Antradienis, 15 spalio, 2024
8.3 C
Kėdainiai
PradžiaSirenosBandydamas užkurti židinį apdegė veidą

Bandydamas užkurti židinį apdegė veidą

-

Bandymai degiu skysčiu įkurti krosnį ar židinį kartais baigiasi rimtomis nelaimėmis – žmonės apdega įvairias kūno dalis. Vienas tokių įvykių prieš porą dienų įvyko ir Kėdainių rajone.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė informavo, jog spalio 8-osios vakarą iš Bendrojo pagalbos centro buvo gauta informacija, kad Surviliškio sen., Lomeniškių k., bandydamas užkurti židinį (naudojant bioetanolio skystį) žmogus apdegė veidą. Ugniagesiai nebuvo kviesti. Apie įvykį, kuris įvyko dėl neatsargaus žmogaus elgesio, informuotas gaisrus tiriantis pareigūnas.

Ugniagesiai įspėja apie pavojų

Pasak ugniagesių, yra žmonių, kurie vis dar bando įkurti krosnį ar židinį (o šiltuoju metų laiku – šašlykinę) naudodami benziną ar kitus degius skysčius, kas kelia rimtą pavojų žmonėms ir jų turtui.

Būna atvejų, kai saugumo reikalavimų nesilaikantys gyventojai, rankas ir veidą apdega nuo ugnies pliūpsnio per krosnies dureles.

„Taip nutinka, kai krosnyje yra bloga trauka, o žmogus vis tiek stengiasi įkurti ugnį. O bloga trauka yra dėl to, kad reikia valyti suodžiais užsinešusias dūmų angas. Rekomenduojama tai daryti kas tris mėnesius, bet jei trauka yra bloga, reikia nelaukti, valyti nors ir po savaitės. Esant drėgnam orui, ne tik dūmtraukis, bet ir visos dūmų išėjimo angos, pavyzdžiui, alkūnės, greičiau užsikiša. Panaudojant degų skystį, kartais pasiseka užkurti ugnį krosnyje ir ją pagauna trauka. Bet gali nutikti ir taip, kad ugnis, neturėdama, kur išeiti, pliūpteli pro krosnies dureles“, – įspėja ugniagesiai.

Specialistai pabrėžia, kad degių skysčių įkuriant krosnis ar kitus įrenginius negalima naudoti ne tik tada, kai jau malkos smilksta, bet ir tuomet, kai degtukas dar neįžiebtas.

„Aplaisčius degiu skysčiu, mažoje erdvėje – krosnyje gali prigaruoti garų ir jie, įžiebus degtuką, gali sukelti sprogimą. Negalima naudoti degių skysčių nei prieš uždegant ugnį, nei norint, kad ji geriau įsidegtų, tai daryti draudžia ir krosnių gamintojai. Tik popierius ir sausa mediena – nieko daugiau“, – pabrėžia ugniagesiai.

Neapkraukite krosnių daiktais

Gyventojams primenama, kad šildymo įrenginių negalima apkrauti jokiais drabužiais, malkomis ar kitomis degiomis medžiagomis. Būna atvejų, kai žmonės net lovas pasistato šalia krosnių, tai yra itin pavojinga, nes jei lova užsidegtų, o žmogus miegotų, jis gali žūti liepsnose.

„Prasidėjus kūrenimo sezonui, norint išvengti nelaimių, raginame gyventojus laikytis elementarių saugumo taisyklių, saugoti save ir savo turtą. Būtina tinkamai prižiūrėti šildymosi įrenginius, užsandarinti pastebėtus įtrūkimus, laiku valyti kaminuose susikaupiančius suodžius, degant ugniai nepalikti atvirų pakuros durelių, išeinant iš namų ar einant miegoti, užgesinti krosnį“, – į gyventojus kreipiasi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai.

,,Kėdainių mugės“, Kauno PGV ir PAGD inf.

Viršelio nuotr.: Pasak ugniagesių, šalia krosnių negali būti jokių degių medžiagų, juo labiau, lovų. (Asociatyvi nuotr.)

reklama

Taip pat skaitykite

Ir Kėdainiuose senjorams jau yra kur pasišokti

Ilgą laiką pavyzdžiai stebėję, o kai kurie ir važiavę, į pagarsėjusius senjorų šokių vakarus...