Rugsėjo devynioliktoji, antradienis – 262-oji metų diena (pirmoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 103 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Arnulfas, Giedrė, Girvinas, Vytė, Vilhelmina, Vilė;

rytoj: Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras;

poryt: Mantrimas, Mantrimė, Mantvilas, Mantvilė, Manvilas, Manvilė, Matas, Nijolė, Viskintas, Viskintė.

*************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.56, leidžiasi 19.29. Dienos ilgumas – 12.33. Šiandien – ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Kai nereiški gyvenimui jokių pretenzijų, tai viskas, ką tik gauni, yra dovana“ (Erichas Marija Remarkas).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 19-ai, antradieniui

AVINAS. Jeigu manote, kad pavyks lengvai išgarsėti ar praturtėti, tai iš tokių svajonių gausis tik muilo burbulas.Nepalanki diena pinigų skolinimuisi ir finansinėms, seksualinėms avantiūroms.

JAUTIS. Šiandien bus gausu susitikimų, pokalbių, o galbūt ir malonių ar nemalonių staigmenų. Būtų gerai, kad savo norus bei siekius derintumėte su kitų. Be draugiško susitarimo įstrigsite vietoje.

DVYNIAI. Teks įtemptai dirbti ar mokytis, o jėgų, optimizmo turėsite nedaug. Regis, trikdysis jūsų darbotvarkė arba kiti planai. Gali suneraminti darbo arba medicininiai rezultatai, artimo žmogaus situacija ar kt.

VĖŽYS. Netikėtumų gali kilti kelionėje arba jų pateiks draugai, gerbėjai ar vaikai. Pasistenkite objektyviai vertinti situaciją ir savo ryšius su kitais žmonėmis. Pernelyg nepirškite savo požiūrio aplinkiniams, neatviraukite.

LIŪTAS.Žmonės, kurių palaikymo tikitės, gali paprasčiausiai jumis manipuliuoti. Kita vertus, jūsų pretenzijos į lengvą naudą, įvairius patogumus, modernią aplinką gali būti kiek nerealios, trikdančios tarpusavio supratimą su artimaisiais, partneriu.

MERGELĖ. Galite sėkmingai tvarkyti dokumentus, publikuoti straipsnius, imti bei teikti interviu, megzti ryšius ir pan. Stenkitės būti objektyvūs, siekite konkretumo. Nederėtų skleisti gandų bei naiviai pasitikėti kitais. Saugokitės sukčių, vagių.

SVARSTYKLĖS. Tikriausiai susidomėsite pinigų investavimo, skolinimosi galimybėmis, lizingu. Galbūt įsigysite, parduosite, iš(si)nuomosite ar įkeisite nekilnojamąjį turtą. Kitiems gali atrodyti, kad tuo pažeidžiate kažkieno interesus.

SKORPIONAS. Galite pakliūti į situaciją, kurioje turėsite ginti savo ar artimųjų interesus, teises arba konkuruoti. Jeigu nieko nedarysite, veikiausiai tiesiog užleisite laimėjimo galimybę konkurentui, oponentui.

ŠAULYS. Jums gali tekti aiškintis dėl paskleistų gandų, iškraipytos informacijos ar pan.. Regis, jūsų argumentai skambės neįtikinamai. Savo teisumą ir kompetenciją pavyks įrodyti tik faktais patvirtinus savo žodžius.Neneškite šeiminių paslapčių į viešumą.

OŽIARAGIS. Šiandien jums galva gali apsisukti nuo įvairios informacijos, reklamos vilionių, prieštaringų pasisakymų bei kontaktų gausos. Tikrinkite faktus, neskleiskite gandų.

VANDENIS. Kažkokie įvykiai gali užklupti jus nepasiruošusius.Jeigu naudojotės savo padėtimi siekdami tam tikrų tikslų, tai gali iškilti į viešumą. Lengva apsirikti susigundžius finansinėmis, turtinėmis avantiūromis arba jomis apkaltinus kitus.

ŽUVYS. Gana lengvai pasiduosite tų asmenų įtakai, kurių ideologija jums atrodo priimtina, nors yra nelogiška ar nemorali. Arba patys mėginsite rasti lengvatikių, manipuliuoti jais.

Lietuva rugsėjo 19-ąją

1410 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kariuomenė nutraukė Marienburgo pilies apsiaustį.

1551 m. Fontenblo mieste, Prancūzijoje, gimė Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Henrikas Valua.

1915 m. Vokietijos kariuomenė užėmė Vilnių.

1936 m. Kaune atidaryta Veterinarijos akademija.

1943 m. Stasys Antanas Bačkis pradėjo eiti Lietuvos Respublikos atstovo Prancūzijoje pareigas.

1991 m. Lietuvos nepriklausomybę pripažino Jungtiniai Arabų Emyratai.

1995 m. pasirašytos Turkijos ir Lietuvos sutartys dėl teisinės pagalbos ir bendradarbiavimo karinėje bei kultūros srityse.

2000 m. Lietuva ir Čekija pasirašė dvišalę sutartį dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos.

2003 m. Lietuvoje lankėsi Izraelio parlamento (Kneseto) pirmininkas Rovenas Rivlinas.

2006 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu pirmą kartą apsilankė Ispanijos gynybos ministras Josė Antonias Alonsas Suarezas.

2008 m. Kaune, Aukštaičių gatvėje, ant namo, kuriame gyveno Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus, atidengta atminimo lenta.

2013 m. šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, buvo užpulti EULEX (Europos Sąjungos teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai tarnybos metu. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas 35 metų Audrius Šenavičius.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 19 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos !

(Viršelio nuotr. – „K. m.” archyvo / fotografas Rolanas Valionis)