Rinkimai 2020

Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisijos pirmininkė Gaiva Petrauskienė sako nepamenanti rinkimų, kad būtų sulaukta tiek daug skundų. Penkių skundų tyrimus apygardos komisija svarstė ir šeštajame posėdyje šią savaitę.

Tyrimai nutraukti

Apygardos komisijos posėdžio darbotvarkėje buvo du klausimai dėl kandidato į LR Seimo narius Andriaus Navicko galimai skleidžiamos nepažymėtos politinės reklamos facebook paskyroje. Stebėsenos komisija atliko tyrimą ir nustatė, jog minėta reklama vis dėlto yra pažymėta, kaip politinė reklama ir tyrimą pasiūlė nutraukti.

Tyrimas nutrauktas ir dėl kandidato Tomo Bičiūno išorinės politinės reklamos skleidimo Kėdainių Smilgos g. 2 daugiabučio namo balkone. Komisijos nariams nuvykus patikrinti, reklamos jau nebuvę.

Taip pat buvo tiriami du skundai dėl kandidato Daliaus Serafino skleidžiamos nepažymėtos politinės reklamos facebook paskyroje. Ir šie tyrimai dėl nepasitvirtinusių faktų nutraukti.

Laukiama VRK sprendimų

Per šių 2020 metų LR Seimo rinkiminį laikotarpį jau yra ir nubaustų ir dar laukiančių Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) verdikto rinkiminės kampanijos dalyvių.

Pirmiesiems kliuvo laikraščiui „Rinkos aikštė“ – vadovė nubausta administracine pinigine bauda dėl paslėptos politinės reklamos skleidimo.

Apygardos komisijai grąžintas papildomam tyrimui klausimas dėl Darbo partijos galimo rinkėjų papirkimo ir politinės reklamos, organizuojant nemokamų ledų dalybas liepos mėnesį Kėdainiuose švenčiant koncerno „Vikonda“ jubiliejų.

VRK nepatvirtino Kėdainių apygardos išvados dėl kandidato Dariaus Kaminsko bandymo papirkti rinkėjus dovanomis (vėliava ir tautine giesme) Sangailų ir Beržų bendruomenėse.

Dar laukiama VRK sprendimo dėl Kėdainių apygardos komisijos išvados, kad portalai kėdainietis.lt ir lrt.lt paskelbė kandidato Viktoro Fiodorovo paslėptą politinę reklamą.

Dešimtys skundų

„Kėdainių mugės“ žiniomis, per šį rinkiminį laikotarpį VRK yra gavusi daugiau kaip tris dešimtis skundų dėl galimų Rinkimų įstatymo pažeidimų Kėdainių rinkimų apygardoje.

O Kėdainių apygardos komisija greitu laiku pabaigs dar vieną didelį tyrimą dėl galimai paslėptos politinės reklamos daugiau kaip dešimtyje straipsnių „Rinkos aikštėje“ ir keliose dešimtyse pranešimų rajono savivaldybės socialiniuose tinkluose.

Panašios naujienos