Kėdainių rinkimų apygardos Nr. 43 komisija praėjusį ketvirtadienį priėmė sprendimus dėl Darbo partijos ir kandidato į Seimo narius Dariaus Kaminsko LR Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų.

Komisija, atlikusi tyrimus, posėdyje balsavimu nusprendė, jog liepos mėnesį, koncernui „Vikonda“ švenčiant 30-metį, nemokamas ledų dalijimas miestelėnams nėra traktuojamas kaip Darbo partijos rinkėjų papirkimas. Tačiau šį veiksmą komisija pripažino paslėpta politine reklama, pažeidžiančia LR Seimo rinkimų įstatymo straipsnį.

Apygardos rinkimų komisija nusprendė, kad LR Seimo rinkimų įstatymą pažeidė ir kandidatas D. Kaminskas. Kandidato dovanas Sangailų ir Beržų bendruomenėms rinkimų kampanijos metu apygardos komisija traktavo, kaip rinkėjų papirkimo veiksmą.

Prieš priimdami sprendimus, Kėdainių rinkimų apygardos komisijos nariai išklausė D. Kaminsko ir DP atstovo Viktoro Fiodorovo paaiškinimus. Tačiau komisijos jie neįtikino.

Kėdainių apygardos komisijos sprendimai su visa tyrimų medžiaga išsiųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuri priims galutinį sprendimą – pritars arba nepritars kėdainiečių sprendimams.

Dėl nemokamo ledų dalinimo, galimai Darbo partijai tuo siekiant paveikti rinkėjus,VRK buvo gavusi devynis skundus.

VRK liepos 16 d. jau yra priėmusi sprendimą dėl paslėptos politinės reklamos laikraštyje „Rinkos aikštė“. Laikraščio vadovei skirta administracinė bauda.