Atšalus orams, privačiuose namuose gyvenantys žmonės ėmė intensyviau šildytis būstą, kūrendami krosnis, kietojo kuro katilus bei židinius. Ten, kur kaminai buvo neišvalyti nuo susikaupusių suodžių, šie užsiliepsnojo, tad žmonės skubiai kvietė ugniagesius. Per pora parų buvo 3 tokie iškvietimai.

Sausio 6-osios vakarą gautas  pranešimas, kad Vilainių k., Melioratorių g. gyvenamojo mūrinio namo kamine dega suodžiai. Baimintasi, kad gaisras neišplistų, tad ugniagesiai pabudėjo, kol suodžiai baigė degti. Apžiūrėjus 2-jų aukštų namo patalpas konstatuota, kad dūmų detektoriaus nėra. Ugniagesiai patarė jį įsirengti ir reguliariai valyti kamine besikaupiančius suodžius.

Panašus atvejis užfiksuotas sausio 7-osios popietę.Vilainių k., Nevėžio g. kamine irgi degė suodžiai. Ugnis neišplito. Šiame name gyventojai buvo įsirengę dūmų detektorių.

Suodžiai buvo užsidegę ir J. Janonio g. esančio vieno aukšto medinio namo su dviem atskirais įėjimais kamine. Sausio 8-osios vakarą iš kamino ėmė veržtis liepsna. Iš pakuros išsemtos žarijos ir budėta, kol liepsna užgeso. Įvykis tiriamas.

Iki didelės nelaimės – vos žingsnis

Ugniagesiai įspėja, kad, užsidegus suodžiams, nuo įkaitusio kamino gali užsidegti stogo konstrukcijos, apšiltinimo medžiagos, laiku to nepastebėjus gali supleškėti visas namas, tad dar kartą primenama, kaip išvengti galimos nelaimės.

„Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtraukių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, tad jei to dar nepadarėte, suskubkite.

Pasistenkite labai neperkaitinti krosnies. Ypač būkite atidūs, jei į vieną dūmtraukį sujungti keli šildymo įrenginiai, nes tada kaminas labai greitai įkaista ir kyla gaisro pavojus.

Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, kuo skubiau užgesinkite ugnį, iš pakuros išimkite visas degias medžiagas, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, tada kvieskite ugniagesius ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Jei buvo užsidegę suodžiai, labai gerai apžiūrėkite, ar kamine neatsirado įtrūkimų, per kuriuos gali veržtis žiežirbos ir uždegti apšiltinimo medžiagą ar pan.

Įspėjama, kad piliečiams už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, tuo pačiu atkreipdama dėmesį, kad dar nemažai gyventojų nėra įsirengę dūmų detektorių, kas yra privaloma.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos