Kėdainių rajono savivaldybės administracija, vykdydama prevenciją prieš saugomų nekilnojamųjų kultūros paveldo teritorijų ir saugomų statinių fasadų niokojimą, taip pat matydama išaugusi kondicionierių įsirengimo poreikį daugiabučiuose gyvenamosiose namuose, informuoja dėl kondicionierių montavimo sąlygų.

Vadovaujantis Statybos techniniu reglamentu (STR), įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo; įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų, iškylančių daugiau kaip 1 m virš pastato plokščiojo stogo parapeto, tvirtinimas ant pastato plokščiojo stogo – laikoma pastato išorės išvaizdą keičiančiais darbais.

Montuojant naujus kondicionierius ar keičiant esamų kondicionierių vietą mieste ant daugiabučio gyvenamojo pastato išorinių sienų (fasadų), privaloma gauti butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimą (t. y. 50 procentų +1 balsas) įformintą protokolu, taip pat privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą, kurį išduoda savivaldybės administracija informacinėje sistemoje ,,Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt) pagal užsakovo pasirinkto projektuotojo parengtą projektą. Projektas ir SLD (statybą leidžiantis dokumentas) yra privalomi.

Kondicionieriaus išorinio bloko pastatymas ant daugiabučio namo balkono grindų, jo netvirtinant prie balkono plokštės, nelaikomas daugiabučio namo išvaizdos keitimu ir tokiems paprastojo remonto darbams atlikti statybą leidžiantis dokumentas neprivalomas, jei kitų kondicionavimo sistemos elementų įrengimas nekeičia pastato išvaizdos, kaip nurodyta STR 1.05.01:2017 3 priedo 5 punkte.

Svarbu žinoti ir tai, kad jeigu kondicionieriaus pastatymas teisėtai įstiklintame balkone nekeičia statinio (daugiabučio namo) išvaizdos, tai pagal statybos techninio reglamento nuostatas statybą leidžiančio dokumento daugiabučio namo paprastajam remontui nereikia.

Šaltinis: Kėdainių r. savivaldybė

(„K. m.” archyvo nuotr.)