Nors nuolat įspėjama, koks pavojus kyla dėl neprižiūrimų ir netinkamai eksploatuojamų kūrenimo įrenginių, nėra savaitės, kai ugniagesiai negautų pranešimų apie kami­nuose užsidegusius suodžius. Praėjusį savaitgalį į tokius iškvietimus skubėta dusyk.

Vasario 17 d. 14.31 val. pranešta, kad Josvainių k., Žiedupio g., dega namo kaminas. Pastatas medinis, vieno aukšto, su mansarda, stogas dengtas šiferiu. Ugniagesiai pabudėjo, kol suodžiai sudegė ir kaminas atvėso.

Kitos dienos popietę panašus įvykis užfiksuotas Kėdainiuose, A. Kanapinsko g. Apmūrytame name užsidegė kamine susikaupę suodžiai. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams iš krosnies buvo išsemti ir išnešti šiaudų briketai, pabudėta, kol suodžiai baigė degti. Beje, šiame name ugniagesių pagalbos prireikė ne pirmą kartą.

Ugniagesiai sunerimę

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas sako, kad ugniagesiai gelbėtojai yra sunerimę dėl tokio neatsakingo žmonių elgesio. Matyt, gyventojai dar nesuvokia, kad, tinkamai neprižiūrėdami dūmtraukių, jie rizikuoja netekti savo pastogės ar net gyvybės.

Jei suodžiai kamine užsidega vėjuotą dieną (taip būna dažniausiai), didelė tikimybė, kad ugnis gali išplisti į stogo konstrukcijas, nuo didžiulio karščio gali sutrūkti ir pats kaminas. Išplitusio gaisro atveju gyventojai patirtų daug didesnių išlaidų, nei kainuotų išsivalyti kaminą.

Taip kamino anga atrodo prieš valymą ir po jo.

Kūrenimo sezono metu dūmtraukius reikia valyti reguliariai kas tris mėnesius (jei yra poreikis – ir dar dažniau), o ne kartą per kelerius metus. Prastai deganti ugnis, sumažėjusi trauka – tai ženklas, kad reikia nedelsiant valyti susikaupusius suodžius. Beje, neužtenka išvalyti tik kamino ertmę prie krosnies, reikia iššveisti kaminą iki pat viršaus.

Taip pat kasmet reikia nubalinti išorines kamino sieneles, tai padės greičiau pastebėti kamine atsiradusius įtrūkimus, per kuriuos gali išplisti ugnis.

Be to, turi būti kūrenama kuo sausesniu kuru. Jei šildymo įrenginys skirtas kūrenti tik anglis ar briketus, tokį kurą ir reikia naudoti.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė. Gyventojams gali tekti sumokėti baudą. Tam tikrais atvejais draudimo bendrovės gali atsisakyti dengti patirtus nuostolius.

Parengta pagal ugniagesių gelbėtojų inf.