Daugybę metų Kėdainių rajoną valdžiusi, bet prieš penkerius metus žmonių nukarūnuota Darbo partija grįžta į valdžios olimpą. Tačiau šį kartą tokią valią išreiškė ne rajono gyventojai, o, pasak Darbo partijos atstovų, meras Valentinas Tamulis, pasikvietęs Kėdainių rajono taryboje dirbančius darbiečius prisijungti prie valdančiosios daugumos.


Kaip bus perstumdytos valdžios kėdės turėtų paaiškėti jau rytoj vyksiančiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Jo metu taip pat turėtų paaiškėti, ar iš dabartinės valdančiosios koalicijos pasitrauks valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, pastaruoju metu itin dažnai konfrontuojantys su daugiausiai narių turinčia frakcija „Mūsų krašto sėkmei“, vadovaujama įtakingos rajono politikės Nijolės Naujokienės.   

Darbiečiai progos nepraleidžia

Kad Darbo partijos atstovai jungiasi prie valdančiosios daugumos, šiandien paskelbė Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkas Viktoras Fiodorovas.

„Gavusi Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio kvietimą, pirmadienį po ilgų ir tikrai ne pačių lengviausių diskusijų komandoje, Darbo partijos skyriaus taryba priėmė sprendimą jungtis prie valdančiosios daugumos“, – pranešime teigia Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkas.

Nepaisant to, kad 2016 metais didžiausios valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnė N. Naujokienė pasitraukė iš Darbo partijos, po ketverių metų, regis, visos nuoskaudos dingo – Darbo partijos ir „Mūsų krašto sėkmei“ frakcijos dirbs valdančiojoje daugumoje


Taigi, kas nutiko, kad N. Naujokienės vadovaujama frakcija nusprendė paramos ieškoti Darbo partijoje, iš kurios 2016 metais po 2015 metais pralaimėtų savivaldos rinkimų pati pasitraukė, davusi suprasti, kad su šia politine jėga jai daugiau ne pakeliui.

„Tokia partinė veikla, kokia yra šiandien, manęs nedomina, todėl apsisprendžiau atsiriboti nuo jos. Žinodama laiko vertę manau, kad galiu jį naudoti ženkliai prasmingiau. Pasitraukiau ne tik iš partinės veiklos, bet ir iš Darbo partijos frakcijos rajono taryboje“, – dar 2016 metais viešai pareiškė N. Naujokienė.

Tačiau dabar jau aišku, kad jei įvyks naujos politinės jungtuvės, N. Naujokienei teks dirbti su buvusiais kolegomis iš Darbo partijos. Ar tai įmanoma? Žinant, kaip N. Naujokienė iki šiol laviravo politiniuose vandenyse, greičiausiai, kad taip.

Tai pas vienus, tai pas kitus

Sovietmečiu įstojusi į Lietuvos komunistų partiją, 1999 metais ji tapo Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos nare, ir 2002 metais jai atstovaudama tapo rajono tarybos nare.

Patekusi į valdžios olimpą, Naujojoje sąjungoje N. Naujokienė ilgai neužsibuvo. 2004 metais įstojo į Darbo partiją. Po dviejų metų, 2006-aisiais, ji vėl pakeitė politinę partiją – prisijungė prie Viktoro Muntiano suburtos ir neilgai gyvavusios Pilietinės demokratijos partijos.

Po ketverių metų N. Naujokienė vėl pakeitė partiją! Palikusi „pilietininkus“, 2010 metais grįžo atgal į pas „darbiečius“. Atstovaudama šiai partijai N. Naujokienė 2015 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose ir siekė merės posto. Tačiau antrajame tiesioginių rinkimų ture ji pralaimėjo Sauliui Grinkevičiui ir buvo priversta tenkintis tarybos narės postu.

Po metų, 2016-aisiais N. Naujokienė paliko ir Darbo partiją, o vėliau su kolegomis įkūrė visuomeninį judėjimą „Mūsų krašto sėkmei“.

Panašios naujienos