Praėjusią savaitę įvykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje nebuvo priimti galutiniai sprendimai dėl galimų Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ir kandidato Dariaus Kaminsko Rinkimų įstatymo pažeidimų Kėdainių rinkimų apygardoje.

Nors abu klausimai – Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisijos dar rugpjūčio 20 d. priimti sprendimai – buvo įtraukti į VRK posėdžio darbotvarkę, tačiau verdikto, patvirtinančio ar paneigiančio kėdainiečių komisijos išvadas, nėra.

VRK turėjo priimti galutinius sprendimus dėl Kėdainių ARK išvadų, kad Darbo partija nepapirkinėjo rinkėjų, tačiau vykdė paslėptą politinę reklamą per nemokamų ledų dalijimą Kėdainiuose, o D. Kaminskas papirkinėjo rinkėjus dalindamas dovanas Sangailų ir Beržų bendruomenėse.

Komisija suabejojo kolegų išvada

VRK nariai suabejojo Kėdainių ARK išvada, kad organizuojant nemokamų ledų dalybas rinkiminiu laikotarpiu, nebuvo bandoma papirkti rinkėjus. Todėl VRK pavedė Kėdainių komisijai atlikti papildomą tyrimą.

Kandidatą nustebino komisijos sprendimas

Dėl D. Kaminsko pažeidimo, galimai siekiant papirkti rinkėjus, dovanojant dovanas Sangailų ir Beržų bendruomenėse, sprendimo priėmimas atidėtas.

Kodėl prieš pat posėdį nuspręsta atidėti klausimo svarstymą, nors jis buvo įtrauktas į posėdžio darbotvarkę?

„Kandidatas savo prašyme nurodė, kad nori asmeniškai dalyvauti VRK posėdyje, o dėl didelio užimtumo neturi galimybių pakeisti savo iš anksto suplanuotos darbotvarkės, todėl paprašė su juo susijusį klausimą svarstyti VRK posėdyje po 2020 m. rugsėjo 7 d.“ – „Kėdainių mugei“ paaiškino VRK.

Tačiau D. Kaminskas, paklaustas kokie ypač svarbūs reikalai sutrukdė jam dalyvauti VRK posėdyje, atsakė, jog jį patį nustebino komisijos sprendimas atidėti svarstymą. Pasak kandidato, jis buvo pasiruošęs dalyvauti VRK posėdyje nuotoliniu būdu, turėjo prisijungimo kodą. D. Kaminskas patikino, jog kitame posėdyje jis galėsiantis dalyvauti.

Panašios naujienos