Trys jauni policijos pareigūnai papildė Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų būrį ir su dideliu entuziazmu bei užsidegimu pradėjo darbą Kėdainių rajono policijos komisariate. Nors jaunuoliai nėra kėdainiečiai, tačiau savo, kaip policininkų, priesaiką – ginti-saugoti-padėti – vykdys būtent mūsų rajone.

„Darbą policijoje tik pradedame, dirbame vos kelias savaites, tačiau džiaugiamės šiltu sutikimu, visapusišku vyresnių kolegų palaikymu“, – kalbėjo Rapolas Radvilavičius, 26-erių metų pareigūnas iš Kauno. Pasak vaikino, jis visada norėjęs pagelbėti žmonėms, tačiau stiprus motyvas pasirinkti policininko profesiją buvo ir gana neblogas atlyginimas už darbą.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina (antras iš kairės) džiaugiasi, kad kolektyvą papildė nauji pareigūnai (iš kairės): Rapolas Radvilavičius, Eglė Tumkevičiūtė, Dovilė Simaitytė.

Naujokai – puiki paspirtis

Pasak Kėdainių rajono policijos komisariato viršininko Alvydo Vainos, šiuo metu komisariate trūksta policijos pareigūnų, tad naujokai tapo puikia paspirtimi. „Abiejuose komisariato skyriuose – tiek Veiklos, tiek Reagavimo, trūksta pareigūnų. Dabar sulaukėme pastiprinimo: tik pabaigusių studijas Mykolo Riomerio universitete R. Radvilavičiaus ir 22 metų Eglės Tumkevičiūtės bei Policijos mokyklą baigusios 21 metų Dovilės Simaitytės. R. Radvilavičius ir E. Tumkevičiūtė atėjo dirbti į vidurinę grandį, į Veiklos skyrių. Trečioji pareigūnė dirba pirminės grandies Reagavimo skyriuje. Džiugu, kad jie prisijungė prie mūsų kolektyvo Kėdainių policijoje“, – kalbėjo A. Vaina.

Kadangi jaučiamas pareigūnų trūkumas komisariate, likusiems darbuotojams neretai tenka dirbti viršvalandžius.

Reagavimo skyriaus pareigūnė D. Simaitytė dirba pamainomis po 12 valandų. Jos darbas – reaguoti į visų lygių pranešimus, aiškintis teisės pažeidimus, taip pat patruliuoti gatvėje, teritorijoje.
„R. Radvilavičius ir E. Tumkevičiūtė yra pavedimus vykdantys pareigūnai ir dirba Veiklos skyriuje skirtingose grupėse. Jie vykdo grupės vyriausiojo užduotis, vykdo ikiteisminius tyrimus, ieško nusikaltėlių“, – sakė viršininkas. Naujiesiems pareigūnams yra skirti kuratoriai, kurie yra patyrę policijos pareigūnai.

Svarbu laikytis pareigūno etikos kodekso

Praėjusiais metais Kėdainių rajono policijos komisariato du jauni pareigūnai (ne tarnybos metu) Dotnuvos miestelyje padarė kraupią avariją ir iš įvykio vietos pasišalino. Šiuo metu jie policijos struktūroje jau nedirba.

Dirbti policininku sugalvojau pats. Man patinka toks aktyvus, nenuobodus darbas, bendravimas su žmonėmis, galimybė jiems padėti. Taip pat pasirinkti šią profesiją viliojo ir atlyginimas už darbą, visos socialinės garantijos. Nuo vaikystės apie policininko profesiją tikrai negalvojau, tačiau laikui bėgant supratau, kad tikriausiai būtent policininko profesija ir yra mano kelias.

Policijos pareigūnas Rapolas Radvilavičius

Todėl svarbu užtikrinti, kad pareigūnai ir ne darbo metu laikytųsi pareigūno etikos kodekso – tą pabrėžė viršininkas A. Vaina. „Pareigūnas kiekvienu atveju privalo žinoti, kas iš jo yra reikalaujama, tad svarbu, kad nebūtų drausmės pažeidimų tiek tarnyboje, tiek ir po darbo. Jei pareigūnas kontroliuojamas darbo vietoje viršininkų, tai po darbo viršininkui derėtų žinoti apie pareigūną, jo laisvalaikį, apie jo atliekamus darbus, veiklas. Tie įvykiai Dotnuvoje garbės visai policijos sistemai tikrai nedaro. Kauno apskrities VPK mastu yra ir Vidaus tyrimų skyrius, ir Imuniteto skyrius, kurie užsiima kontrole. Bet mes patys irgi stengiamės ir dedame pastangas, kad pareigūnas būtų pavyzdys ne tik tarnybos metu, bet ir po darbo“, – pabrėžė A. Vaina.

„Policininko profesija – mano kelias“

Pasak R. Radvilavičiaus, jis patenkintas, kad pirmoji jo, kaip policininko darbovietė yra būtent Kėdainių rajono policijos komisariatas.

„Dirbti policininku sugalvojau pats. Man patinka toks aktyvus, nenuobodus darbas, bendravimas su žmonėmis, galimybė jiems padėti. Taip pat pasirinkti šią profesiją viliojo ir atlyginimas už darbą, visos socialinės garantijos. Nuo vaikystės apie policininko profesiją tikrai negalvojau, tačiau laikui bėgant supratau, kad tikriausiai būtent policininko profesija ir yra mano kelias. Nors esu iš Kauno, dabar dirbu Kėdainiuose. Tačiau džiaugiuosi šia galimybe, mat netgi pats norėjau, kad pirmoji darbovietė būtų mažesniame mieste. Komisariato kolektyvas mus sutiko labai šiltai, ir viršininkas labai šiltai priėmė.

Kolegų visada gali klausti, jie noriai mums padeda, duoda patarimų. Taigi, esu pasiryžęs šimtu procentu ginti, saugoti, padėti“, – užtikrintai kalbėjo pareigūnas.

Tikslas – būti policininke

„Gyvenime labiausiai noriu padėti kitiems žmonėms, – paklausta, kodėl pasirinko tapti policininke, pokalbį pradėjo D. Simaitytė. – Giminių tarpe neturiu artimųjų, kurie dirbtų policijos pareigūnais, tačiau gal kokioje 9 klasėje sugalvojau, kad pabaigusi mokyklą noriu tapti policininke. Tai buvo mano vienintelis noras, jokių kitų variantų nė neturėjau ir savo tikslo atkakliai siekiau. Dabar džiaugiuosi, kad esu čia, komisariate. Manęs nė kiek nejaudina, kad esu mergina policininkė. Net pačioje Policijos mokykloje nėra taip, kad skirstytų pareigūnus į vyrus ir moteris. Visi esame lygūs. Aišku, fizinio pasirengimo normatyvai šiek tiek skiriasi, tačiau moterys yra tikrai sportiškos, stiprios. Jei jautiesi fiziškai stiprus, tada ir charakteris yra stiprus. O ar vyras esi, ar moteris – tikrai nėra didelio skirtumo“.

Manęs nė kiek nejaudina, kad esu mergina policininkė. Net pačioje Policijos mokykloje nėra taip, kad skirstytų pareigūnus į vyrus ir moteris. Visi esame lygūs. Aišku, fizinio pasirengimo normatyvai šiek tiek skiriasi, tačiau moterys yra tikrai sportiškos, stiprios.

Policijos pareigūnė Eglė Tomkevičiūtė

Mergina prisipažino, kad dirbant šį darbą, niekada nežinai, kokia darbo diena bus, kaip ji baigsis. „Niekada nėra monotonijos. Be to, šiame darbe reikia nuolat tobulėti, nuolat domėtis, mokytis naujų dalykų. Manęs nebaugina šiurpūs dalykai, su kuriais tenka susidurti policijos pareigūnams. Į visa tai žiūri kaip į darbą, svarbu nesuasmeninti, nekaupti kaip kempinei negatyvių išgyvenimų“, – tikino naujoji Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnė D. Simaitytė.

Imponuoja atsakingas darbas

22 metų E. Tumkevičiūtė tikino, kad per kelias darbo savaites jau spėjusi apsiprasti naujame mieste, susipažinti su žmonėmis.

„Sugalvojau būti policininke tik 12 klasėje, iki tol apie tokią profesiją negalvojau. Mano klasės draugės stojo mokytis į universitetą, tokia galimybe pradėjau domėtis ir aš. Paaiškėjo, kad patekti ten nėra taip lengva. Esu labai smalsi, galimybe įstoti pradėjau domėtis plačiau. Taigi, man pavyko įvykdyti fizinius normatyvus ir tapti studente. Mano šeimoje taip pat nėra žmonių, kurie dirbtų tokį darbą, tad artimiesiems buvo šokas, kai pasakiau, kad būsiu policininkė. Tačiau vėliau jie susitaikė su šia mintimi ir vėliau netgi patikino, kad man toks darbas – padėti žmonės – man labai tinka“, – teigė policijos pareigūnė.

Jis prisipažino, kad jos visai nebaugina visokio plauko žmonės, su kuriais teks susidurti vykdant savo pareigą, o labiausiai imponuoja tai, kad tenka dirbti atsakingą darbą.
„Man patinka, kad šis darbas yra atsakingas, kuomet pavedamos svarbios užduotys, kurias privalu atlikti. Nesu kėdainietė, tad pirmąją darbo dieną kiek nerimavau, kad nepažįstu miesto teritorijos, žmonių. Kėdainiuose iki tol buvau lankiusis tik kelis kartus. Tačiau labai patiko, kad kolektyvas labai šiltai priėmė, kiekvieną darbo dieną pažindina su teritorija, su gyventojais. Taigi, per kelias darbo savaites jau spėjau nemažai sužinoti“, – teigė E.  Tumkevičiūtė.

Linkėjo ištvermės ir visada padėti

Atvykusius pareigūnus šiltai sutiko visas Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų kolektyvas. Viršininkas A. Vaina naujokams linkėjo visada prisiminti savo pareigą – padėti žmonėms.
„Pirmiausiai linkiu šiems pareigūnams visada padėti žmonėms, nes juk tam mes, policininkai, ir esame. Taip pat linkiu stiprybės ginti žmones nuo nusikaltėlių, nuo nusikalstamų veikų. Linkiu ir ištvermės – to tikriausiai reikia bet kokiame kolektyve. Na ir, žinoma, kuo greičiau kibti į darbus visu pajėgumu“, – naujiesiems policijos pareigūnams linkėjo Kėdainių rajono policijos viršininkas A. Vaina.

Faktai:
Naujokų policijos pareigūnų alga „į rankas“:
– pirmos grandies – 700 eurų;
– antros grandies – 850 eurų.
Planuojama, kad 2020 metais alga sieks 1000 eurų „į rankas“.
Skiriamos lėšos ir pareigūnų pragyvenimui, kelionės į darbą (jei gyvenama kitame mieste) išlaidoms padengti.
Šiuo metu Kėdainių rajono policijos komisariate dirba 40 proc. pareigūnų, kuriems sukakęs pensinis pareigūnų amžius.