Nuo kompiuterinių žaidimų mėgėjo iki respublikinės informatikos olim­piados nugalėtojo – tokį fantastišką kelią jau nužygiavo Nedas Bolevičius, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos septintokas. Ir tai – tik pradžia, nes jau šią vasarą vaikinas atstovaus mūsų šalį Europos jaunių informatikos olimpiadoje!

Tarp geriausiųjų

Vilniaus universiteto Kauno fakultete vyko 29-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada. Galutiniame ture, į kurį patenka visus etapus įveikę sumaniausi jaunuoliai, dalyvavo ir „Ryto“ progimnazijos 7c klasės mokinys N. Bolevičius.

Tiesa, iš septintokų į finalinį etapą jis pateko vienintelis, tad sprendė 8–9 klasių mokiniams skirtus olimpiados uždavinius. Dvi dienas, kasdien po penkias valandas, penkiasdešimt iš visos šalies susirinkusių 8–9 ir 10–12 klasių informatikos žinovų sprendė uždavinius, o mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare. Beje, olimpiados užduotis rengė studentai, studijuojantys Kembridžo, Oksfordo, Vilniaus, Kauno universitetuose.

Dvigubas įvertinimas

Nedas uždavinius gliaudė kaip riešutus (nors, kaip pabrėžė pats vaikinas, sprendimams rasti reikia laiko ir kantrybės), ir pranoko aštuntokus. Jauniausias olimpiados dalyvis tarp 8 klasių mokinių užėmė I-ąją vietą.

Be to, olimpiados finale atrinkta Lietuvos jaunių (gim. 2003 m. ir jaunesni) komanda, kuri dalyvaus Europos jaunių informatikos olimpiadoje: vyks varžytis į Rusiją, Inopolį liepos pabaigoje. Nedas pakviestas į šią komandą kartu su dar trimis dalyviais iš Kauno LSMU gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bei Klaipėdos licėjaus.

„Tikrai labai noriu dalyvauti, jau ir pasą ruošiamės užsakyti, – šypsojosi guvus berniukas. – Be to, organizatorių kvietimu vyksiu šeštadieniais papildomai ruoštis olimpiadai.“

Pomėgis prasidėjo nuo žaidimų

Kaip Nedas susidomėjo informatikos mokslu? „Nuo mažens mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus, o kai vieną dieną vyresnysis brolis, grįžęs iš gimnazijos, parodė nedidelę programėlę, mane tai labai sudomino, nes norėjau mokytis ir pats tuos žaidimus kurti. Tad mokytis programuoti pradėjau anksti, gal būdamas 9 ar 10 metų. Mokytoja pastebėjo šį mano pomėgį ir paskatino domėtis toliau, dalyvauti informatikos konkursuose, olimpiadose“, – pasakojo gabus septintokas.

Pasak Nedo informatikos mokytojos Kristinos Balaikienės, berniukas ne kartą puikiai pasirodė informatikos konkurse „Bebras“, yra tapęs jo laimėtoju ir prizininku. „Nedas pats domisi informatikos mokslu, šioje srityje jis pažengęs daug toliau nei mokyklos programa. Dar būdamas 5 klasėje jis ateidavo manęs paklausti, kaip išspręsti brolio, kuris tuo metu buvo vienuoliktokas, uždavinius – jam buvo įdomu, kaip ir iš kur ten kas nors atsiranda, kodėl toks sprendimas ir panašiai“, – šypsosi mokytoja.

Ateities pasirinkimu neabejoja

Gabiam vaikinui sekasi ir kitas tikslusis mokslas – matematika. Jis yra matematikos olimpiadų dalyvis, konkurso „Kengūra“ nuolatinis dalyvis ir prizininkas. Pasak Nedo matematikos mokytojos Romos Valčiukienės, berniukas pamokose sprendžia gabiems mokiniams skirtus uždavinius, tačiau mokytoją labai džiugina tai, kad Nedas puikiai sutaria su klasės draugais: jeigu šie kažko nesupranta, Nedas jiems padeda ir paaiškina. Jo klasė imli, tad mokiniai, mokydamiesi vieni iš kitų, turi puikias galimybes augti ir tobulėti.

Nors Nedas beveik neabejoja, kad ateityje taps programuotoju ir įgyvendins svajonę – pabaigs kurti kompiuterinį žaidimą, jis spėja užsiimti ir kita veikla. Matematikai ir programavimui, neabejotina, pirmenybė, tačiau vaikinas dar lanko ir sportinius šokius studijoje „Izzadora“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.