Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija po ilgokos pertraukos vėl turi darbo. Pradedamas tyrimas dėl rajono mero  Valentino Tamulio galimai neteisėto elgesio nuotolinio rajono tarybos posėdžio metu.

Į Etikos komisiją dėl rugsėjo 25 d. rajono tarybos posėdžiui pirmininkavusio V. Tamulio elgesio kreipėsi tarybos narys Saulius Grinkevičius.

Ignoravo tarybos nario pasiūlymą

Tarybos narys S. Grinkevičius Etikos komisijos prašo išnagrinėti mero poelgį, kai svarstant klausimą dėl leidimo seniūnijai nuomoti 650 kv. m aikštelę, esančią Juodkiškio gatvėje, Kėdainiuose, meras ignoravo pasiūlymą dėl taršos ir triukšmo prevencijos.

V. Tamulis nepateikė S. Grinkevičiaus pasiūlymo tarybos narių balsavimui.

Siūlymą teikęs S. Grinkevičius mano, kad tokiu elgesiu meras pažeidė jo, kaip tarybos nario, teisę. Žinant, kad pasiūlymai dažnai yra teikiami savivaldybės tarybos posėdžiuose.

Ne vienintelis atvejis

Gavusi tarybos nario skundą, Etikos komisija pirmiausiai nusprendžia, ar yra pagrindas pradėti tyrimą.

Komisijos narys Algimantas Kižauskas kategoriškai siūlė tyrimą pradėti, nes, pasak jo, tai nebuvęs vienintelis atvejis. Nuotoliniu būdu vykstančių posėdžių metu meras yra ne kartą nutraukęs pasisakantįjį tarybos narį, išjungdamas mikrofoną. Ne visiems norintiems pasisakyti tarybos nariams būna suteiktas žodis. „Gal tai sistema kažkokia?“ – suabejojo A. Kižauskas.

Virginija Baltraitienė ragino pradėti tyrimą, sakydama, kad jei nustatys, jog nėra pažeidimo, taip ir konstatuos.

Tomas Bičiūnas sakė nematąs nieko baisaus, kad bus pradėtas tyrimas. „Pradedam tyrimą, išnagrinėjam ir pristatom išvadas visuomenei. Nėra čia ko bijoti“, – kolegas ragino rajono tarybos Etikos komisijos narys.

Atsinaujinusi Etikos komisija

Etikos komisija nuotoliniu būdu posėdžiavo naujos sudėties – atsistatydinusią Aušrelę Kaminskienę pakeitė Alvydas Ardavičius.

Pasiūlymui pradėti tyrimą pritarė A. Kižauskas, V. Baltraitienė, Vilma Samaitienė, T. Bičiūnas, Indrė Fiodorova ir komisijos pirmininkas Saulius Sinickis. Nepritarė – A. Ardavičius.