Trečiadienį, liepos 1 d., Kėdainių r. savivaldybėje įvykusiame Kontrolės komiteto posėdyje, aptariant 2019 metų rajono savivaldybės biudžeto vykdymo ir savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinį, paaiškėjo skandalingų faktų: vieni moka patys, už kitus sumoka mokesčių mokėtojai.

Kėdainių miesto seniūnija nuo 2018 metų liepos iki 2019 metų gruodžio nepateikė sąskaitų už komunalines paslaugas septynioms įstaigoms ar organizacijoms, nuomos ar panaudos pagrindais besinaudojančioms seniūnijai priklausančiomis buvusio vaikų darželio, vėliau – Jaunimo mokyklos patalpomis Skongalio gatvėje 23A.

Vieniems – už pinigus, kitiems – už dyką

„Įdomiausia, kad vienos įmonės moka, o kitiems – net sąskaitos nepateikiamos. Nesuprantama, kodėl sąskaitos buvo pradėtos rašyti tik pradėjus patikrinimą“, – komiteto narius Saulių Grinkevičių, Adelę Štelmokienę, Indrę Fiodorovą ir Nijolę Naujokienę informavo savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė.

Pasak Z. Valiauskienės, niekas negalėjo paaiškinti, kodėl Kėdainių miesto seniūnijai priklausančio pastato patalpų naudotojų nebuvo prašoma mokėti už komunalines paslaugas. Neišgirdę auditoriai ir paaiškinimų, kodėl vieni pastato naudotojai mokėjo už paslaugas, kiti – ne; kodėl už panašias patalpas vieni moka vos kelis šimtus eurų, o kiti – kelis tūkstančius…

Beveik 10 000 Eur sumažinta suma

Sujudusi seniūnija 2019 m. išrašo sąskaitų, kurių bendra suma – 17 693 Eur, už pusantrų metų laikotarpį. 2019 metų lapkričio mėnesį, nei iš šio, nei iš to, tos sąskaitos anuliuojamos, išrašomos kitos – jų bendra suma mažesnė.

Audito ataskaitoje yra rašoma: „Negalėjome įvertinti komunalinių paslaugų mokesčio apskaičiavimo teisingumo, nes seniūnija nepateikė sutarčių priedų, kuriuose būtų aptarta šių mokesčių skaičiavimo tvarka. Pvz,. UAB „Sveikos mitybos partneris“ už laikotarpį 2018 m. liepos mėn. – 2019 m. birželio mėn. naujai išrašytų sąskaitų suma už suteiktas komunalines paslaugas sumažėjo 9362, 76 Eur.” Kontrolierė tvirtino, jog iš nieko nesulaukusi paaiškinimo, kodėl reikėjo perrašyti sąskaitas į mažesnes.

Kontrolierių minima įmonė siejama su politikais

Tarp neatlygintinai vandeniu, elektra, dujomis pusantrų metų besinaudojusių įmonių minima UAB „Sveikos mitybos partneris“ yra siejama su to paties Kontrolės komiteto nare Nijole Naujokiene. Tarp šioje įmonėje sprendimus priimančių asmenų figūruoja N. Naujokienės duktė ir Kėdainių r. savivaldybės vicemero Pauliaus Aukštikalnio žmona Giedrė Aukštikalnienė. Pati N. Naujokienė irgi yra buvusi UAB „Sveikos mitybos partneriai“ valdybos nare.

Tuo metu, 2018 metais ir iki 2019 metų balandžio, Kėdainių miesto seniūnijai vadovavo į rajono merus N. Naujokienės suburto judėjimo atvestas Valentinas Tamulis.

Kas atlygins nuostolius?

Komiteto narė A. Štelmokienė pasipiktinusi įžvelgė galimai esant korupcijos apraiškų ir siūlė kreiptis į atitinkamas tarnybas. Jos manymu, seniūnijai, o ir visiems mokesčių mokėtojams nuostoliai privalo būti padengti.

Suabejojo savo kompetencija

Sunerimo N. Naujokienė: „Mes dabar čia visi kalbame… Galbūt tai yra nusikaltimai, o galbūt – jų nėra! Kalbame visiškai neturėdami aiškios situacijos. (…) Aš kiek girdėjau, įstaigos pačios maldavo, kad išrašytų sąskaitas. Čia reikia aiškintis, o ne spėliojimais mums užsiimti. Nes, žinote, švaistytis ten su STT ir FNTT ir dar kitais – ne mūsų kompetencija.“

Beveik už viską sumokėjo seniūnija

Kontrolės komiteto pirmininką S. Grinkevičių nustebino ir tai, kad 2018 m., kai pastate buvo dar nemažai laisvų patalpų, viso pastato Skongalio g. 23A išlaikymas Kėdainių m. seniūnijai kainavo 9623,46 Eur, o 2019 m., kai jau visas pastatas buvo išnuomotas – 24 050,72 Eur. „Vadinasi ,ten niekas už nieką nemokėjo?..“ – klausė jis.

Kontrolierė Z. Valiauskienė patvirtino, kad beveik 93 procentai tame pastate patiriamų išlaidų yra dengiama Kėdainių miesto seniūnijos lėšomis. Kodėl, atsakyti negalėjo.

Atsakymai – po savaitės

„Klausimų daugiau nei atsakymų, – konstatavo S. Grinkevičius. – Kontrolierė negali į juos atsakyti, nes jai neatsakė.“ Jo nuomone, šiame komiteto posėdyje turėjo dalyvauti seniūnijos atstovai ar asmenys, galintys ir turintys atsakyti į šiuos klausimus.

S. Grinkevičius inicijuoja kitą Kontrolės komiteto posėdį, kuriame dalyvautų į klausimus galintys atsakyti asmenys. Matyt, geriausiai apie buvusią situaciją galėtų žinoti tuo metu Kėdainių seniūnijai vadovavęs V. Tamulis.

Kitas posėdis įvyks liepos 13 d. 14 val. Tikėtina, kad kitą Kontrolės komiteto posėdį jau tiesiogiai internetu bus galima stebėti visiems kėdainiečiams.

Plačiau apie Kėdainių r. savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos bei Kontrolės komiteto atradimus Kėdainių miesto seniūnijoje rašysime kituose „Kėdainių mugės“ numeriuose.

8 Responses

  • Laima

   Pritariu. Ačiū Mugei, Karolinai ir Sauliui Grinkevičiui už juodu darbelių iškėlimą į viešumą.

   Atsakyti
 1. Jorune

  lABA DIENA. nORĖJAU PAKLAUSTI KAS VAODOVAUS RAJONUI JEI MERAS BUS PASODINTAS I CYPE? aUKSTIKALNIS JUK IRGI NEGALES VADOVAUTI IR IR JO PAVARDE MINIMA SITOSE MAKLESE?

  Atsakyti
 2. Rinkėjas

  O kodėl kitas posėdis įvyks net po dviejų savaičių? Ar tam, kad galintys atsakyti į klausimus“pasitvarkytų“? Sumerks galus į vandenį ir nebus kaltų. Mokėjo daryti suktybes , mokės ir išsisukti.

  Atsakyti
 3. Ilona

  Judejimo- nesažiningu politikų kompanija, gaila, , kad jaunas politikas Paulius irgi jau,,grybauja,,, iš Naujokienes nera ko tiketis, Reikia tik laukti kada senoji paliks politiką

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.