Pagaliau įvyko Kėdainių rajono savivaldybės Kontrolės komiteto posėdis, kuriame – patvirtintas kitų metų veiklos planas.

Tarp kitų septynių darbotvarkės klausimų, komiteto pirmininko Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva, buvo aptarta ir Miesto šventės išlaidų analizė.

Komitetas privalėjo įvykti dar rugsėjo mėnesį, kadangi pagal nuostatus Kėdainių r. savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2021 m. veiklos plano projektas turėjo būti pateiktas rugsėjį, per septynias dienas apsvarstytas, pateikti pasiūlymai ir tik tada kontrolierė galinti teikti rajono tarybai tvirtinimui. Tačiau nei komiteto pirmininkas, nei klausimą pristatyti turėjusi savivaldybės kontrolierė, dėl nenuspėjamo dviejų komiteto narių elgesio, nebuvo tikri, kad šį kartą jis tikrai įvyks.

Pagaliau įvyko

Svarbus planas Kontrolės komitete galėjo būti aptartas kur kas anksčiau, nepriartėjus prie terminų ribos, jei komiteto narės Nijolė Naujokienė ir Indrė Fiodorova nebūtų savo nedalyvavimu (kas galėtų paneigti, kad ne – tyčiniu, pranešant apie tai vos ne paskutinę minutę), keletą kartų nebūtų „sugriovusios“ posėdžių.

Neetiškai patyrusios politikės pasielgė ir savo laiką planuojančių kolegų S. Grinkevičiaus ir Adelės Štelmokienės atžvilgiu. Komitete – keturi nariai, dviems nesant – nėra kvorumo ir sprendimai negali būti priimti.

Abi komiteto narės šį kartą nesiryžo sukliudyti svarbiam svarstymui savo nedalyvavimu ir Kontrolės ir audito tarnybos 2021 m. veiklos planas buvo apsvarstytas.

Kiek iš tiesų kainavo Miesto šventė

Įdomių detalių išaiškėjo Kontrolės komitete aptariant savivaldybės išlaidas rugsėjį įvykusiai Miesto šventei.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, Miesto šventei išleista apie 30 tūkstančių eurų. Tačiau dar panašiai tiek pat kainavę Miesto šventės metu vykę festivaliai „Radviliada“, „Kleketynė“ ir „Skambantys perliukai“. Prie viso to prisidėjo ir AB „Lifosa“ dovana – vakaro koncertas Didžiosios Rinkos aikštėje.

Lifosa“ – rėmėjas ar draugas?

Kalbai pasisukus apie finansavimo šaltinius, paaiškėjo neįtikėtinas dalykas – šventei nebuvo ieškoma rėmėjų.

„Kiek turėjote šventės rėmėjų šiais metais ir kokią pinigų sumą jie skyrė?“ – administracijos direktoriaus paklausė S. Grinkevičius.

„Rėmėjų suma tik simbolinė buvo“, – popierius vartyti įniko A. Kacevičius.

Paklaustas apie „Lifosos“ indėlį, direktorius pradėjo sakyti, kad „Lifosa“ nebuvo šventės rėmėja, ji buvusi šventės draugas… „Už didžiuosius šventės koncertus, už ekraną, scenos apipavidalinimą jie patys užsakinėjo, jie patys sumokėjo“, – apie didžiausios Kėdainių įmonės dovaną miestui informavo A.Kacevičius. Pridurdamas, kad tą pačią dieną įmonė rengė šventę ir savo darbuotojams.

„Nesuprantu, kodėl „Lifosa“ bijojo pasiviešinti buvę šventės rėmėjais“, – stebėjosi Kontrolės komiteto pirmininkas S. Grinkevičius.

Principingas meras nutarė neprašyti

Kaip buvęs praėjusios kadencijos rajono meras S. Grinkevičius sakė prisimenąs, kad rėmėjų miesto šventei pasikviesti pavykdavę bent kelias dešimtis ir jų miestui paaukotos sumos buvę ženkliais didesnės. „Kodėl šiemet nebuvo rėmėjų“, – nuostabos neslėpė jis.

„Nedrįsom kreiptis į verslininkus, kadangi jų situacija, dėl „covidinės“ situacijos, buvo pablogėjusi, – dar labiau nustebino savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymas. – Nenorėjome dar labiau apsunkinti verslo.“

Mero V. Tamulio buvo principinė pozicija į nieką nesikreipti ir nieko neprašyti. Daryti šventę iš to, kas yra numatyta rajono biudžete“, – patvirtino ir komiteto posėdyje dalyvavusi mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Verslas nesulaukė informacijos iš savivaldybės

„Miesto šventė yra visų šventė ir prisidėti turi visi, kas gali“, – su keistu savivaldybės atstovų požiūriu nesutiko S. Grinkevičius.

„Laukėme informacijos iš savivaldybės apie šventės planus ir lėšų poreikį, – jau kaip verslo įmonės, daugelio renginių rėmėjas, „Daumantai LT“ vadovas kalbėjo S. Grinkevičius. – Nustebome, kai niekas nesikreipė.“

Buvęs meras priminė buvusią įprasta Kėdainių savivaldybės praktiką, sukviečiant verslo atstovus, pristatant jiems šventės programą, aptariant šventės sąmatą pakviesti tapti rėmėjais. Todėl, jo manymu, ir pavykdavo sulaukti Kėdainių verslo paramos nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių eurų.

Panašios naujienos