Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, kad ir kaip nenorėtų, vis dėlto turės paklusti savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto valiai ir atvykti į pakartotinai šaukiamą posėdį rugpjūčio 4 dieną.

Komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius šį kartą raštu pakvietė merą į posėdį.

Tokios procedūros prireikė, po praėjusio Kontrolės komiteto posėdžio, į kurį V. Tamulis neatvyko.

Būtent iš jo buvo tikimasi sužinoti visą tiesą, kodėl kai kurie Kėdainių seniūnijai priklausančio pastato Skongalio g. 23A patalpų nuomininkai moka už komunalines paslaugas, kiti – nemoka, o kitiems iš vis net sąskaitos nerašomos.

Tuo betvarkės, kurią aptiko savivaldybės kontrolieriai, laikotarpiu Kėdainių miesto seniūnijai vadovavo V. Tamulis.

Didžiausius energetinius kaštus seniūnijai sudaranti viena įmonė nuomininkė glaudžiai yra susijusi su įtakinga V. Tamulio politine bendražyge.

„Kėdainių mugei“ neturint galimybės tiesiai paklausti V. Tamulio (telefonu neatsiliepia), į paklausimą raštu, mero patarėja atsakė, jog meras į Kontrolės komiteto posėdį nebuvo pakviestas.

Informaciją apie kvietimą į posėdį merui turėjo perduoti savivaldybės tarybos sekretorė Laura Rimdžiūtė. Tačiau, sužinoti, ar ji to nepadarė, ar meras ignoravo pakvietimą vėl gi neįmanoma. L. Rimdžiūtė atostogauja ir į telefono skambučius neatsako.

Mažai tikėtina, kad V. Tamulis nežinojo apie įvyksiantį Kontrolės komiteto posėdį. Keista, kad jam pačiam nerūpėjo ateiti ir paaiškinti, o gal ir pačiam išsiaiškinti situacijos. Per savivaldybės tarybos posėdį apie tai buvo kalbama, jis pats teigė, jog nėra tame jokio kriminalo, esą viską labai paprasta išsiaiškinti,.. Tačiau nepasinaudojo galimybe tai padaryti.

Tuo metu, kai turėjo vykti Kontrolės komiteto posėdis savo darbotvarkėje meras susiplanavo „Kėdainių rajone vykdomų projektų aptarimą su Administracijos skyrių specialistais“.

Pasiaiškinti Kontrolės komitetui buvo pasiųsta buvusi seniūnijos buhalterė, kuri tuo „betvarkės laikotarpiu“ sirgo, nieko paaiškinti negalėjo, bet kaltę prisiiminėjo.

Meras V. Tamulis yra laukiamas Kontrolės komiteto posėdyje rugpjūčio 4 d. 14 val. Komiteto posėdis turi būti tiesiogiai transliuojamas internetu.

Panašios naujienos