, nes nebus galimybės vaikams bėgioti vamzdžiais, o ir šiam inžineriniam įrenginiui bus suteikta nauja estetinė vertė“, – sakė V. Kundrotas.

Iki rugsėjo vamzdžiai bus uždengti.

Iki rugsėjo vamzdžiai bus uždengti.

Veiksmus ir galimybes Architektūros ir urbanistikos skyriaus architektai derina su AB „Panevėžio energija“ atstovais.

Be to, šiemet, savivaldybės administracijai įsiteisinus žemės sklypą ir sutvarkius tilto nuosavybės dokumentus, bus parengtas naujo tilto projektas.

Jis, kartu su naujų dviračių takų įrengimo projektu, numatytas Kėdainių miesto tikslinės teritorijos vystymo programoje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.