Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tyrimas dėl paslėptos politinės reklamos Kėdainių laikraštyje „Rinkos aikštė“ atskleidė detalių, kaip kurpiama propaganda ir mulkinami skaitytojai.

„Kėdainių mugė“ jau rašė, kad liepos 16 dieną VRK po keletą mėnesių trukusio tyrimo nusprendė, jog balandžio pradžioje VšĮ „Rinkos aikštė“ valdomose žiniasklaidos priemonėse – laikraštyje ir portale – skelbė informaciją, kuri buvo pripažinta paslėpta politine reklama. Tyrimo metu išaiškėjo ir kas Kėdainiuose bando panaudoti „juodąsias technologijas“. (Šį kartą „baltais siūlais susiūtas“).

R. Diliūnas: publikacija parengta be mano žinios. (Nuotrauka Darbopartija.lt)

Pasinaudojo gerbiamo žmogaus vardu ir atvaizdu

VRK nustatė, kad publikacijoje, kurioje buvo paslėpta politinė reklama, išskirti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario Rimanto Diliūno ir Darbo partijos nuopelnai priimant svarbius sprendimus Kėdainių rajono savivaldybės taryboje dėl Administracijos direktoriaus fondo padidinimo dėl COVID-19 pandemijos.

„Sudaromas klaidingas įspūdis, neva tik šiai partijai rūpi rajono medikai […],“ – konstatuojama tyrimo medžiagoje.

Publikacijoje kalbinamas R. Diliūnas, kurio žodžiais sustiprinamas sprendimų priėmimo svarbumas ir jo atstovaujamos partijos indėlis. Tačiau!..

Neklausė, neprašė, bet… išspausdino

VRK gavo R. Diliūno elektroninį laišką, kuriame „Rinkos aikštėje“ pacituotas politikas rašo: „Publikacija parengta be mano žinios, manęs niekas nieko neklausė, interviu nedaviau, nuotraukos taip pat.“

Jauniausia surašė už vyriausią

Tada „Rinkos aikštė“ tyrėjams pateikė kitą versiją: „Dėl šios publikacijos parengimo […] Kristina Kasparavičė („Rinkos aikštės“ redaktorė – red. past.) kreipėsi į rajono tarybos Darbo partijos frakcijos narę Indrę Fiodorovą. I. Fiodorova sutiko į pateiktą klausimą atsakyti raštu.“

Po kurio laiko I. Fiodorova pateikusi ne savo, o kolegos R. Diliūno atsakymą ir paaiškinusi, kad jai, kaip jauniausiai rajono tarybos ir minėtos frakcijos narei būtų neetiška atsakinėti į klausimus frakcijos vardu, kai frakcijoje yra kur kas vyresnių ir nepalyginamai solidesnę politinę patirtį turinčių kolegų.

I. Fiodorova pateikė redakcijai R. Diliūno „atsakymus“. (Nuotrauka darbopartija.lt)

Frakcija, kurios nėra

„[…] atsakymus raštu redakcijai pateikė frakcija, ji už tai prisiima pilną atsakomybę, todėl raštu per I. Fiodorovą pateiktu R. Diliūno atsakymu netikėti nebuvo jokio pagrindo […]“, – atsakomybės kratėsi interviu, kurio nebuvo, paskelbusio laikraščio redakcija.

Tačiau VRK tyrimo dokumente užfiksuotas ir faktas, jog DP 4 atstovai Kėdainių rajono savivaldybės taryboje sudaro tik 15 procentų visų išrinktų tarybos narių ir šios partijos atstovai tuo metu nebuvo sudarę ir neįėjo į jokią sudarytą frakciją rajono taryboje.

Iniciatyvi redaktorė

Laikraščio publikacija parengta „Rinkos aikštės“ redaktorės K. Kasparavičės iniciatyva, niekas neužsakė, niekas už ją nesumokėjo – teigiama viename iš keleto paaiškinimų Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Kuri veikėja, redaktorė ar R. Diliūno kolegė tarybos narė, sukurpė jo vardu komentarą, neprisipažino nė viena. Tik į VRK siuntė paaiškinimus vis labiau susipainiodamos detalėse.

Laukia administracinė bauda

Lietuvos Respublikos refendumo įstatyme nustatytų politinės reklamos skleidimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų vadovams arba kitiems už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonės turinį atsakingiems asmenims nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

Panašios naujienos

10 Responses

 1. Jorune

  Manau Nijolė keis Kasparavičę ir labai greitai. Netik, kad laikraštį nuvarė, bet ir dar darbuotojai beveik visi išsilakstė, dirbti nebėra kam. Paskutiniai vos laikosi. Reikia Kėdainiams naujo laikraščio, nepriklausomo, atviro, teigiamo.

  Atsakyti
  • Beta

   Jei per pusmetį 7 darbuotojai palieka darbą, vadinasi, ne šiaip sau. Kažkas negerai su vadovu. Vikondos akcininkai turėtų pasidomėti tuo, kad vyksta.

   Atsakyti
 2. Sonia

  Kas eis dirbti į rinką normalus žurnalistas,juk reikia rašyti ką Naujokienė Nori,one kaip iš tikro.Kiek žinoma mažai kas beskaito Blažytes pletkų lizdo.

  Atsakyti
 3. Tai tikrai tokią žurnalistę reikia, kaip sakoma, mesti per bortą ir tegul eina iš kur atėjusi. Ir kaip galima pasitikėti tokia,, rinka“,oi ne ,, rinka’ ‘, o srutų duobe . Vienu žodžiu Kasparavičė turi prisiimti atsakomybę. Su tokia jos fantazija, gali kiekvieną žmogų apjuodinti. Va, kas didžiausia intrigantė. Šita Fiodorova darbo partijos narė dar tik kiek laiko taryboje, o jau spėjo pasižymėti. Fiodorova, kaip tau negėda. Tapai,, žymi“, kaip matosi.

  Atsakyti
 4. Birutė

  Aš irgi tokia mintį turėjau, kad peklos kurstytoja yra Naujokienė. Įdomu kada jinai dings iš tarybos? Kiek gali ėsti žmonėms nervus.,, Įkišo “ į politikus ta savo žentą, kuris tik girtis moka, kaip gerai moka anglų kalbą, kai vaikai darželyje jau seniai ja puikiai kalba, aišku, kur yra tokios grupės. Įdomu, kaip jinai apie save galvoja? Tikrai ir komunaliniai mokesčiai, manau, būtų sumokėti to,, partnerio“jei ne jos užnugaris. Nėra jau ten tokie nabagai. Kas žino, kaip būtų, jeigu būtų. Dabar kuria, kaip toliau suktis iš padėties.

  Atsakyti
 5. Birutė

  Tai apie kokią frakciją čia svaigsta Fiodorova? Apie frakciją, kurios nebuvo. Taryboje 5 nariai, o varge!!! Tiek į balių visokio plauko buvo privažiavę, tai jau dabar kai dės, tai bus dėta. Ir premjerą turėsim…savo…

  Atsakyti
 6. Marija

  Gražus tas Diliūnas, manau kiekviena moterėlė geidžia, gerai , kad paliko Naujokienes partiją, jam tikrai netiko.OFiodorova ir lieka Fiodorova, visai nesigaudo, kur pateko.Gal net ir vidurines nebaigusi

  Atsakyti
 7. ???

  Na, visai nupušus bobela. Galvoja už,, tokio “ vyro kaip už mūro. Nė velnio…. Skystymėlis… Tik vienas makaronais plaukioja

  Atsakyti
 8. Joana

  Kaip nekenčiu melagių ! Juk melagis ir vagis, tai visiškai vienodi nusikaltėliai.Skirtumas tik toks, kad vagis pasisavina tavo nuosavybę tau nematant, o melagis išplėšia iš tavęs tikrovės tiesą įžūliai žiūrėdamas tau į akis.

  Atsakyti
 9. Birutė

  Teisingai sakoma,, kas meluoja, tas ir vagia“. Mieloji Kasparaviče, taip puikiai sukurpėte straipsnį, kad jame sunku pastebėti akivaizdų žmonių kvailinimą. Čiulbate girdėtą giesmelę jums būdingu tonu , bet sparneliai išduoda, kad lesalo jums parūpina vikonda. Manau, kad nukritote į labai žemą ir banalių lygį. Apgailėtina. Mieloji, viskam savas laikas.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.