Kėdainių rajono savivaldybės taryba tik antruoju bandymu suformavo Kontrolės komitetą ir jo pirmininku patvirtino opozicijos lyderį, kadenciją baigusį rajono merą Saulių Grinkevičių. Šis sprendimas priimtas tik įsikišus Vyriausybės atstovei Kauno apskrityje bei perspėjus apie gresiančias teisines pasekmes. Toks precedentas jau yra buvęs 2011 metais, kai trečiuoju bandymu nepatvirtinus Kontrolės komiteto sudėties, tai padaryti rajono savivaldybės tarybą įpareigojo teismas.

Penktadienį vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikams pavyko išspręsti jų pačių sukurtą problemą, dėl kurios į Kėdainius dėmesį atkreipė ir Vyriausybės atstovė Kauno apskričiai.

Sunkumų kilo praėjusiame tarybos posėdyje bandant suformuoti Kontrolės komitetą, kaip to reikalauja vietos savivaldos įstatymas. Jame įtvirtinta nuostata, jog į šį komitetą savo atstovus deleguoja visos frakcijos ar tarybos narių grupės, o pirmininko kandidatūrą teikia opozicija.

Pasiūlius komiteto pirmininko postą skirti opozicijos lyderiui S. Grinkevičiui, rajono valdantieji regis išsigando šios kandidatūros. Praėjusiame tarybos posėdyje valdančiųjų daugumai balsavus „prieš“, komitetas taip ir liko nesuformuotas.

Ši aplinkybė atkreipė įstatymų laikymąsi prižiūrinčios Vyriausybės atstovės Kauno apskrityje dėmesį. Ji raštu kreipėsi į rajono merą Valentiną Tamulį, pranešdama apie prievolę šį komitetą suformuoti per du mėnesius nuo naujos kadencijos tarybos darbo pradžios. Merui taip pat primintas ir teisinis precedentas 2011 metais. Tarybai trečiuoju bandymu nepatvirtinus Kontrolės komiteto sudėties, tai padaryti įpareigojo teismas.

Regis valdančiuosius šis kreipimasis privertė pakeisti poziciją. Anksčiau pasisakę prieš S. Grinkevičius kandidatūrą Kontrolės komiteto pirmininko poste, šį kartą ji buvo patvirtinta.

S. Grinkevičiui tapus komiteto pirmininku, jo pavaduotoja patvirtinta valdančiosios frakcijos taryboje seniūnė Nijolė Naujokienė. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija į šį komitetą delegavo Adelę Štelmokienę, Darbo partijos frakcija – Juozą Gaidamavičių.

Panašios naujienos

6 Responses

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.