Kėdainių rinkimų apygardos Nr. 43 komisija praėjusį ketvirtadienį priėmė sprendimus dėl Darbo partijos ir kandidato į Seimo narius Dariaus Kaminsko LR Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų.

Komisija, atlikusi tyrimus, posėdyje balsavimu nusprendė, jog liepos mėnesį, koncernui „Vikonda“ švenčiant 30-metį, nemokamas ledų dalijimas miestelėnams nėra traktuojamas kaip Darbo partijos rinkėjų papirkimas. Tačiau šį veiksmą komisija pripažino paslėpta politine reklama, pažeidžiančia LR Seimo rinkimų įstatymo straipsnį.

Apygardos rinkimų komisija nusprendė, kad LR Seimo rinkimų įstatymą pažeidė ir kandidatas D. Kaminskas. Kandidato dovanas Sangailų ir Beržų bendruomenėms rinkimų kampanijos metu apygardos komisija traktavo, kaip rinkėjų papirkimo veiksmą.

Prieš priimdami sprendimus, Kėdainių rinkimų apygardos komisijos nariai išklausė D. Kaminsko ir DP atstovo Viktoro Fiodorovo paaiškinimus. Tačiau komisijos jie neįtikino.

Kėdainių apygardos komisijos sprendimai su visa tyrimų medžiaga išsiųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuri priims galutinį sprendimą – pritars arba nepritars kėdainiečių sprendimams.

Dėl nemokamo ledų dalinimo, galimai Darbo partijai tuo siekiant paveikti rinkėjus,VRK buvo gavusi devynis skundus.

VRK liepos 16 d. jau yra priėmusi sprendimą dėl paslėptos politinės reklamos laikraštyje „Rinkos aikštė“. Laikraščio vadovei skirta administracinė bauda.

25 Responses

 1. kraštietė

  Ar „Tautiška giesmė“ įteikta bendruomenei Valstybės dienos išvakarėse yra dovana rinkėjams papirkti?.. ABSURDAS.

  Atsakyti
  • Liudininkas

   Vilniaus apygardos administracinis teismas yra nustatęs, kad „dovanos ar kitos materialus ar nematerialus atlygis, neatlygintinos paslaugos suteikimas rinkėjui rinkimų kampanijos metu besąlygiškai laikomas rinkėjo papirkimu. O čia mokesčių mokėtojai papirkinėjami už jų pačių pinigus.

   Atsakyti
  • Justas

   Tegul perka už savo pinigus, o ne dalina už mokesčių mokėtojų, tai yra už mūsų pinigus.Kaminskas bievagojasi, kad nepriklauso jokiai partijai, nesuprantu koks jis perbėgėlis, čia DP , čia valstietis, vėl darbietis su Tamulio judėjimu ir Naujokiene priešakyje.Kas toks esi atsakyk Kaminskai, neapgaudinėk kėdainiečių, melo kojos trumpos.Matosi, kad Fedia tau nekonkuruoja, viskas aišku, spektaklio režisiere NN irgi iš dūšios darbietė,

   Atsakyti
 2. Iš tikrųjų

  Rinkėjas, ant kurio pečių ne avino galva ,nepaperkamas ir tūkstančiais.

  Atsakyti
 3. Iš tikrųjų

  Rinkėjas, ant kurio pečių ne avino galva ,nepaperkamas ir tūkstančiais.

  Atsakyti
  • Gytis

   Klausom kalba ekspertė… O tavo galva tam, kad neprilytų lietus. Iš tikrųjų, a ne… Eik…

   Atsakyti
 4. Rimantas

  Va, je svieto pabaiga. Apjuosti spygliuota tvora šitą dp narių gaują. Puikiai įsikomponavo ir kaminskas į šitą vagių, korupcionierių, melagių, persidavėlių arba tiesiog menkystų su storomis piniginėmis šutvę. Na, iš jo šito nesitikėjau. Atsiskleidė visų gražumu. Ar pone Kaminskai tik ne naujokiene advokatavo šiais klausimais?Kad pasiekti naujo lovio reikia žmones papirkinėti, lipti per galvas. Gėda.
  Geras ir teisingas straipsnis. Pagarba autorei.

  Atsakyti
 5. Gytis

  Klausom kalba ekspertė… O tavo galva tam, kad neprilytų lietus. Iš tikrųjų, a ne… Eik…

  Atsakyti
 6. Vidma

  Čia ta ra vadovė, kuri

  parašo kokį kvailumu trykštanti straipsnį, po to pati pasirašo komentarą? Tai jai kaip ir reikia.

  Atsakyti
 7. Arvydas

  Kaminskas su Fiodorovu komisijai bandė pakabinti makaronų, bet nepavyko. Va, matot.. Ir taip būna. Kaip čia toj komisijoje nėra Naujokienės? Tai būtų vsio zakon o.. Jinai su savo žentu dabar bando išsukti uodegą VTEK… taip… Sunkus kelias į žvaigždes, bet reikia gi bandyt. :))) gal pasiseks. Matysim per rinkimus kiek rinkėjų gavo dovanų ir, ar ledai patiko. Man tai dp absoliutus nulis…
  Vilma Živatkauskienė ir Liberalų sąjūdis jėga!!!

  Atsakyti
  • vesta

   Jo, liberalų sąjūdis tikrai jėga, kartu visus susėmus. Šios partijos bylą už politikų papirkinėjimus teismai dar nebaigė nagrinėti, taigi čia dar baisiau negu darbo partijos byla už aplaidžios buhalterijos vedimą. Politinis lobizmas – tai liberalų vizitinė kortelė, tai ką, čia vsio zakono. Aišku, butelio su pinigais, neva – dovanų, niekas neteiks, taigi neplakike kiaušinienės su Vilma Živatkauskiene ir liberalais&Co.

   Atsakyti
   • Gytis

    Tai ta kiaušinienę tu jau suplakei, pasiimk agurkicho agurkėlių ir užkandžiauk.
    Ačiū, kad pasakei savo nuomonę, bet man tai dzin. Š **u dainuoju ir toliau važiuoju.

 8. Tiesa

  O šitas straipsnis ar ne paslėpta politinė reklama? Kas čia ką reklamuoja? Sakoma protu Rusijos nesuprasi, bet Kėdainių rinkiminės apygardos komisijos ne tik protu, bet ir absurdiškumu, traktuojant savo atliktą tyrimą, nesuvoksi. Tai ką, nėra kaip įveikti stipraus kandidato, tai galima tik pletkais ir užsiimti. Na, kad Kėdainių mugė iki tokių nesąmonių nusiristų, tikrai to nesitikėjau. Reikėjo mirksiukus vietoj raudono šrifto sumodeliuoti, būtų įdomiau. O jau kaip tekstas surinktas, o jau kaip nori liberalai su konservais išstenėti ką tai naujo, na, tiesiog viskas iš praeities rikiuojama. Ar Tautiška giesmė ir vėliava yra rinkėjų papirkinėjimas? Dar VRK galutinį tašką dės, o ne šitie tyrėjai. Visi Seimo nariai apygardose dalyvauja šventėse, renginiuose, pasižiūrėkite facebokuose, pilna tokių atvejų ir nieko, niekas nieko neskundžia. Betgi reikia purvo kampanijas organizuoti stipriam kandidatui, o dar jeigu Kėdainių mugė tokį straipsnį „pavaro“ , šakės, tikslas pasiektas. Dieve, kokie menkystos tie skundikai ir jiems prijaučiantys. Pagarba seimūnui Dariui Kaminskui, kad nuo tokių atsiribojęs ir nesivelia į jokias intrigas, jokias partijas, nors ir kaip bandoma jam įpiršti ir „priregistruoti“. Skaitai ir nesuvoki, ar čia laisva Lietuva, ar SSSR su savo bjaurastimi, tais tyrimais ir tais nuosprendžiais, kurie grįsti tik tuo, kad „nesugebėjo įtikinti komisijos“. Kokiu būdu ir ką čia papirkti su tautiškos giesmės eilutėmis ir mūsų vienybės trispalve vėliava, gerbiamieji?

  Atsakyti
 9. Rimantas

  Ko čia lendi su savo pezalais. Ar geri vaistus nuo paranojos? Varyk į savo,, rinka“pasirašyti sau komentarų. Kokių klausimų dar tau kyla.
  Atsirado mat, Kalėdų senis su dovanomis. Siauručiu takučiu su maišu ant pečių.. Turėjo gražaus laiko 4 metus. Reikėjo dirbti žmonėms.
  Jei slysta žemė iš po kojų, niekas kitas čia nekaltas… Tai dabar paverkiam.

  Atsakyti
 10. Ana

  Kaminskas, kaip buvęs medikas, galėtų Fiodorovui parodyti kaip teisingai užsidėti kaukę. Ar jam dzin?

  Atsakyti
 11. Gytis

  Prisiminkim mieli rinkėjai dp,, nuopelnus “
  Uspaskichas, Gapšys ir Liutevičiene pagrįstai nuteisti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą
  (lat. Lt)

  Atsakyti
 12. Ona

  Vilmute,
  Pats gražiausias dalykas yra jūsų gražus gyvenimas. Tarsi meno kūrinys. Jūs puošia darbai, bet ne kalbos. Jūsų norai gali padaryti stebuklus. Laimės tie, kurie aiškiai mato ateitį. Sėkmės Jums rinkimuose, mes už jus ir už Liberalų sąjūdį!!!

  Atsakyti
 13. Arvydas

  Beje, prieš kurį laiką sužinojome, kad dabartinio Kėdainių atstovo (Kaminsko) šeima Vilniuje turi kelis kartus daugiau nekilnojamojo turto, nei aš (Andrius Navickas).

  Atsakyti
  • vesta

   Pavydas užgniaužė, ar ne? Aš dar daugiau butų turiu, negu tas begemotas Andrius Navickas, tai reikia rėkti spaudoj. Įsikando vieną ir tą patį, ir skalija nuo pereitų metų, jau atsibodo.

   Atsakyti
   • Arvydas

    Ko čia pavydėti nematau. O tau ką teisybė akis bado, kaliause vidury lauko? Taip ir nuperkami savigarbos neturintys žmonės. Jiems iki Andriaus kaip iki mėnulio.
    O be kitą ko, man giliai nusišilpti į tavo nuomonę. Pasilaikyk ją sau. Von į savo,, rinką “

 14. Rimantas

  ,, MG Baltic“per seimo narį,, darbietį“Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad jie veiktų koncerno naudai“ (Delfi)

  Atsakyti
 15. Arvydas

  ,, parlamentaras turi ne,, išmušinėti“pinigų iš valstybės biudžeto kurio nors objekto remontui vien dėl to, kad šis objektas jo apygardoje. Kur kas svarbiau visą politinę sistemą pertvarkyti taip, kad ji padėtų, taip pat ir Kėdainių krašto žmonėms, džiaugtis europietiško gyvenimo standartais.
  Jei yra kitų politikų, kuriems taip pat rūpi Kėdainių žmonės – labai tuo džiaugiuosi. Darbo vardan Lietuvos ir Kėdainių užteks visiems. Nemanau, kad kėdainiečiai labai laimingi dėl to, kad jiems atstovauja,, saviškiai“, nes labai dažnai tokie atstovai pirmiausia atstovauja kuriai nors verslo ar,, draugų „grupei nuo kurios yra priklausomi.Mano privalumas yra tai, kad nesu susijęs su jokia vietine ,, interesų grupe, nesu įsivėlęs į vidinius karus.“ (Andrius Navickas)

  Auksiniai žodžiai. Sėkmės jums Andriau, rinkimuose! O tie, kurie dirbo ir nieko nepadarė, o tik reikalui esant,, virpino“ orą, tegul lieka prie suskylusios geldos.

  Atsakyti
 16. Birutė

  Dovanomis Sangailių ir Beržų bendruomenėms rinkimų kampanijos metu Kaminskas taip pademonstravo išskirtinį dėmesį joms. Kuo įdomu kuo jos išskirtinės? Na, dar yra laiko iki rinkimų. Išgirsim dar ne to. Dp balsų pirkimo,, specai“.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.