Šiandien Kėdainiuose, viename iš daugiabučių namų užsidegė butas. Savininkai tuo metu buvo išvykę, tad nenukentėjo, tačiau butas ir jame buvę daiktai suniokoti stipriai.

Kaip informavo ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, apie nelaimę ugniagesiams pranešta 09.24 val. Skambinusi moteris informavo, kad Respublikos g. 34 namo pirmame aukšte dega butas, matomi dūmai. Kaimynai skambino į degančio buto duris, tačiau niekas jų neatidarė, tad spėta, kad bute žmonių nėra.

,,Atvykus ugniagesiams, per langą veržėsi juodi dūmai. Per pravirą miegamojo langą į butą patekę ugniagesiai gelbėtojai, naudodami specialius kvėpavimo takus apsaugančius aparatus, išžvalgė stipriai uždūmintas patalpas, žmonių viduje nebuvo.

Gesinant gaisrą dalyvavo 4 ugniagesių ekipažai.

Įvykio metu sudegė čiužinys, apdegė lova, kiti baldai ir namų apyvokos daiktai, išsilydė televizorius ir šviestuvas, aprūko gretimame kambaryje esantys baldai ir viso buto sienos, sutrūkinėjo plastikinių langų stiklo paketai.

Malšinant ugnį, buvo iškraustyti apdegę baldai, po to patalpos išvėdintos. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo dėl elektros įrenginių, prietaisų ir elektros instaliacijos gedimo“, – praneša D. Vaitkevičienė.

Prie namo sutikta mergina pasakojo, kad gaisras išgąsdino gyventojus. Mergina sakė girdėjusi, kad gaisras galimai kilo dėl iš rozetės neišjungtos barzdaskutės.

Įvykio vietoje dirbę ugniagesiai konstatavo, kad bute nebuvo dūmų detektoriaus. Jei gyventojai būtų jį įsirengę, prietaiso skleidžiami garsai būtų anksčiau atkreipę kaimynų dėmesį ir gaisro nuostoliai, tikėtina, būtų mažesni. Tad ir visi kiti gyventojai raginami nelaukti nelaimės, jei dar neturite namuose dūmų detektoriaus, privalote jį įsirengti.

Elektros įrenginiai kelia rimtą pavojų

Gaisrų priežastis analizuojantys specialistai įspėja, kas nulemia nelaimę:

  • Elektros įrenginiai eksploatuojami ne pagal instrukciją arba su pažeista elektros instaliacija. Pasitaiko, kad dėl kažkokių veiksmų yra pažeidžiama elektrinio įrenginio laido izoliacija. Kyla grėsmė, kad toje vietoje gali vykti elektroterminis kaitimas arba trumpasis jungimas, tai gali tapti gaisro priežastimi. 
  • Elektros įrenginiai paliekami be priežiūros. Nemažai žmonių išeidami iš namų palieka elektros įrenginius įjungtus į elektros tinklą, pvz., mobiliųjų telefonų kroviklius. Be to, vertėtų atkreipti dėmesį, kad dauguma elektros įrenginių nėra pritaikyti dirbti nuolatiniu režimu ir jei įrenginys yra paliekamas įjungtas į elektros tinklą, tai laikui bėgant jis pradeda kaisti ir tai tampa gaisro priežastimi.
  • Elektros tinklo perkrova. Tai irgi dažnas reiškinys. Pvz., kai į buitinį elektros ilgintuvą yra sujungiami keli elektriniai įrenginiai. Tokiu atveju šių elektrinių įrenginių galingumas viršija leistiną buitinio elektros ilgintuvo galią, elektros grandinė užkaista, tai tampa gaisro priežastimi.

„Norint išvengti šių nelaimių reikėtų naudoti elektros įrenginį taip, kaip numato gamintojas, nepalikti elektros įrenginių be priežiūros, naudoti tik techniškai tvarkingus elektros įrenginius. Pajutus specifinį aitrų kvapą iškart išjungti elektros įrenginį iš elektros tinklo.

Pastebėjus gaisrą elektros įrenginyje, jį būtina išjungti iš elektros tinklo ir bandyti užgesinti pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis (gesintuvu, nedegiu audeklu). Jokiu būdu ant elektros prietaiso negalima pilti vandens, jeigu jis yra įjungtas į elektros tinklą“, – gaisro prevencijos ir suvaldymo veiksmus vardija PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas A. Gudžiauskas.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

L. Pranckevičiūtės nuotr.

Panašios naujienos