Praėjusį trečiadienį Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisija (ARK) vėl svarstė Darbo partijos atstovo galimą Rinkimų įstatymo pažeidimą dėl nepažymėtos politinės reklamos. Nepažymėta politinė reklama – laikoma paslėpta politine reklama ir yra draudžiama.

Publikacija pagal partijos programą

Rinkimų skaidrumą prižiūrinčioms institucijoms įtarimų sukėlė kėdainiečio Viktoro Fiodorovo pasisakymas vienoje internetinėje svetainėje apie VĮ Registrų centre įvykusią vandentiekio avariją.

Nepažymėtoje, kaip priklausytų rinkiminės kampanijos metu, publikacijoje „sąrašinis“ kandidatas į LR Seimą pasakoja, kaip „prisidėjo prie labai konkretaus veiksmų plano…“, „numatė skirti ypatingą dėmesį“ ir dar kitų identiškų Darbo partijos rinkimų programos pažadų.

Kėdainių rinkimų apygardos komisija įžvelgė, kad politinės partijos narys, rinkimų štabo vadovas ir politinės kampanijos dalyvis V. Fiodorovas publikacijoje išsakęs atstovaujamos partijos programos tam tikras idėjas, pateikdamas pirmuoju asmeniu ir nurodydamas prisidėjęs jas kuriant, nedviprasmiškai propaguoja save ir siekia paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose.

Šiuo straipsniu V. Fiodorovas dar ir pasidalino savo Facebook paskyroje.

Ignoravo komisijos paklausimus

Pradėjusi tyrimą ARK išsiuntė klausimus pačiam straipsnio autoriui, kandidatui V. Fiodorovui ir publikaciją paskelbusio portalo direktorei, kandidato žmonai Indrei Fiodorovai.

Ir vienas ir kitas atsakymų į klausimus komisijai per nurodytas šešias dienas, iki rugpjūčio 20 d., neatsiuntė. Tačiau, praėjusį trečiadienį, dar po šešių dienų, kai komisija jau buvo susiruošusi priimti sprendimą, ARK pasiekė ir paties kandidato ir jo žmonos atsakymai.

Komisija, siekdama įvertinti galimą nusižengimą objektyviai, o ne formaliai, nutarė atsižvelgti į Fiodorovų pavėluotai pateiktus atsakymus ir sprendimo priėmimą atidėti maksimaliam leistinam terminui – dešimčiai darbo dienų.

Politikė vėl melavo?

Apygardos rinkimų komisija suabejojo, ar Fiodorovai nepiktnaudžiauja, nepateikę atsakymų per nurodytą terminą siekiant vilkinti tyrimą dėl rinkimų įstatymo pažeidimo.

Paklausta dėl kokių priežasčių laiku nepateikė atsakymų, komisijos posėdyje dalyvavusi savo vyro bendrapartietė, bendražygė I. Fiodorova bandė gudrauti. Jos teigimu, apygardos komisijos elektroninis laiškas su klausimais nukeliavęs į „šlamštą“.

Tačiau komisijos pirmininkė išsklaidė politikės melus – Kėdainių ARK gavo pranešimą iš elektroninio pašto, kuriuo naudojasi Fiodorovai, apie tai, kad siųsta informacija buvo gauta.

Tai ne pirma išaiškėjusi aktyvios veikėjos I. Fiodorovos, Kėdainių rajono tarybos narės, rinkiminė apgaulė. Neseniai „Kėdainių mugė“ rašė apie Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) atliekamo tyrimo metu išaiškėjusius faktus, kaip I. Fiodorova nusiuntė laikraščio redakcijai kolegos Rimanto Diliūno vardu pasirašytą komentarą, apie kurį pats R. Diliūnas nė nežinojęs.

Pažeidimai – vienos partijos ir vieno kandidato

Kol kas Kėdainių ARK turėjo priimti sprendimus dėl galimų Darbo partijos ir Dariaus Kaminsko pažeidimų.

Kiti šeši Kėdainių apygardos kandidatai vienmandatininkai nei kitos partijos į ARK akiratį dėl nusižengimų nepapuolė.

VRK jau kitą savaitę turėtų patvirtinti arba nepatvirtinti Kėdainių ARK sprendimus, dėl Darbo partijos paslėptos politinės reklamos organizuojant nemokamų ledų dalijimą Kėdainiuose ir dėl D. Kaminsko rinkėjų papirkinėjimo dalinant dovanas Sangailų ir Beržų bendruomenėse.

Panašios naujienos

12 Responses

 1. Virga

  Ką ir norėti, kieno mokiniai, juk mokytoja N.N., viskas gerai apgalvota, juk kgb metodai.Manau žmones kedainiečiai už Tamulio šutvę nebalsuos, apgavo , kad ne darbo pariją palaikys.

  Atsakyti
 2. Aldona

  Siaubas, kas darosi su šita aferistų partija. Štai taip Fiodorovas,, daro“ sau reklamą. Šmikių šmikis.
  Vieną dieną aiškinasi apygardos komisijai abu su Kaminsku , kitą dieną komisija vėl svarsto galimą Fiodorovo įstatymo pažeidimą. Kažkoks absurdas. Na, tikiu rinkėjai įvertins per rinkimus jų,, nuopelnus“. Fiodorova, tu dar esi tarybos narė ? Man atrodo, tau laikas eiti šuniui šėko pjauti. Melage tu melage. Šlykštu.

  Atsakyti
 3. Jorune

  Kuprijanovas sakė, kad Fiodorova jam yra gražiausia rajono politikė!

  Atsakyti
  • Gytis

   Iš grožio kaip iš ožio, nei vilnos, nei pieno. Jinai melagių melagė. O melagis melavo – per tiltą važiavo. Ratukai sulūžo, melagis išgriūvo.

   Atsakyti
  • jorunes drauge

   Manau Kuprijanovui , bet kokia graži, kuri neatstumia jo, nors ir pabaisa.1

   Atsakyti
 4. Roma

  Uspaskichas jau svaigsta apie tai, kad jiems nereikia jokių koalicijų, o reikia tik žmonių pritarimo. Taip patys formuos,, juodąją buhalteriją“… ar ne…
  Manau į jo klaną susirinkę visi trokšta valdžios ir lovio. Toks pat ir jis. Važiuok pas savo Putiną ir ten kelk savo uodegą. O čia Lietuva. Ir visus jį palaikančius jo klano narius reikėtų stebėti. Jie parsidavėliai. Už grašius ir tėvus parduotų.(Kauno diena)

  Atsakyti
 5. Artūras

  Nežinau nei kaip įvardinti tokį Uspaskicho pareiškimą. Vien antraštėje paskelbta žinia kelią juoką, stulbina ir net sukelia nerimą. Tikra nelaimė to žmogaus veržimasis į valdžią. Jeigu jau nesupranta, kad visos partijos nori žmonių pasitikėjimo ir nori turėti daugumą be koalicijų, tai toks žmogus tiesiog pavojus tautai. Nes kai kurie mūsų piliečiai, keršydami nekenčiamai partijai, bėgdami nuo vilko, gali papulti į meškos glėbį. Nori būti premjeru… Jis net nesuvokia, nežino, ką turi žinoti premjeras. Eik šalin Uspaskichai. (Delfi)

  Atsakyti
 6. Donatas

  Puiki informacija. Ačiū ir dar kartą ačiū žurnalistei. Gerai, kad yra,, Kėdainių mugė “. Be jos būtų tamsus miškas. Šita,, rinka“ tik grybą pjauna. Pasiklausia NN, ta pasako gerai gerai pavaryk, o šita višta aida rašyt.
  Dar galvojau balsuoti už dp. Galvoju žmogus kalba su kosmosu, gal sakau kokius parišauks, kurie padės Lietuvai. Bet po šito akibrokšto Kaminsko ir Fiodorovo, viskas šaškės.
  Laukiu dar,, puikių“tiesiog nuostabių žinių apie šituos veikėjus.

  Atsakyti
 7. Roma

  Aš nežinau kaip tokia melage galima pasitikėt. Dabar bus vėl Kontrolės komiteto posėdis,. Tai Fiodorova gali visokių nesąmonių prišnekėti, primokinta Naujokienės. Jei sugebėjo nusiųsti į,, rinką „Diliūno vardu parašyta komentarą, dabar apsimelavo rinkimų komisijai tai ja reikia pareikšti nepasitikėjimą ir tegul čiuožia. Bet kaip reikia turėti kiaulės akis, prisidirbus ateiti, šnekėti vėjus, lyg niekur nieko. Matyt gerą mokymosi programą praėjo pas mokytoją nn

  Atsakyti
 8. Rimantas

  Vogt, lobt ir meluot – darbo partijos šūkis. Ir ale vieno visi vienodi. Per sunku net suprasti kaip reikia nemylėti Lietuvos, kad balsuoti už tokius klounus.
  Tikslas jų nuosavi turtai ir kuo daugiau tuo geriau, nors šalia kiti skursta. Už tai laikas pradėti galvoti galva, o ne ta vieta ant kurios sėdim. Va, išsirinkom naujokienes, tamulius ir džiaukimės. Jei taryboje nebūtų Naujokienės ir darbas būtų kitoks. Visiems jinai skersai gerklėj ko bepaklausi.

  Atsakyti
 9. Na

  Per tysdešimt metų visokių rajono valdžioje buvo, bet šitokių primityvių melagių nebuvo . Kaip jiems negėda?

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.