Ketvirtadienio vakarą Bendruoju pagalbos telefonu pranešta apie Kėdainiuose, garažų masyve užsidegusį automobilį. Atvykus ugniagesiams jis jau degė atvira liepsna.

Pranešimas apie garažų bendrijoje ,,Kristalas“ kilusį gaisrą ugniagesius gelbėtojus pasiekė 19.53 val.

,,Atvykus į vietą, lengvasis automobilis BMW 318 jau degė atvira liepsna. Automobilis iš garažo buvo išstumtas.

Įvykio metu išdegė variklio skyrius, įtrūko priekinis stiklas, vandeniu sulietas automobilio vidus. Įvykis tiriamas“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Kodėl užsidega automobiliai?

Pasak specialistų, gaisras automobilyje gali kilti dėl elektros instaliacijos, kuro tiekimo sistemos, dujų įrangos ir kitų gedimų, neprofesionaliai sumontuotos įrangos. Kartais ugnis įsiplieskia savaime, kartais – dėl neatsargaus žmonių elgesio ar net gyvūnų (pvz. graužikų) kaltės.

„Daug kas priklauso nuo automobilio amžiaus. Pavyzdžiui, senesnių automobilių senesnė elektros instaliacijos izoliacija, tai yra, netekusi savo dielektrinių savybių.

Senesni automobiliai būna dažniau remontuoti, keičiant agregatus palankstomi laidai, taip po truputį pažeidžiant jų izoliaciją. Dar viena gaisrų priežastis, kai seniems automobiliams įdedami galingesni akumuliatoriai, ir susidėvėjusi elektros instaliacija nebeatlaiko”, – teigia ugniagesiai.

Kaip išvengti nelaimės?

„Patariama nuolat atidžiai rūpintis savo automobilio technine būkle, laikyti variklį ir variklio skyrių švarų, tikrinti, ar nepasibaigęs gesintuvo galiojimo terminas.

Atminkite – jei automobilio laidai ar kontaktai kibirkščiuoja, salone nuolat jaučiamas kuro ar svylančios plastmasės kvapas, pasirodo dūmai – tai aiškiai rodo, kad iki gaisro – vienas žingsnis. Tokį automobilį reikia skubiai varyti į artimiausią servisą ir ieškoti problemų. Darbai su elektra ar dujine įranga neturėtų būti atliekami pačių vairuotojų, tam būtina pasitelkti profesionalus“, – įspėja nemažus nuostolius dėl automobilių gaisrų fiksuojantys draudėjai.

Jų teigimu, automobilį dažniau pavyksta išgelbėti, jei gaisras įsižiebia šalia esant vairuotojui – dėl stabdžių gedimo, laiku nepastebėjus nuleistos padangos arba bandant automobilį užvesti.

„Žinoma, didžiausios žalos fiksuojamos tada, kai automobilis užsidega stovėdamas – retai kada pavyksta liepsną sustabdyti laiku“, – sako draudėjai, akcentuojantys, kad gaisrai dažniau kyla besikeičiant orams. Pavyzdžiui, pavasarį tokių gaisrų pasitaiko dažniau nei vasarą.

Parengta pagal ugniagesių ir draudikų inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos