Šiandien Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje tvirtinsime Etikos komisijos pirmininko pavaduotoją. Siūloma Vilmos Samaitienės, Etikos komisijos narės – visuomenės atstovės, kandidatūra.

Kėdainių rajono savivaldybės Etikos komisijos nuostatų 8 punktas etikos komisijos pirmininkui numato galimybę iš komisijos narių teikti komisijos pavaduotojo kandidatūrą. Tų pačių nuostatų 14 punktas numato, kokiais atvejais pavaduotojas vaduoja pirmininką, t.y. išvykusį arba susirgusį ir dėl to laikinai negalintį eiti pareigų komisijos pirmininką. Pirmuosius šios tarybos kadencijos metus Etikos komisija dirbo be pirmininko pavaduotojo.
Taigi, teisė teikti komisijos pavaduotojo kandidatūrą yra suteikta tik pirmininkui. Kadangi komisijos pirmininko postas pagal įstatymus priklauso opozicijai, tai, mano giliu įsitikinimu, pavaduotojas taip pat turi būti opozicijos kandidatas, nes kitaip komisija praranda savo prasmę. Kadangi be manęs komisijoje yra tik vienas opozicijos atstovas – Virginija Baltraitienė, todėl jos kandidatūrą ir buvau numatęs. Tačiau siūlyti jos etikos sumetimais negalėjau, kadangi jos atžvilgiu Etikos komisijoje buvo pradėtas tyrimas ir jo baigtis nebuvo aiški. Vėliau šis tyrimas buvo pabaigtas nenustačius, kad V. Baltraitienė būtų pažeidusi etikos normas. Tuomet ir pasiūliau tvirtinti tarybai V. Baltraitienės kandidatūrą į pirmininko pavaduotojo pareigas.

Gaila, bet valdantiesiems ilgametės ir nepriekaištingos reputacijos politikės kandidatūra dėl nežinomų priežasčių netiko. Nežinomų todėl, kad prieš balsavimą niekas iš balsavusių „prieš“ taip ir nepaaiškino, dėl ko taip balsuoja. Manau, kad valdantiesiems aktualu ir naudinga etikos komisijos pirmininko pavaduotoju turėti savo žmogų.

Valdantieji įvaldė taktiką komisijos posėdžių pradžioje siūlyti papildyti darbotvarkę klausimu, susijusiu su manimi, tokiu būdu siekdami mano nusišalinimo. Jeigu pavaduotoju būtų išrinktas jiems tinkamas asmuo, tokiu atveju posėdžiui pirmininkautų pirmininko pavaduotojas.

Tokiu būdu valdantieji trikdo komisijos veiklą, kadangi iki šiol jie taip ir nesikreipė į VTEK-ą prašydami pradėti tyrimą mano atžvilgiu jiems rūpimais klausimais.

Prognozuoju, kad šią taktiką jie pasirinks ir artimiausiame komisijos posėdyje, kuriame bus svarstomas kurio nors tarybos nario etikos laikymosi klausimas.

Paskutiniu atveju buvo siekiama sužlugdyti komisijos veiklą ir priimamus sprendimus jau minėtais metodais sprendžiant klausimą dėl tyrimo pradėjimo tarybos narių Nijolės Naujokienės ir Pauliaus Aukštikalnio atžvilgiu. Tačiau aš kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu perimti šį tyrimą ir VTEK-as tyrimą pradėjo.

Iš Etikos komisijos narių atsistatydina Aušrelė Kaminskienė. Valdantieji į jos vietą deleguoja Alvydą Ardavičių. Man nesvarbu, A. Kaminskienė ar A. Ardavičius dirbs komisijos sudėtyje, svarbu, kad jie savo pareigas atliktų tinkamai ir netrukdytų komisijos darbui. Šiuo metu komisija jokių tyrimų neatlieka.

Tikiuosi, kad valdančiųjų komisijos nariai pagaliau kreipsis į VTEK-ą dėl mano veiksmų, kurie juos neramina ir nešvariais metodais nebetrikdys komisijos darbo. Keista, kad apie mano netinkamą posėdžių vedimą nuo praeitų metų pabaigos garsiai kalba ir vertina patys valdantieji ir jų viešieji šaltiniai, tačiau iki šiol nesikreipia į VTEK-ą, kad šis atliktų tyrimą ir patvirtintų jų spėliojimus.

Jei rajono valdžia taip „greitai“ sprendžia ir kitus rajono klausimus, tuomet jie turėtų labai atsakingai padaryti išvadas.

Saulius Sinickis,
Kėdainių r. savivaldybės tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas

18 Responses

 1. Amen

  Cha, cha…šiai komisijai labiausiai trukdo pats narcizas Saulius Sinickis! Kas begali su tokiu įstatymų „žinovu“ lygiuotis? Duok durniui kelią – viskas, ką galima pasakyti apie šį „švarų inteligentą“. Prisiminė pasaką, kaip Baltraitienę siūlė į pavaduotojas, o kasdienybė įrodė – ponia ne tokia jau šventa, ką ir VTEK atžymėjo, pasirodo ne tokios jau nepriekaištingos reputacijos buvo. Žmogelis apsigavo, dabar prabudo ir suprato, kad pavaduojas reikalingas, būk tai – savas. Bet siūloma Samaitienė yra tikrai ne visuomenės atstovė, pažūrėkit su kokios partijos vėliava ji dirba Kėdainių rinkiminės apygardos komisijoje. Tikrai ne visuomeninė atstovė, ir dar su Štemokaitės kvapu….

  Atsakyti
  • jorune

   tai kad feisbuke samaitienes ir sinicko santykiai kaip suns ir kates. ji nuolat ji puldavo

   Atsakyti
   • Jorūnei

    Jorūne, nors tarnavai tiek Grinkui, tiek Nilkai, tačiau pačois laukia Danutes likimas, padėsi pareiškimą manau pati. Reikejo apsispręsti, varei ant Nijoles užkuliuose, jin tau neatleis, kiek žinoma jau turi alternatyvą. Laižysi kojas Grinkui

  • Virmantas

   Sauliau, esi puikus zmogus ir geras specialistas. Uzjauciu del Samaitienes, vargas bus su ja juk zinai

   Atsakyti
  • Pasiskaityk

   kokią rimtesnę knygelę ir pasimokyk ko nors rimčiau, nei mokyklinės interpretacijos, vištyte:)))

   Atsakyti
 2. Petras

  Sveikinu Vilmą Samaitienę su naujomis pareigomis. Va dabar manau bus tvarka etikos komisijoje. Beje Saulius Sinickis išmintingas, kad pasirinko Vilmą. Sunku būtų buvę atmesti argumentuotai Samaitienės kandidatūrą.

  Atsakyti
  • Tikrai puikus Sauliaus pasirinkimas. Aš taip pat sveikinu Vilmutę. Kuo didžiausios sėkmės.

   Atsakyti
 3. Liuba

  Liubertene.Niznaju kak ana budit rabotat. nado podieti zmoniems. daugiabuciu ura tovarisci. mes uz somaitene

  Atsakyti
 4. anonimas

  Vorune pastaruoju metu labai varo ant Nijoles. Ka tai galetu reikst?

  Atsakyti
 5. Viktoras

  Kaip smagu, kad Kėdainių daugiabučių asociacijos vadovė tapo ir etikos komisijos pirmininko pavaduotoja. Sveikinu nuoširdžiai Vilmą Samaitienę , linkiu neklausyti aplinkinių apkalbų, eik tik į priekį ir nesigrežiok atgal.

  Atsakyti
  • Astijus

   Eikit jus velniop su ta Vorune. Atgal niekas jos neprims, Sauliui jos nereikia. Gales darbo birzoj pasalpa prasyt

   Atsakyti
 6. Irute

  Kaip gerai , kad Vilma išrinkta pavaduotoja. Jin teisinga moteris, tik gaila , kad vietoj Aušrelės išrinktas padlaižys Lifosinis Ardavičius, geriau Aušrekė.Tas ir velniui parsiduos už grašį. Tokio pataikūno, besmegeniio taryboje nebuvo 30 metų, kaip tą Nijolė tokių prisiriko, dar vienas šedevras tai Kaupienė, visą posėdį tik garbanas krate

  Atsakyti
 7. Jonas

  Sveikiname Somaitienę, jūs verta to poposto,Išsprendi visus sąžiningai reikalus, sunku bus dirbti su šunauja.Sėkmes, noretumem sekančio kadencijoj matyti jus taryboje.

  Atsakyti
 8. Benas

  Vilma Samaitienė tikra maištininkė ir dėl to ją gerbiu. Sveikinu Jus Vilma, šio posto esate verta.

  Atsakyti
 9. del juodosios nasles

  atsiprasau, as tik pasitikslint norejau. Ka tokia komentatoriai ir visa savivaldybe vadina juodaja nasle? aciu

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.