Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas vis dar negali padėti taško tyrime dėl Kėdainių Skongalio g. 23A pastato nuomos.

Šią savaitę posėdžiavęs Kontrolės komitetas – pirmininkas Saulius Grinkevičius ir nariai Adelė Štelmokienė, Indrė Fiodorova, Nijolė Naujokienė (nuo svarstymo nusišalino dėl viešųjų ir privačiųjų interesų) – vis dar negali pateikti rajono tarybai išvadų dėl audito metu atskleistų faktų, kad Kėdainių miesto seniūnija sumokėjo daugiau kaip 24 tūkstančius eurų už pastate įsikūrusių nuomininkų sunaudotą elektrą ir vandenį.

Niekas neskaičiavo, niekas ir nemokėjo“

Iki šiol niekas negali paaiškinti, kodėl vieni nuomininkai mokėjo už komunalinius patarnavimus, o kitiems (tarp jų – ir su politike N. Naujokiene susijusiai maisto gamybos įmonei „Sveikos mitybos partneris“) – net sąskaitos nebuvo pateikiamos. Patalpų nuomos ar panaudos sutartyse nenumatytos apmokėjimo už komunalines paslaugas sąlygos.

Audito atrastos betvarkės laikotarpiu seniūnijai, kuriai priklauso buvusio darželio pastatas Skongalio g. 23A, vadovavo dabartinis rajono meras Valentinas Tamulis. Iš jo ir buvo tikimąsi aiškumo. Tačiau vietoj aiškumo iškilo dar daugiau klausimų.

Pavyzdžiui, savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė patvirtino, kad kai pastate buvo likęs vienas nuomininkas – UAB „Sveikos mitybos partneris“ – už komunalinius patarnavimus „niekas neskaičiavo, niekas ir nemokėjo“. Ir tai galėjo apimti daugiau kaip pusės metų laikotarpį.

Dėl visko kalta viena buhalterė?

Dabartinis rajono meras, buvęs miesto seniūnas V. Tamulis į klausimus pilnai neatsakė. Vis dar nepasirašytos visos sutartys dėl apmokėjimo už komunalines paslaugas.

„Jūs tada buvote šeimininkas – vadovavote seniūnijai. Vyr. buhalterė sirgo, bet vadovas yra už viską atsakingas, – į V. Tamulį kreipėsi Kontrolės komiteto pirmininkas S. Grinkevičius. – Jūs geriausiai žinote, kodėl tiek laiko nebuvo renkami komunaliniai mokesčiai?“

„Dėl vyr. buhalterės ligos. Seniūnijoje tuo metu nebuvo kito buhalterio, kuris galėjo paskaičiuoti komunalinius mokesčius ir išrašyti sąskaitas. Laukėme kol grįš vyr. buhalterė“, – buvusiam merui teisinosi buvęs seniūnas V. Tamulis.

Vyr. buhalterė po ligos grįžo beveik po metų. Paklaustas, kiek miesto seniūnijoje tuo metu dirbo buhalterių, V. Tamulis tarstelėjo, kad dar viena dirbo. Buvusi seniūnijos vyr. buhalterė, prisiimanti visą atsakomybę sau, „Kėdainių mugei“ sakė, kad be jos seniūnijoje dirbusios dar dvi buhalterės.

Seniūnui rinkiminė kampanija buvo svarbiau

„Man vis tiek yra labai keista, žinant, kaip seniūnai nenori išleisti nė vieno nenumatyto euro, o čia 24 tūkstančiai eurų iš seniūnijos paimama ir sumokama, – stebėjosi praėjusios kadencijos rajono meras S. Grinkevičius. – Nepamenu, kad pas mane ar administracijos direktorių būtumėt atėjęs su ta problema. Kodėl tada neinformavote rajono vadovų?“

„Jūs teigiate, kad už komunalines paslaugas tuos 24 tūkstančius eurų sumokėjote iš sutaupytų lėšų, – toliau „prie sienos rėmė“ buvusį seniūną Kontrolės komiteto pirmininkas. – Seniūnija neturėjo kur protingiau padėti tų pinigų?“

„Reikia prisiminti, kad 2019 metais aš, ryšium su rinkimine kampanija, nuo sausio 21 iki kovo 18 dienos nedirbau. Nuo balandžio 17 dienos dirbu savivaldybėje“, – teisinosi V. Tamulis.

Sprendimas dar atidėtas

Kontrolės komiteto narius pasiekė ir nevyriausybinių organizacijų, nuomojančių patalpas Skongalio g. 23A, nuogąstavimas, kad pastatą žadama parduoti. Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavęs savivaldybės Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius išsigynė, kad „nevyriausybininkai“ ne taip supratę buvusio su jais pokalbio kontekstą. Pastato be rajono tarybos sprendimo parduoti esą neįmanoma.

Klausimų Kontrolės komitetui liko daugiau nei atsakymų. Nuspręsta numatyti galutinį terminą – iki gruodžio – trūkumų pašalinimui, o tada komitetas savo išvadas teiks svarstyti rajono tarybai.