AB „K2 LT“, valdančios „Lietuvos krematoriumą“, pajamos, preliminariais duomenimis, 2021 metais siekė 2.53 mln. Eur ir buvo beveik ketvirtadaliu didesnės negu 2020 m, kuomet sudarė 2,04 mln. Eur.

Kaip rašoma pranešime spaudai, grynasis įmonės pelnas atitinkamu laikotarpiu taip pat augo – nuo  0.95 mln. Eur užpernai iki 1,2 mln. Eur pernai. EBITDA rodiklis sudarė 1,58 mln. Eur ir buvo 22 proc. didesnis negu 2020 m. (1,29 mln. Eur).

Įmonių grupei „K2 LT” priklausančios ritualinių laidojimo paslaugų tiekėjos UAB „Rekviem LT“, kuri valdo Kaune esančius atsisveikinimo namus „Rekviem Kaunas“, apyvarta 2021 m. metais sudarė 491 tūkst. Eur.

Investuos iki 2 mln. Eur

Oficialiais duomenimis pernai buvo kremuoti 10 478 Lietuvoje mirę asmenys, 87 proc. kremavimų (9081) atlikta „Lietuvos krematoriume“. Palyginimui, 2020 m. buvo kremuoti 8257 Lietuvoje mirę asmenys, „Lietuvos krematoriume“ per šį laikotarpį buvo atlikti 7365 kremavimai.

Kėdainiuose esančiame krematoriume yra dvi kremavimo linijos, per metus galinčios kremuoti iki 10 000 velionių.

Bernardas Vilkelis, įmonių grupės „K2 LT“ direktorius, sako, kad daugiausia įtakos apyvartos augimui turėjo didesnis nei įprasta mirtingumas bei nuolat augantis susidomėjimas kremavimo paslauga.

„Pernai Lietuvoje mirė 47 950 asmenų. Nepaisant ketvirtadaliu didesnio nei įprasta mirtingumo ir išaugusio srauto, „Lietuvos krematoriumas“ 2021 m. veikė be trikdžių – visais atvejais, kai techniškai buvo įmanoma, suteikėme paslaugas ir galėjome pasiūlyti kremacijai tinkamą laiką visiems besikreipusiems vartotojams“, – sako vadovas.

Jo teigimu, per daugiau negu dešimt veiklos metų vienintelis Lietuvoje veikiantis krematoriumas užsitarnavo kylantį žmonių pasitikėjimą. Dabar „Lietuvos krematoriume“ projektuojama trečioji kremavimo liniją, projektas derinamas su institucijomis. Planuojama, kad linija, į kurią ketinama investuoti iki 2 mln. Eur, galėtų veikti jau 2023 m. viduryje.

„Kėdainiuose esančiame krematoriume yra dvi kremavimo linijos, per metus galinčios kremuoti iki 10 000 velionių. Įrengę trečiąją liniją, galėsime atlikti iki 15 000 kremacijų – tai reiškia, kad net tuomet, kai kremavimo populiarumas ūgtels iki 35%, galėsime išlikti lankstūs, siūlyti konkurencingas paslaugų kainas ir operatyviai teiksime paslaugą visiems besikreipiantiems“, – sako B. Vilkelis.

Tikėtina, kad šiemet mirtingumas šalyje bus mažesnis, todėl bendrovė planuoja atlikti kiek mažiau – apie 8 000 – kremacijų, surinkti 2 mln. Eur pajamų ir pasiekti 1,3 mln. Eur EBITDA rodiklį.

Tikisi didesnės dalies rinkos

Anot vadovo, besikeičiantį vartotojų požiūrį į laidojimo ritualus rodo ir pernai Kaune atidarytų atsisveikinimo namų „Rekviem Kaunas“ sėkmė.

„Rinkoje išsiskiriame operatyvumu ir profesionalumu, mums rūpi paslaugų kokybė ir pagarba žmogui. Mirusiųjų artimiesiems užtikriname orų atsisveikinimą visuose laidojimo etapuose – nuo kremavimo proceso, kuris visas yra filmuojamas ir dokumentuojamas, iki aukščiausius aptarnavimo standartus atitinkančių atsisveikinimo ceremonijų, kurias organizuojame „Rekviem Kaunas“. Šių laidojimo namų pavyzdys rodo, kad laidojimo paslaugų rinka nėra konservatyvi, vartotojai atsisveikinimo ceremonijoms noriai renkasi kitokias erdves, ieško šiuolaikinių sprendimų ir patys kuria naujas atsisveikinimo tradicijas“, – teigia B. Vilkelis.

Jis skaičiuoja, kad pirmaisiais veiklos metais užsitikrinę 10% rinkos, šiemet šią dalį „Rekviem Kaunas“ ketina kilstelėti iki 15% – tai atitiks 1 mln. Eur pajamų ir 0,25 mln. Eur EBITDA.