Gruodžio trisdešimt pirmoji – sekmadienis, 365-oji – paskutinė metų diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedganta, Gedgantas, Gedgantė, Melanija, Melanijus, Silva, Silvas, Silvestra, Silvestras, Silvija, Silvijus;

rytoj: Arvaida, Arvaidas, Arvaidė, Arvaldas, Arvaldė, Arvė, Eufrozina, Mečislovas, Mečius, Mečys;

poryt: Fulgentas, Fulgis, Gailius, Gailutė, Jukunda, Jukundas, Mažvyda, Mažvydas, Pulgis.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.42, leidžiasi 16.01. Dienos ilgumas – 7.19. Šiandien – šeštoji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Ožiaragio ženkle.


Protingos mintys: „Jeigu gali apie tai svajoti, vadinasi, gali ir padaryti“ (V. Disnėjus).


Astrologinė prognozė gruodžio 31-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Nuo ryto būsite žvaliai nusiteikę, galvosite apie vakaro pramogas, suplanuotas sau ar vaikams. Deja, vakare jūsų savijauta gali pasikeisti ne į gera. Nepiktnaudžiaukite svaigalais, neįprastu maistu, vaistais.

JAUTIS. Nuo pat ryto noriai sukinėsitės virtuvėje apie puodus, rūpinsitės buitimi. Vakaras turbūt bus nebus toks smagus dėl kitų žmonių reiškiamo nepasitenkinimo arba jų negebėjimo pasidžiaugti tuo, kas džiugina jus.

DVYNIAI. Šiandien aktyvumą demonstruosite pirmoje dienos pusėje, o vakarop aptingsite ir nesinorės niekur eiti iš namų. Švęsti namuose šįkart būtų tinkamiausias pasirinkimas.

VĖŽYS. Smaguriauti jums šiandien norėsis nuo pat ryto. Regis, popiet daug bendrausite, o gal ir taurelę kilnosite tai su vienu, tai su kitu pašnekovu. Jei vakare atsidursite tarp nepažįstamų žmonių, Naujuosius su jais sutikti bus įdomu, bet nelabai jauku.

LIŪTAS. Būsite nusiteikę mėgautis žemiškais, gurmaniškais malonumais. Mielai triūsite virtuvėje arba džiaugsitės, kad tuo užsiima kiti, o jums belieka ramiai švęsti. Noriai dovanosite dovanas ir vaišinsite.

MERGELĖ. Regis, jūsų organizmas reikalaus poilsio, ramybės. Pagalvokite, ar nederėtų atsisakyti kai kurių planų. Nei dieną, nei vakare jums nereikės viešo dėmesio, triukšmingos draugijos. Jei nekaip jaučiatės, subtiliai atsisakykite netinkamų pasiūlymų.

SVARSTYKLĖS. Regis, nuo pat ryto sulauksite žinučių iš draugų, pažįstamų. Regis, pilsis pasiūlymai šiam vakarui. Deja, vakare nebesinorės jokios draugijos. Galbūt nekaip pasijusite.

SKORPIONAS. Iš ryto turėsite įvairių pareigų ir skubėsite jas atlikti, nes popietę ir vakarą ketinate skirti draugams, suplanuotiems renginiams ar pan. Naujųjų sutikimu džiaugsitės, jei su jumis kartu bus gerų bičiulių kompanija.

ŠAULYS. Viskas klostysis neblogai ir nuotaika nesuges, jeigu galėsite pasirinkti, kur sutikti Naujuosius metus. Veikiausiai ketinate juos sutikti ne namuose, o su kelionės ar viešo renginio dalyviais.

OŽIARAGIS. Tikriausiai vyksite į svečius pas žmones, su kuriais susitinkate gana retai. Arba tiesiog leisitės į kelionę ir sutiksite Naujuosius toli nuo namų bei artimųjų. Tai gali būti tolimas kelias. Ne viskas džiugins, kažko ilgėsitės.

VANDENIS. Nuo pat ryto daug bendrausite ir atrodys, kad paisote antrosios pusės pasiūlymų. Vakare staiga pakeisite planus. Galbūt nesinorės papildomų išlaidų, o gal kaip tik atvirkščiai – nuspręsite netaupyti ir pasirinksite aktyvų vakarą.

ŽUVYS. Jeigu iš ryto nekaip jausitės, tai pradėsite nerimauti dėl išankstinio plano, susitarimo su kitais žmonėmis dėl Naujųjų sutikimo. Išties bus nelengva ir jo atsisakyti, ir neatsisakius šį vakarą priimti kitų draugiją bei neparodyti neigiamų emocijų.

Lietuva gruodžio 31-ąją

1435 m. pasirašyta Lenkijos ir Lietuvos bei Vokiečių ordino Amžinosios taikos sutartis.

1858 m. Paežeriuose gimė lietuvių prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, vienas iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų, Lietuvos Respublikos himno autorius daktaras Vincas Kudirka. Mirė 1899 m.

1918 m. vokiečių okupacinei kariuomenei apleidus Vilnių ir artėjant Raudonajai armijai, Mykolo Sleževičiaus vadovaujama Vyriausybė pasitraukė į Kauną.

1920 m. Kauno lietuvių operos vaidykloje pastatyta pirmoji opera – Giuseppe Verdi „Traviata“.

1983 m. pradėjo veikti Ignalinos atominė elektrinė.

2009 m. Lietuvos metų žmogumi pirmąkart išrinkta moteris. Ja tapo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2011 m. eidama 97-uosius metus Kalifornijoje (JAV) mirė išeivijos rašytoja, poetė, žurnalistė, ateitininkė ir veikli JAV lietuvių veikėja Alė Rūta (Elena Viktorija Nakaitė-Arbienė).

2014 m. eidamas 80-uosius metus mirė vienas žymiausių XX a. filologų, lietuvių literatūros istorikas profesorius Juozapas Girdzijauskas.

2016 m. eidamas 88-uosius metus mirė poetas Vytautas Petras Bložė.

2018 m. eidamas 81-uosius metus mirė satyrikas, prozininkas, vertėjas Jurgis Gimberis.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 31 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!