Pagaliau įvyko Kėdainių rajono savivaldybės Kontrolės komiteto posėdis, kuriame – patvirtintas kitų metų veiklos planas.

Tarp kitų septynių darbotvarkės klausimų, komiteto pirmininko Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva, buvo aptarta ir Miesto šventės išlaidų analizė.

Komitetas privalėjo įvykti dar rugsėjo mėnesį, kadangi pagal nuostatus Kėdainių r. savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2021 m. veiklos plano projektas turėjo būti pateiktas rugsėjį, per septynias dienas apsvarstytas, pateikti pasiūlymai ir tik tada kontrolierė galinti teikti rajono tarybai tvirtinimui. Tačiau nei komiteto pirmininkas, nei klausimą pristatyti turėjusi savivaldybės kontrolierė, dėl nenuspėjamo dviejų komiteto narių elgesio, nebuvo tikri, kad šį kartą jis tikrai įvyks.

Pagaliau įvyko

Svarbus planas Kontrolės komitete galėjo būti aptartas kur kas anksčiau, nepriartėjus prie terminų ribos, jei komiteto narės Nijolė Naujokienė ir Indrė Fiodorova nebūtų savo nedalyvavimu (kas galėtų paneigti, kad ne – tyčiniu, pranešant apie tai vos ne paskutinę minutę), keletą kartų nebūtų „sugriovusios“ posėdžių.

Neetiškai patyrusios politikės pasielgė ir savo laiką planuojančių kolegų S. Grinkevičiaus ir Adelės Štelmokienės atžvilgiu. Komitete – keturi nariai, dviems nesant – nėra kvorumo ir sprendimai negali būti priimti.

Abi komiteto narės šį kartą nesiryžo sukliudyti svarbiam svarstymui savo nedalyvavimu ir Kontrolės ir audito tarnybos 2021 m. veiklos planas buvo apsvarstytas.

Kiek iš tiesų kainavo Miesto šventė

Įdomių detalių išaiškėjo Kontrolės komitete aptariant savivaldybės išlaidas rugsėjį įvykusiai Miesto šventei.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, Miesto šventei išleista apie 30 tūkstančių eurų. Tačiau dar panašiai tiek pat kainavę Miesto šventės metu vykę festivaliai „Radviliada“, „Kleketynė“ ir „Skambantys perliukai“. Prie viso to prisidėjo ir AB „Lifosa“ dovana – vakaro koncertas Didžiosios Rinkos aikštėje.

Lifosa“ – rėmėjas ar draugas?

Kalbai pasisukus apie finansavimo šaltinius, paaiškėjo neįtikėtinas dalykas – šventei nebuvo ieškoma rėmėjų.

„Kiek turėjote šventės rėmėjų šiais metais ir kokią pinigų sumą jie skyrė?“ – administracijos direktoriaus paklausė S. Grinkevičius.

„Rėmėjų suma tik simbolinė buvo“, – popierius vartyti įniko A. Kacevičius.

Paklaustas apie „Lifosos“ indėlį, direktorius pradėjo sakyti, kad „Lifosa“ nebuvo šventės rėmėja, ji buvusi šventės draugas… „Už didžiuosius šventės koncertus, už ekraną, scenos apipavidalinimą jie patys užsakinėjo, jie patys sumokėjo“, – apie didžiausios Kėdainių įmonės dovaną miestui informavo A.Kacevičius. Pridurdamas, kad tą pačią dieną įmonė rengė šventę ir savo darbuotojams.

„Nesuprantu, kodėl „Lifosa“ bijojo pasiviešinti buvę šventės rėmėjais“, – stebėjosi Kontrolės komiteto pirmininkas S. Grinkevičius.

Principingas meras nutarė neprašyti

Kaip buvęs praėjusios kadencijos rajono meras S. Grinkevičius sakė prisimenąs, kad rėmėjų miesto šventei pasikviesti pavykdavę bent kelias dešimtis ir jų miestui paaukotos sumos buvę ženkliais didesnės. „Kodėl šiemet nebuvo rėmėjų“, – nuostabos neslėpė jis.

„Nedrįsom kreiptis į verslininkus, kadangi jų situacija, dėl „covidinės“ situacijos, buvo pablogėjusi, – dar labiau nustebino savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymas. – Nenorėjome dar labiau apsunkinti verslo.“

Mero V. Tamulio buvo principinė pozicija į nieką nesikreipti ir nieko neprašyti. Daryti šventę iš to, kas yra numatyta rajono biudžete“, – patvirtino ir komiteto posėdyje dalyvavusi mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Verslas nesulaukė informacijos iš savivaldybės

„Miesto šventė yra visų šventė ir prisidėti turi visi, kas gali“, – su keistu savivaldybės atstovų požiūriu nesutiko S. Grinkevičius.

„Laukėme informacijos iš savivaldybės apie šventės planus ir lėšų poreikį, – jau kaip verslo įmonės, daugelio renginių rėmėjas, „Daumantai LT“ vadovas kalbėjo S. Grinkevičius. – Nustebome, kai niekas nesikreipė.“

Buvęs meras priminė buvusią įprasta Kėdainių savivaldybės praktiką, sukviečiant verslo atstovus, pristatant jiems šventės programą, aptariant šventės sąmatą pakviesti tapti rėmėjais. Todėl, jo manymu, ir pavykdavo sulaukti Kėdainių verslo paramos nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių eurų.

Panašios naujienos

19 Responses

 1. Ona

  baisu kas darosi dp grizo net nebuvuso niekur isejuai. bet ko lenda visur ta vorune?. baisiau nei nylka. abidvi slykscios.

  Atsakyti
 2. DNR

  Jeigu verslas savanoriškai nesugeba prisidėti, tie prašymai lyg išmalda atrodo. Geriau daryti, o ne post factum giedoti apie tai, kodėl nepaprašė, aš irgi būčiau davęs. Kada ta miesto šventė buvo, ko čia ūbauti apie pinigus. Grinkevičiui reikia išsigydyti paranoją ir. gavus pažymą. persiorientuoti į STT gretas, ten tikrai save atras iš naujo.

  Atsakyti
  • Joana

   O ką, nepatinka darbą išmanantys valdybos nariai? Todėl reikia dirbti taip, kad nebūtų prie ko prikibti.Šaunuoliis Saulius Grinkevičius ,kad nesitaiksto su trūkumais,kelia juos viešumon.

   Atsakyti
   • Tikra

    tiesa. Sauliaus principingumas jiems,, sumaišo visas
    kortas,,. Be jo gyventų kaip inkstai takuose.
    Davė Dievas valdžią, pavijęs dadėjo tai ir turime visokius,, trydas,,juostelių perkirpėjus,,aferų dangstytojus.

 3. Vanda

  Ankstesnis meras yra meras. Dabartinis yra tuščia vieta. DARBO PARTIJOS marionetė. Tiesa, deja tokia.

  Atsakyti
  • Visas

   Uspaskio verslas siūtas baltais siūlais, pradedant nuo to, kaip dujotiekio susirintojas iš Urdomos 1995m staiga virto,, Gazpromo,, dujų importo tarpininku ir praturtėjo iki multimilijonieriaus ir tęsiant,, Jangila ,,, kuri sučiupta įtariant nesumokėjus 7,5mlnLt PVM mokesčių ir plaunant pinigus, bet sugebėjo ištempti iki senaties termino.
   Tiesa, Uspaskichas kerštingas:pagaliau gavęs valdyti Žemės ūkio ministeriją,, darbiečio,, V. Juknos rankomis atkeršija anuomet,,Jangilą,,pričiupusiai mokesčių inspektorei V. Žuromskaitei-ministerijoje dirbusi specialistė neteko darbo.

   Atsakyti
 4. Ta

  bezdielnikų partija net savo kandidato nesugebėjo išsikelti Kėdainiuose. Na, taip kaminskas save išsikėlęs, iš juodosios buhalterijos liūno, temps juos į Seimą.
  Čia velikyj car taktinis manevras. Kas belieka…

  Atsakyti
  • Ta atsako tai

   Skaitai ir stebiesi, kokia neapykanta protus valdo, kai net nesupranta ką rašo. Ligoniai kartu su dar didesniu paranojiku Grinkevičiumi tokią net partiją privalėtų įsteigti, tai dar pridėjus liberastinius pinigėlius net ir juodą buhalteriją nušluotų. Palaukime finišo, kai teismas tiems liberastams verdiktą paskelbs. Įdomu kur bus ta Grinkevičiaus šutvė, kuri čia „kietuolius“ vaidina. Dabar konservų įsiliejimas į šią šutvę garantuoja tik plepėjimą, kad tik plepėti. Ai, dar gėjus reikia pridėti, liuks kampanija. Grinkevičius vadas ir visa jo kariauna. Tuščias reikalas, paremtas įtužiu, kad jis ne meras ir ne kandidatas. Užtat pinigėliais Grinkevičius liberastų partiją remia, tai kuo jis skiriasi nuo DP? Žarsto žarijas svetimomis rankomis ir trolina su savo babytėmis ne tik rajono valdžia, bet ir visą svietą. Mėnulio pilnatis baigėsi, tuoj rinkimai pasibaigs, manau, nurims jo aistros. Būti partijoje, kurią MG Baltic valdė, tai dar baisiau, negu juodoji buhalterija. Maštabai kitokie. Kyšininkų partija ir tiek. Liberastus lauk iš politinės arenos. Įdomu, kiek pats asmeniškai iš savo lėšu Grinkevičius labdarai skyrė ir kam, ar girdėjote? O vaidina didvyrį. Kai tokie lojikai loja, tai visiems sunku su tokiu „išminčiumi“ dirbti, panašu kaip seime, vieni loja, o kiti klausosi ir atgal konmplimentus žeria. Tai to cirko per akis. Aišku, ši liga ir regionams persiduoda. Grinkevičiaus kariauna kitaip be darbo liks, o loti pasidarė jo firminis ženklas, tai irgi parodo jo mentalitetą. Gydytis, gydytis ir dar kartą gydytis……

   Atsakyti
 5. Julius

  Jau iškvaišo tie tamulininkai, vicemeras pratrydo, o Naujokienė jau nuseno, jau nesigaudo situacijoje, bobulė ir tiek.Grinkevičius tai šaunuolis, tegul irtoliaukontroliuoja,

  Atsakyti
 6. Rimantas

  Stebėjau tą Kontrolės komiteto posėdį. Du žmonės tai pirmininkas ir Adelė Štelmokienė, kurių galima klausytis. Bet aiškiai matosi, kad tema nebuvo išdiskutuota. Aš, kaip pilietis, tiesiog nesulaukiau atsakymų, jokio aiškumo. Pone Kacevičiau, nejaugi jau jums taip sunku viską aiškiai, suprantamai išdėstyti. Ar turite paslapčių nuo kėdainiečių?
  Mes žinome jau seniai, kad pono Tamulio principinės nuostatos dažnai prasilenkia su realybe.

  Atsakyti
 7. Puikus

  straipsnis. Didelis dėkui autorei ir,, Kėdainių mugei,,. Kalkite ir toliau juos prie gėdos stulpo, o mes, laikui atėjus, atsijosime pelus nuo grūdų. Deja, šita valdžia nusipelniusi tik kritikos. Tokia jau ta realybė.

  Atsakyti
 8. Buvusi

  Krekenavos agrofirmos darbuotoja D. Budrevičienė sako:,, Uspaskichui nėra įstatymų, jis pats juos susikuria. Kaip sako-aš pats sau Dievas,,
  2006-ųjų kovą ji tiesiai į akis jam išdrįso pasakyti, kad algos jo įmonėje mokamos vokeliuose.
  Kovodama su uspaskiu moteris prarado ne tik darbą, bet ir sveikatą, net buvo ištikta komos.

  Atsakyti
  • Taigi

   Kiek suprantu, tai dabar 2020 metai. Visas verslas, neabejoju, kad ir Daumantai, vokelių sistemą taikė, tik Grinkevičiaus nepagavo. Visas privatus verslas taip dirba, nes per 30 metų nepriklausomybės metų ši sistema taip įsišaknijo, kad ją išrauti, niekas, net ir Grinkevičius nesugebės.

   Atsakyti
   • Na,

    ir kas tie 2020? Tai gal pagaliau buržujams jau bus gana. Su tokiu gobšumu patys save pražudys. Ir ten faktai kalba patys už save. O Daumantai gal mokėjo vokeliuose gal ne, tik pasvaisčiojimai. Kaip sako patarlė už gal ir žydas nieko neduoda. O dešimt kartų pasakytas melas, tiesa nevirsta.

 9. Tai taip

  padalindavo pinigus, paskui duodavo lapelius pasirašyti, sakydavo, kad čia tavo atlyginimas. Bet kai viena darbuotoja susižeidė ir sužinojo, kad gaus visai mažą išmoką, nes alga gaudavo vokelyje, tada ir sujudom-sako Dalia

  Atsakyti
 10. Uspaskicho

  valdomos įmonės, skaičiuojant vienam darbuotojui, sumoka mokesčių mažiau nei eilinė Kėdainių rajono kaimo ambulatorija su keletu darbuotojų, o kitos Kėdainių įmonės, pvz Lifosos sumokėtas gyventojų pajamų mokestis lenkia su juo siejamos,, Josvainių agrofirmos,, sumokėtajį
  beveik 13 kart
  (veidas, 2013)

  Atsakyti
 11. Šiandien

  Lietuva turi laikyti dar vieną egzaminą. Šįkart egzaminas ne valdžiai,kuri jo laikyti net nebandė. Egzaminą turi laikyti tauta. Pagrindinis egzamino klausimas:,, Ar Lietuvoje beliko garbės ir orumo? “
  O gal jau viską negrįžtamai praradom?

  Atsakyti
  • Oho

   Ar liko garbės ir orumo? Taigi, kad ne. Pasiklausai tos neapykantos liejamo purvo, kapstymosi praeity, tai atrodo, kad ateities nematome. Per tuos laisvės atstatymo metus garbė ir ypač orumas labai nukentėjo, pinigai ir turtas valdo lietuvį.

   Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.