Artėjanti vaikų gynimo diena primena, kad vaikus gali traumuoti ne tik fizinis smurtas, bet ir neatsakingai ištarti žodžiai. Bendraudami su vaikais ir paaugliais, suaugusieji turi gerai pagalvoti, ką ir kaip jie kalba, nes jų pasakyti žodžiai, komentarai, net tonas gali taip stipriai paveikti tiek mažamečius, tiek jaunuolius, kad įžeidimas ar padrąsinimas širdyje liks visam gyvenimui, teigia psichologai.

Pasak specialistų, menkinančius, užgaulius pasisakymus girdėję vaikai net ir suaugę gali prisiminti girdėtus dalykus ir dėl to jaustis kalti, nereikalingi, nepasitikėti savimi ar kitais. Ir, atvirkščiai, drąsinantys, nuraminantys, pagarbiai pasakyti žodžiai stiprina savivertę, tikėjimą savo jėgomis. Tai turi didelės įtakos tiek vaikų ir tėvų tarpusavio ryšiui, tiek santykiams su kitais, taip pat asmenybės raidai, emocinei savijautai.

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Paramos vaikams centras pradeda socialinę kampaniją, skirtą atkreipti visuomenės dėmesį į emocinį smurtą, mokytis suvaldyti emocijas ir kreiptis pagalbos.

Kampanijos pradžios renginys – konferencija „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“, kurios metu sužinosite, kokios kasdienės suaugusiųjų frazės vaikus augina, o kokie žodžiai žaloja, kas padeda atpažinti savo jausmus, nusiraminti ir keisti bendravimo stilių, kaip stiprinti vaikų psichologinį atsparumą, kur kreiptis pagalbos, kai sunku suvaldyti emocijas.

Konferencijoje įžvalgomis ir praktinėmis rekomendacijomis dalinsis Paramos vaikams centro psichologės: Aušra Kurienė, Jūratė Baltuškienė, Ieva Daniūnaitė, Veronika Lakis-Mičienė ir OVC Consulting konsultantė, psichologė Mirolanda Trakumaitė. Moderuos aktorė, radijo laidų vedėja Kristina Savickytė.

Konferencija vyks birželio 1 d. nuo 10 iki 13 val. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos renginių erdvėje (Gedimino pr. 51, Vilnius) bei internetu, Paramos vaikams centro „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Po konferencijos bus galima peržiūrėti įrašą.

Dalyvavimas nemokamas.

REGISTRACIJA: https://forms.gle/Zkge33GM2SnGShLb9

PROGRAMA: https://bit.ly/3yGmLkr

Parengta pagal Paramos vaikams centro inf.