Kovo mėnesio pabaigoje, kai Lietuvą ėmė kaustyti koronaviruso sukelta krizė, Kėdainiuose išrinktas parlamentaras Darius Kaminskas kreipėsi į Seimo valdybą prašydamas, kad jam būtų leista neatlygintinai dirbti Kėdainių gydymo įstaigose. Tačiau tą kartą Seimo valdybos sprendimas buvo vienareikšmiškas – dirbti jam negalima. Bet D. Kaminskui laisvu nuo Seimo posėdžių metu buvo leista savanoriauti ir taip padėti Kėdainių krašto medikams.


Šiandien vykusio Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame dalyvavo ir krašto gydymo įstaigų – Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Kėdainių ligoninės – vadovai, paaiškėjo, kad iki šios dienos Seimo narys krašto gydymo įstaigose nesavanoriavo.

„Gal galite pasakyti, kiek valandų savanorystės pagrindais Seimo narys dirbo Kėdainių gydymo įstaigose?“ – Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės (PSPC) Audronės Rimkevičienės ir Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino klausė savivaldybės tarybos narė Virginija Baltraitienė.

Abiejų įstaigų vadovai patvirtino, kad kol kas D. Kaminskas Kėdainių gydymo įstaigose nesavanoriavo.

„Mes nematėm“, – trumpai į tarybos narės V. Baltraitienės klausimą atsakė Kėdainių PSPC vadovė A. Rimkevičienė.

Tuo tarpu Kėdainių ligoninės vadovas S. Skauminas situaciją pakomentavo kiek plačiau. „Kalbant apie savanorystę, šiuo metu poreikio nėra. Karantinuotų darbuotojų ligoninėje nėra, visi darbuotojai yra vietoje ir savanorių mums kol kas nereikia. Jo pažadą turime, bet dabar savanorių tikrai nereikia, o jei reikės – kreipsimės“, – teigė S. Skauminas.