Sausio dvidešimt devintoji, pirmadienis, (pirmoji 5-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 336 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aivaras, Gilda, Gildas, Girkantas, Nygailas, Nygailė, Nykanta, Nykantas, Žiba, Žibuolė, Žibutė, Valerijonas, Valerijus;

rytoj: Banga, Bangas, Bangius, Bangys, Banguolė, Banguolis, Milgauda, Milgaudas, Milgaudė, Milius;

poryt: Budvilas, Budvilė, Budvyda, Budvydas, Judra, Judrė, Skirma, Skirmantas, Skirmantė, Skirmis.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.16, leidžiasi 16.48. Dienos ilgumas – 8.32. Šiandien – ketvirtoji mėnulio pilnaties diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Iš kančios tveriami pasauliai – ir nei vaikas, nei žvaigždė nėra gimę be skausmo“ (O. Vaildas).


Astrologinė prognozė sausio 29-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Jūsų sveika logika ir įžvalga padės rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Kai kurie reikalai turėtų konkretizuotis ir pajudėti pirmyn. Regis, susidomėsite dar neišbandyta dieta, sveikatos stiprinimu, moderniomis grožio procedūromis.

JAUTIS. Labiau domins reikalai, susiję pramogų verslu, sporto ar šou renginių organizavimu, reklamos galimybėmis. Regis, būsite pakviesti į pobūvį, renginį ar interviu. Nesunkiai pavyks laimėti publikos bei patinkančio asmens dėmesį.

DVYNIAI. Tai turėtų būti nebloga diena, ypač šeiminiams ir asmeniniams reikalams. Beveik be pastangų gali išsispręsti vienas aktualus klausimas, susijęs su finansais, draudimu, parama ar kt.

VĖŽYS. Daug bendrausite telefonu, internetu. Meilė, grožis, santykiai šiandien bus itin aktualios temos. Norėsis išsiveržti iš kasdieninės rutinos, šį tą keisti savo aplinkoje ir užsiėmimuose. Jei tik pageidaujate, pavyks romantiškai praleisti laisvalaikį.

LIŪTAS. Palankus metas svarbiems susitikimams, esamų ar būsimų projektų aptarimui. Stenkitės įgyvendinti racionalius sumanymus. Tose srityse, kuriose reikia proto, išradingumo, apskaičiavimo, derybų, galite pasiekti gerų rezultatų.

MERGELĖ. Galimas prieštaringai vertinamas poelgis, kuris gali lemti sėkmę. Galimas malonus netikėtumas, susijęs su sportu, vaikais, meilės romantika ar kt. Pažvelgę į gyvenimą kaip į žaidimą suprasite, kad kai kurios problemos yra išpūstos.

SVARSTYKLĖS. Ši diena tikriausiai leis atsipalaiduoti, jaustis ramiai. Nieko nedarykite, nespręskite paskubomis. Stebėtojo vaidmuo ši kartą duos daugiau naudos nei aktyvaus veikėjo.

SKORPIONAS. Šiandien savo vertę parodys draugiški ryšiai, kolektyvinis solidarumas. Tikriausiai daug dėmesio skirsite bendraminčiams bei mėgstamai veiklai. Gali sužavėti gerbėjas.

ŠAULYS. Regis, šiandien daug laiko atims darbas, visuomeniniai įpareigojimai. Bet kuriuo atveju naudingai praleisite laiką. Galite tikėtis įdomių naujienų, reikšmingo interviu, netikėto darbo pasiūlymo ar pan.

OŽIARAGIS. Regis, šiandien pasižymėsite dvasiniu, kūrybiniu, intelektiniu pakilimu. Stengsitės tobulėti bei tam skatinsite kitus. Sparnus teiks ir kūrybinė, ir sportinė veikla, ir darbas su augančia karta.

VANDENIS. Šiandien gana sėkmingai vykdysite finansinius, turtinius įsipareigojimus, sudarysite numatytus sandorius. Nekils didelių problemų, jei reikia mokėti mokesčius, atiduoti skolas ar pasistengti jas atgauti.

ŽUVYS. Būsite linkę diskutuoti, bendrauti, flirtuoti, skirti pasimatymus. Regis, puikiai seksis tarpininkauti. Bus nesunku laimėti dominančio asmens palankumą, padaryti norimą įspūdį.

Lietuva sausio 29-ąją

1429 m. nutrūko Lucko derybos tarp Vytauto, Jogailos bei Zigmanto I. Lietuvos, Lenkijos ir Vengrijos vadovai nesutarė dėl Vytauto karūnavimo.

1905 m. Kaune, Rotušės aikštėje, atidarytas pirmasis mieste lietuviškas knygynas.

1991 m. išrinktas 81-asis Vilniaus universiteto rektorius. Juo tapo Rolandas Pavilionis.

1993 m. Vilniuje lankėsi Čečėnijos lyderis Džocharas Dudajevas.

1993 m. įsteigtas Vilniaus sporto muziejus.

1999 m. Pietų Ispanijos Mursijos regione atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

2002 m. prezidentas Valdas Adamkus JAV prezidento George’o W. Busho kvietimu JAV Kongrese klausėsi G. W. Busho metinio pranešimo.

2004 m. Sankt Peterburgo gubernatorei Valentinai Matvijenko įteiktas Lietuvos Santarvės fondo apdovanojimas „Už santarvės puoselėjimą“. Jis skiriamas už nuopelnus stiprinant santarvę, toleranciją, žmonių ir tautų bendradarbiavimą.

2009 m. Lietuvoje lankėsi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos prezidentas Joao Soaresas ir generalinis sekretorius Spenceris Oliveris. 

2020 m. eidamas 83-iuosius metus mirė ilgametis Lietuvos kompozitorių sąjungos narys, žymus kompozitorius, daugelio vokalinių, instrumentinių ir sceninių kūrinių autorius Algimantas Antanas Bražinskas.

2021 m. Italijoje, Abrucų regione, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 29 dienos įvykius priminė ELTA.

Panašios naujienos