„Po daugiabučių namų kiemų renovacijos Parakinės (buvusio karinio miestelio) kvartale įrengta poilsio zonų, vaikų žaidimų aikštelių, daug suolų ir nemažai šiukšliadėžių. Kas du suolus – po šiukšliadėžę, vienoje žaidimų zonoje jų suskaičiavome net 6.

Tai geras dalykas, gyventojai ir praeiviai dabar sąžiningai meta šiukšles į dėžes, bet susidarė ir tam tikrų problemų. Pirmiausia, metamos vedžiojamų augintinių – šunų – atliekos, surinktos į maišelius. Tokių maišelių kalnai pūpso iš naujųjų šiukšliadėžių, pūpso net ir buitinės atliekos (vasario 23 d. – red. pastaba), kurias kai kas patingi nunešti iki atliekų konteinerių ir palieka štai tokioje dėžėje… Norėčiau paklausti, kam priklauso ištuštinti naująsias šiukšliadėžes vaikų žaidimų aikštelių ir poilsio zonose, kas turėtų jas tvarkyti? Iš kitos pusės, gaila, kad ir kai kuriems žmonėms patiems trūksta sąmoningumo ir pagarbos naujai sukurtai infrastruktūrai.“

J. Basanavičiaus gatvės gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi)

Į klausimą atsako Kėdainių miesto seniūnijos mentorius Juozapas Kanišauskas:

Prie daugiabučių namų J. Basanavičiaus g. 17A ir J. Basanavičiaus g. 29 esančioje vaikų žaidimų aikštelėje vasario 23 d. dvi šiukšliadėžės buvo pilnos. Miesto seniūnija įspėjo atliekų išvežimo paslaugą atliekančios bendrovės „Ecoservice projektai“ atsakingą asmenį. Jis atsiprašė už laiku neištuštintas šiukšliadėžes. Vasario 23 d. apie 16 val. šiukšliadėžės ištuštintos.

Seniūnijos darbuotojai taip pat keletą kartų per savaitę važiuoja ir tikrina aikšteles. Gal ko ir nepastebi, bet visada reikalaujama iš paslaugas atliekančios įmonės darbus atlikti kokybiškai ir laiku.

Atliekos pagal sutartį iš aikščių, parkų, pėsčiųjų takų išvežamos pagal tokį grafiką: nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. vieną kartą per savaitę, o nuo balandžio 1 d. iki spalio 30 d. – du kartus per savaitę.

Kalbant apie atliekų rūšiavimą į atitinkamoms atliekoms skirtas tiek nedideles šiukšliadėžes, tiek dideles požemines, pastebime, kad ne visi gyventojai tai atlieka tvarkingai. Kai kurie išmeta šiukšles pro mašinos langą, kiti nesiteikia įdėti, o meta šalia šiukšliadėžių.

Organizuoti susitikimų su bendrijų gyventojais ir pasikalbėti, išsiaiškinti tai, kas neaišku,  karantino sąlygomis negalima. Todėl, pasinaudodamas proga, norėčiau priminti, kad atliekas reikia rūšiuoti ir dėti į tik joms skirtus konteinerius. Tada Kėdainiai būtų švaresni ir gražesni.

Atliekos pagal sutartį iš aikščių, parkų, pėsčiųjų takų išvežamos pagal tokį grafiką: nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. vieną kartą per savaitę, o nuo balandžio 1 d. iki spalio 30 d. – du kartus per savaitę.

Taip pat atsakymą pateikė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė:

Viešosios tvarkos skyriaus tarnautojai,  siekdami užtikrinti tinkamą gyvūnų priežiūrą ir švarą mieste, pradėjo vykdyti reidus. Vasario  mėnesį buvo organizuoti du tokie reidai, vienas – rytinėmis valandomis, kitas vakare. Reidų metu bendrauta su gyvūnų augintojais, tikrinta, ar jie turi maišelius gyvūnų ekskrementams surinkti. Patikrinimų metu buvo pareikšti  keli žodiniai įspėjimai. Prevencinės priemonės  dėl gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklių laikymosi  numatytos ir  kovo mėnesį.  

Primename, kad gyvūnui priteršus viešojo naudojimo teritorijas (šaligatvius, takus, žaliąsias vejas ir kt.) ar bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsdamas turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus.

Į papildomą klausimą, kur galima išmesti maišelius su gyvūnų ekskrementais bei ar nereikėtų konkrečiau to nurodyti taisyklėse, Viešosios tvarkos skyriaus vedėja atsakė:

Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklės priimtos 2013 m., o gyvūnų  vedžiojimo vietose gyvūnų ekskrementų dėžės įrengtos vėliau  (maždaug prieš 3 metus), todėl taisyklėse nėra konkretizuota, kur mesti maišelius su gyvūnų ekskrementais. Tačiau gyventojus ragintume maišelius mesti į specialiai tam skirtus konteinerius-dėžes, kurių yra 29.

Šiuo metu rengiamos  Kėdainių rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklės, kuriose numatyta, kokias atliekas galima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Pritariu, ateityje reikės peržiūrėti ir anksčiau minėtas taisykles. Bet ne viskas draudimais turi būti sureguliuota. Gyventojus reikia paraginti, kad šeimininkas turi atlikti pareigą tinkamai pasirūpinti, kad tai yra normalus ir būtinas veiksmas, kuris ilgainiui virstų geru įpročiu.

Šiukšliadėžės kvartale ištuštintos vasario 23–24 dienomis, o šis vaizdas buvo užfiksuotas vasario 18-ąją.
 (Skaitytojo nuotr.)

Panašios naujienos