Vasario 3-ioji – Šv. Blažiejus, Linų diena.

Vasario trečioji, šeštadienis, (šeštoji 5-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 331 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Blažiejus, Blažys, Oskaras, Radvas, Radvė, Radvilas, Radvilė, Radvina, Radvinas, Tolbaudas, Toldravas, Toliotas, Toliotė;

rytoj: Arvilė, Andrius, Joana, Minija, Vydmantas;

poryt: Aga, Agata, Agatas, Agatė, Agota, Birenė, Birenis, Birutė, Birutis, Birvyda, Birvydas, Gaudvilas, Gaudvilė, Gaudvina, Gaudvinas, Ilona.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.08, leidžiasi 16.59. Dienos ilgumas – 8.51. Šiandien – antroji mėnulio delčios diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Kas ilgą liną nori turėti, jį ant Stanislovo turi sėti“ (lietuvių liaudies išmintis).


Astrologinė prognozė vasario 3-iajai, šeštadieniui

AVINAS. Ir naktį, ir dieną rasite dėl ko save graužti. Galbūt apgailestausite dėl rizikingo poelgio, nuostolio. Vakare kažką aktyviai veiksite ir turbūt pavyks užsimiršti.

JAUTIS. Rytas gali būti konfliktiškas ir nepalankus sveikatai. Jeigu kitiems sugadinsite nuotaiką, pasijus grandininė reakcija. Santykiai su partneriu gali tapti tvirtesni, jei jus jungs bendras interesas.

DVYNIAI. Vargu ar galėsite atsipalaiduoti ir užmiršti darbus bei rūpesčius. Nuo jūsų norų nedaug kas priklausys. Kažkas gali priminti neįvykdytą pažadą, kurį teks išpildyti.

VĖŽYS. Tikriausiai būsite smagiai nusiteikę. Kils ūpas susitikti su brangiais žmonėmis, paviešėti arba neįprastai praleisti laisvalaikį. Spontaniška kelionė gali būti nesaugi. Labiau saugokite vaikus.

LIŪTAS. Neprisidarykite papildomų rūpesčių. Kiek įmanoma mažiau blaškykitės, venkite didelių kompanijų, triukšmingų susiėjimų. Geriausiai seksis bendrauti su artimais žmonėmis įprastoje aplinkoje.

MERGELĖ. Šiandien nenuobodžiausite – bus ir veiklos, ir naršymo internete, ir bendravimo. Svarbu viso to nedaryti vairuojant bei einant per gatvę. Būkite atsargūs.

SVARSTYKLĖS. Dėl nesuvaldomo išlaidavimo gali kilti nesutarimų su antrąja puse, šeimos nariais. Derėtų pasižiūrėti, ką jau turite, ir įvertinti, ar būtina pirkti tą patį.

SKORPIONAS. Dėl didesnė vidinės įtampos naktis gali būti nerami, o diena – nervinga. Pasistenkite nesipykti su sutuoktiniu, partneriu. Juk santykiai nepagerės, jeigu bus keliami ultimatumai, trankomos durys.

ŠAULYS. Paaštrės jūsų intuicija, emocinis ir dvasinis jautrumas. Regis, jus itin vargins šurmulys, norėsis tylos, todėl triukšmingą draugiją ištversite neilgai. Verčiau tokios šiandien nė neieškokite.

OŽIARAGIS. Tikėtinas aktyvus bendravimas. Galbūt jausitės pakliuvę į aplinką, kurioje galite drąsiai atskleisti savo požiūrį, vertybes. Iš originalaus asmens galite gauti vertingą patarimą.

VANDENIS. Nebūkite pernelyg reiklūs nei sau, nei kitiems. Norėdami kažkam padaryti įspūdį, neperlenkite lazdos. Labiau būsite įvertinti, jeigu akcentuosite ne savus, o pašnekovų privalumus.

ŽUVYS. Regis, suprasite, ko trūksta, kad artimi santykiai teiktų daugiau pasitenkinimo. Galbūt susitiksite su žmogumi, kartu vykusiu į kelionę ar turinčiu bendrų planų, susijusių su karjera, mokslu, kelionėmis.

Lietuva vasario 3-iąją

1923 m. Tautų Sąjungos Taryba panaikino tarp Lenkijos ir Lietuvos buvusią „neutraliąją zoną“, po pusę jos paskirdama abiem valstybėms.

1990 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio konferencijoje „Lietuvos kelias“ pristatyti 148 Sąjūdžio kandidatai rinkimuose į 141 vietą būsimoje Lietuvos TSR Aukščiausiojoje Taryboje – Atkuriamajame Seime.

1993 m. Seimas priėmė Konstitucinio Teismo įstatymą.

2003 m. Teisingumo ministerijoje užregistruota 37-oji politinė organizacija – Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija.

2006 m. prezidentas Valdas Adamkus Čikagoje už muzikinės kultūros bei lietuvybės puoselėjimą įteikė ordinus keturiems JAV lietuviams – Čikagos lietuvių operos solistams – Danai Stankaitytei, Jonui Vazneliui ir Aldonai Stempužienei, taip pat šios operos valdybos pirmininkui dainininkui Vaclovui Momkui.

2008 m. eidamas 56-uosius metus mirė Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Ražauskas.

2016 m. eidamas 88-uosius metus mirė profesorius, orkestrų vadovas, smuikininkas, pasaulyje pripažintas dirigentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Saulius Sondeckis.

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės taryba už įvairiapusę kūrybinę veiklą, architektūros plėtotę, Vilniaus miesto vardo garsinimą bei ilgametį darbą, kuriant gražesnę sostinę, Vilniaus garbės piliečio vardą suteikė architektui, visuomenės veikėjui Algimantui Nasvyčiui.

2020 m. Škotijoje, Aberdyno universitete, atidarytas Lenkijos-Lietuvos studijų centras. Jo tyrinėjimų objektas – vienos ilgiausiai trukusių politinių sąjungų Europoje – Abiejų Tautų Respublikos – istorijos paveldas.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 3 dienos įvykius priminė ELTA.

(piqsels.com nuotr.)