Daugybę metų Kėdainių rajoną valdžiusi, bet prieš penkerius metus žmonių nukarūnuota Darbo partija grįžta į valdžios olimpą. Tačiau šį kartą tokią valią išreiškė ne rajono gyventojai, o, pasak Darbo partijos atstovų, meras Valentinas Tamulis, pasikvietęs Kėdainių rajono taryboje dirbančius darbiečius prisijungti prie valdančiosios daugumos.


Kaip bus perstumdytos valdžios kėdės turėtų paaiškėti jau rytoj vyksiančiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Jo metu taip pat turėtų paaiškėti, ar iš dabartinės valdančiosios koalicijos pasitrauks valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, pastaruoju metu itin dažnai konfrontuojantys su daugiausiai narių turinčia frakcija „Mūsų krašto sėkmei“, vadovaujama įtakingos rajono politikės Nijolės Naujokienės.   

Darbiečiai progos nepraleidžia

Kad Darbo partijos atstovai jungiasi prie valdančiosios daugumos, šiandien paskelbė Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkas Viktoras Fiodorovas.

„Gavusi Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio kvietimą, pirmadienį po ilgų ir tikrai ne pačių lengviausių diskusijų komandoje, Darbo partijos skyriaus taryba priėmė sprendimą jungtis prie valdančiosios daugumos“, – pranešime teigia Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkas.

Nepaisant to, kad 2016 metais didžiausios valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnė N. Naujokienė pasitraukė iš Darbo partijos, po ketverių metų, regis, visos nuoskaudos dingo – Darbo partijos ir „Mūsų krašto sėkmei“ frakcijos dirbs valdančiojoje daugumoje


Taigi, kas nutiko, kad N. Naujokienės vadovaujama frakcija nusprendė paramos ieškoti Darbo partijoje, iš kurios 2016 metais po 2015 metais pralaimėtų savivaldos rinkimų pati pasitraukė, davusi suprasti, kad su šia politine jėga jai daugiau ne pakeliui.

„Tokia partinė veikla, kokia yra šiandien, manęs nedomina, todėl apsisprendžiau atsiriboti nuo jos. Žinodama laiko vertę manau, kad galiu jį naudoti ženkliai prasmingiau. Pasitraukiau ne tik iš partinės veiklos, bet ir iš Darbo partijos frakcijos rajono taryboje“, – dar 2016 metais viešai pareiškė N. Naujokienė.

Tačiau dabar jau aišku, kad jei įvyks naujos politinės jungtuvės, N. Naujokienei teks dirbti su buvusiais kolegomis iš Darbo partijos. Ar tai įmanoma? Žinant, kaip N. Naujokienė iki šiol laviravo politiniuose vandenyse, greičiausiai, kad taip.

Tai pas vienus, tai pas kitus

Sovietmečiu įstojusi į Lietuvos komunistų partiją, 1999 metais ji tapo Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos nare, ir 2002 metais jai atstovaudama tapo rajono tarybos nare.

Patekusi į valdžios olimpą, Naujojoje sąjungoje N. Naujokienė ilgai neužsibuvo. 2004 metais įstojo į Darbo partiją. Po dviejų metų, 2006-aisiais, ji vėl pakeitė politinę partiją – prisijungė prie Viktoro Muntiano suburtos ir neilgai gyvavusios Pilietinės demokratijos partijos.

Po ketverių metų N. Naujokienė vėl pakeitė partiją! Palikusi „pilietininkus“, 2010 metais grįžo atgal į pas „darbiečius“. Atstovaudama šiai partijai N. Naujokienė 2015 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose ir siekė merės posto. Tačiau antrajame tiesioginių rinkimų ture ji pralaimėjo Sauliui Grinkevičiui ir buvo priversta tenkintis tarybos narės postu.

Po metų, 2016-aisiais N. Naujokienė paliko ir Darbo partiją, o vėliau su kolegomis įkūrė visuomeninį judėjimą „Mūsų krašto sėkmei“.

Panašios naujienos

12 Responses

 1. keidanskas

  Naujokienei partijų keitimas tai tas pats kas po pirties su apatiniais skalbiniais…

  Atsakyti
  • Iš tikrųjų

   Taigi, kad partijų kaitaliojimu pasižymi ne vien Naujokienė. Pats meras nei kiek ne prastesnis. Lietuvos komunistų partija, Darbo partija,Pilietinės demokratijos partija . Dabar „Mūsų krašto sėkmei“.

   Atsakyti
 2. Lionius

  Tie visi visuomeniniai judejimai, kai paziuri kad juose sedi tie patys kazkada prisidirbe tipai, tai nieko naujo. Eilinis prie lovio nusipelnusiems gyventi geriau kitu saskaita tikslas

  Atsakyti
 3. Mirta

  Neįtikėtina, kad vienai moteriai toks dėmesys! O kur V.Baltraitienės biografija, juk ana ant DP dar ne taip dėjo, prie išeidama. Kur ir S.Grinkevičiaus biografija, manau jie komjaunuoliais ir komunistais kažkada taip pat buvo. Dar pridėkit ir visų tarybos narių biografijas, išeitų liuks straipsnis. Esmė ne partiškume, o darbuose. Visi yra prisidirbę, tik nereikia šventus vaidinti ir pagieža drabstytis.

  Atsakyti
 4. Mirta

  Dar liberalų laukia teisminiai procesai, šie tai dar baisiau už DP, papirkinėjo įstatymų „prakišimą“. O kokius šventus dabar vaidina?

  Atsakyti
 5. Aneta

  Mirta, jūsų žodžiuose tikrai yra tiesos, bet nelyginčiau Naujokienės su Baltraitiene,nes su pastarąja dirbdami žmonės buvo saugūs, nebuvo intrigų.Ji žodžio žmogus.O N.Naujokienė slidus ungurys.Ji kerštinga,intrigos jos gyvenimo dalis ir tai paraližuoja žmonių savarankiškumą.Apie prisidirbimą nenoriu kalbėti, nes nežiūriu į kito kišenę.Darbo partija, tai ir bėda ir gėda,juk už to stovi didysis manipuliatorius V.Uspaskich.Nesuprantu, kodėl valstiečiai traukiatės, juk buvote atsvara Naujokienės šeimyniniam dariniui.Karolinos postai informuodavo, kad neleidžiate , jog įsigalėtų nepotizmas,kaunatės koalicijoje.

  Atsakyti
 6. Mirta

  Matau Karolinos silpnumą, kaip ir visų jaunų, ir tų, kuriems viskas blogai. Juk negali būti, kad vienas teisus, o kiti – ne, kad pagal vieno norus kiti šoktų. Taryba yra darinys, reikia turėti daug patyrimo, kad diplomatiškai įtikintum, kas blogai. Svaidytis žodžiais, kad tik kalbėtum – būdinga darbinės patirties neturintiems. Stebėjau porą kartų tarybos posedžius, daugiau negaliu žiūrėti, nes pastovūs Karolinos išsišokimai bet kokia tema į neviltį varo. Amžinai kritikuojant gali dugne atsidurt, o siekiamas rezultatas – tai kaip visuomet – rinkite mane, aš noriu būti Seime. Vat, tada tai aš jau parodysiu! Išeina, kad tik viena Nijolė visus sprendimus priima, tiksliau – dirba mero darbą, visos tarybos darbą tempia, o kiti tik oponuoja. Nebūna taip, taryba margaspalvė, visko ten yra, reikiat, mano galva, rasti sprendimų svarbą savo kraštui. Tarp kitko, tai ir V.Baltraitienė ne pyragas, šleifas irgi nuo tų ausksinių miltų, ir ne tik miltų, driekiasi. O apie moralę nėra ką ir pridurti. Visi mes geri. Norisi pozityvo, o ne dairytis atgal.

  Atsakyti
  • Mirta- Nijole

   Mirta NAUJOKIENE, ar dar nepavargote su savo intrigom, turite tiek sveikatos ir aukojate vardan savo ir žentelio lovio .Gal baikit savo karjerą, juk ant nosies 70 metų, užleikit vietą jaunimui, tačiau baisu į ką paversit Kaupienę, Bičiūną, primesdama JIEMS SAVO NUIOMONĘ, O JIE DAR CYPLIUKAI MATOMAI NIEKO NESUPRANTA.

   Atsakyti
 7. Mirta

  Mirta-Nijole, kad nesu Naujokiene, ne mano adresu siunčiate savo isteriją, Dabartinaiis laikais ir vaikams neįmanoma primesti savo nuomonę, tikėtina čia išvardinti herojai nėra cypliukai, ar paukščiukai, jie tikrai viską suprantą.

  Atsakyti
 8. Vida

  Baisu, sugrįšta Fiodorovų , Naujokienės, Uspaskio valdžia.Bus sunku dirbti savivaldybes darbuotojams.Naujokienė pastoviai sėdi pas Tamulį ir Kacevičių ir matomai įsakinėją, regulioja, Kacevičių ir Tamulį.Savivaldybėje Nijolės kvapas jaučiasi. Kas kada padės išvėdinti, neaišku,Tamulis tik trypčioja, suprato į kokias pinkles pateko, atgal kelio įkaitui nera.Laukime ledų, manau ir Nijolė barstys iš malūnsparnio.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.