„Visur gerai, bet namuose geriausia“, – iš amžių glūdumos atkeliavusi liaudies išmintis byloja, kad lietuviai jau nuo seno puoselėjo savų namų jaukumą ir grožį. Į tokius namus malonu sugrįžti ir pačiam, ir svečių pasikviesti.

Namų aurą kuria ne tik ten gyvenantys žmonės, bet ir malonios smulkmenos, dėl kurių namai prisipildo šilumos, tampa stilingi ir jaukūs. Nors už lango šalta, drėgna ir pilka, visai priešingą atmosferą ir komfortą galima susikurti savuose namuose.

Štai keletas taisyklių, padėsiančių namuose jaustis puikiai, nors už lango būtų ir pats atšiauriausias metų laikas.

1. Padarykime gyvenimą ryškesnį. Už lango vyrauja pilka spalva, nuotaika – atitinkama. Du–trys ryškių spavų akcentai pakels tonusą ir primins apie tai, kad esate pilni jėgų. Rekomenduotinų spalvų nėra, svarbiausia, kad ji patiktų jums, būtų priimtina ir nekeltų vidinio susierzinimo. Tačiau nebūtina visko keisti iš eilės, pakaks ir keleto lengvai matomų elementų: užuolaidų, rankšluosčių, patalynės, dekoratyvinių pagalvėlių, baldų apmušalų. Raskite du tris ryškius daiktus kiekvienam kambariui, priderinkite juos, kad šie harmoningai įsilietų į bendrą vaizdą. Taip pat tam puikiai tiktų ir sienų puošimo detalės: paveikslai, koliažai ar nauji rėmai bei smulkmenos, paprastai statomos ant staliukų ar lentynų: vazos, dekoratyviniai indai, statulėlės, gėlių vazonai ir t. t.

2. Šypsokimės! Daugumai nuotaika pagerėja vos žvilgtelėjus į besijuokiančius žmones, mažus vaikus, juokingus gyvūnus. Būtent todėl tokių siužetų plakatai ir fotografijos, linksmi grafikos paveikslėliai ir netgi citatos su humoristine mintimi yra puikus kovos būdas su žiemos melancholija.

3. Šilti audiniai. Kai šalta lauke, namuose įsisupkime į šiltus audinius. Tam tiks bet kas: vilna, flanelė, aksomas, velvetas. Taip pat kėdes ar fotelius galite uždengti bet kokiu kailiu, pavyzdžiui, avikaliu ar dirbtiniu kailiuku. Arba tiesiog užtieskite pūkinį, minkštą pleduką ant sofos.

Ieškantys išskirtinių kūrinių, parduotuvėje galės pasirinkti ir iš sendaikčių pasiūlos.

4. Išvalykite namus. Drąsiai meskite senus, jau nebenaudojamus, morališkai nusibodusius, daiktus. O gal jie ir sulūžę? Meskite dar drąsiau! Atsikratę nenaudojamų dalykų, padarysite vietos naujiems, šviežiems ir išties reikalingiems daiktams. Juk prieš didžiąsias žiemos šventes reikia išvalyti ne tik sielą, bet namus nuo nereikalingo balasto.

5. Aromaterapijos malonumai. Malonūs kvapai – vienas geriausių būdų gintis nuo depresinių nuotaikų. Dar galima prisiminti ir gydomąsias natūralių kvapiųjų aliejų savybes. Vieni jų atpalaiduoja, kiti – tonizuoja. Nuo pervargimo padės levandos, bergamotės kvapas, nuo nemigos – pačiuolių, jazminų, cinamono, stresą nuims visų citrusinių vaisių kvapas. Dėmesį padeda sukaupti šalavijų, bazilikų, levandos kvapai. Namų kvapui pagerinti galima naudoti ir rytietiškus smilkalus.

6. Įkvėpimo salelė. Susikurkite savo įkvėpimo salelę – sudėkite šalia viena kitos malonių smulkmenų (tik pažiūrėkite, ar jos tarpusavyje harmoningai dera), kurios sukelia malonius prisiminimus, akimirksniu pakelia nuotaiką. Atrinktus mielus daiktus laikykite vienoje vietoje (pavyzdžiui, ant lentynos). Ką daryti su daiktais, kurie liko? Prisiminkite „žaislų taisyklę“ – dalį jų sumanūs tėvai periodiškai pašalina iš vaikų akiračio, o po kurio laiko grąžina vėl (o buvusius vėl kuriam laikui išneša). Šitaip galima padaryti ir su mielomis smulkmenomis – paslėpti jas iki kito sezono ar tinkamos nuotaikos.

7. Puoškite namų stalą. Svarbių įvykių, progų metu stalas yra visada gražiai serviruojamas. Tačiau nelaukite specialios progos. Svarbiausia priežastis papuošti stalą – tai jūsų noras pripildyti gyvenimą džiaugsmo. Juk jeigu jau tiek laiko skiriame maistui ruošti, kodėl dar šiek tiek jo nepaaukojus ir stalui padailinti?.. Beje, tai tikrai neištuštins jūsų piniginės. Spalvotos servetėlės ir staltiesė, žvakės ir žiemos kompozicijos – šito gali visiškai pakakti. Net paprastą kavos ar arbatos gėrimo akimirką galite paversti mažyte švente.

Nauja parduotuvė „Naminukas“

Parduotuvėje rasite įvairių tekstilės gaminių, platų patalynės pasirinkimą.

O kokybiškų, dailių, namų jaukumą kuriančių mielų daiktų nuo šiol galite rasti naujai atsidariusioje parduotuvėje „Naminukas“. Naujais ir dėvėtais drabužiais prekiaujanti parduotuvė „Pas Angeliną“ plečiasi ir nuo šiol kraštiečiams siūlo įsigyti naujų ir jau naudotų namų dekorui, buičiai skirtų daiktų – tiek sendaikčių, tiek ir visiškai naujų daiktų. Čia rasite ir žaislų, kurių yra ir visiškai naujų, tik kainos, palyginus su specializuotomis žaislų parduotuvėmis, vidutiniškai net tris kartus mažesnės. Tikrai apsidžiaugs čia apsilankiusios puošeivos, mat „Naminuko“ parduotuvėje prekiaujama pačiais įvairiausiais bižuterijos gaminiais, papuošalais, kosmetikos priemonėmis. Čia rasite ir indų, žvakidžių, vazų, kitų smulkių namų aplinkai pagyvinti skirtų daiktų.

Parduotuvėje ypač platus įvairių tekstilės gaminių pasirinkimas. Čia gausu pačios įvairiausios sudėties, dydžių, spalvų ir raštų patalynės, kuri parduodama sukomplektuota. Be to, galima įsigyti tiek visiškai naujos, tiek ir dėvėtos, tačiau tvarkingos patalynės. O kainos įkandamos net ir ploną piniginę turintiesiems. Pavyzdžiui, viengulės patalynės komplekto kaina siekia… vos 6 eurus! Čia pat rasite ir platų įvairių rankšluosčių, pagalvėlių pasirinkimą. Tad nusprendę atnaujinti namų tekstilę, platų pasirinkimą ir visiems įkandamas kainas rasite šioje prekybos vietoje.

„Naminuko“ parduotuvėje parduodama kokybiška produkcija, atvežta tiesiai iš Airijos. Prekių asortimentas yra visiškai atnaujinamas kas mėnesį, o vėliau prekių kaina bus periodiškai mažinama.
Jau artėja šv. Kalėdos – dovanų metas, tad užsukę į naująją „Naminuko“ parduotuvę tikrai rasite puikių dovanėlių ir vaikams, ir suaugusiesiems. O kainos – net trigubai mažesnės!

Parduotuvės „Naminukas“ darbo laikas: pirmadieniais-penktadieniais nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais – nuo 10 iki 14 val.
Parduotuvę rasite adresu: Josvainių g. 82 C, Kėdainiai (šalia parduotuvės „Pas Angeliną“).

Panašios naujienos