Pastaruoju metu finansinių sunkumų prispaustai vienintelei Kėdainiuose privačiai vaikų ugdymo įstaigai „Mažylių akademiją“ rajono politikai reiškia paramą. Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius teigia, kad bendruomenei labai reikalinga tokia švietimo įstaiga. „Tikrai girdėjau daug gerų atsiliepimų, tėvai, kurių vaikai lanko „Mažylių akademiją“, tikrai patenkinti teikiamomis paslaugomis“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

„Mažylių akademijos“ steigėja Lina Stankevičienė teigia, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracija nespaudžia kuo skubiau sumokėti įsiskolinimų už pastato nuomą.

Tikėjosi sparčios plėtros
2014 metais dešimt darželinukų turėjusi „Mažylių akademija“ dvidešimčiai metų išsinuomojo savivaldybei priklausantį 2000 kv. metrų pastatą Skongalio gatvėje, iš kurio išsikėlė Jaunimo mokykla. Šio pastato nuomos kaina yra apie 1060 eurų per mėnesį.
„Maniau, apsaugosime pastatą nuo vaiduoklio likimo. Atėjome tikėdamiesi plėstis ir negalvojome, kad viskas užtruks ilgiau nei planavome,“ – tuometinį apsisprendimą įsikurti du tūkstančius kvadratinių metrų užimančiame pastate aiškina „Mažylių akademijos“ steigėja Lina Stankevičienė. Ji sako tuomet nežinojusi, kad nėra jokių valstybės remiamų projektų privačioms švietimo įstaigoms.
Penkiolika metų Didžiojoje Britanijoje gyvenusi ir panašų verslą turėjusi moteris norėjo investuoti į jaunąją kartą savo šalyje. Ji matė kitokio požiūrio į vaikų švietimą poreikį. Todėl „Mažylių akademija“ siūlo mažas klases, individualų darbą su vaiku, emocinį saugumą, mokymąsi be streso, sveiką mitybą, daug laiko praleidžiama gamtoje.
Privatus darželis ir papildoma veikla – vaikų gimtadieniai, vasaros stovyklos – sulaukė milžiniško populiarumo tarp jaunų šeimų. Tačiau į pradinės mokyklos, o netrukus – ir progimnazijos atsiradimą kėdainiečiai reagavo atsargiau. L. Stankevičienės nuomone, didmiesčių gyventojai žino, kas yra privatus švietimas, o provincijoje tai buvo naujiena, reikėjo laiko įgyti tėvų pasitikėjimą. Vaikų skaičius auga pamažu. Šiais mokslo metais darželyje ir progimnazijoje buvo 75 ugdytiniai, įskaitant ir nenuolatinius mažuosius „klientus“.

Ieško bendraminčių
„Mažylių akademija“ stengiasi, kad kaina kėdainiečiams būtų prieinama – 200 eurų per mėnesį. Įstaiga savo patalpose leido nemokamai įsikurti įmonei „Sveikos mitybos partneris“, su sąlyga, kad ši vaikus maitintų už priimtiną kainą ir susimokėtų už komunalines paslaugas.
Vasarą papildomų pajamų duoda vaikų užimtumas. „Mažylių akademijos“ veikla taip pat susidomėjo emigracijoje gyvenantys lietuviai, kurie pažadėjo vasarą suremontuoti likusias patalpas, padovanoti klasėms interaktyvias lentas.


„Mažylių akademija“ – privati švietimo įstaiga, kuri nėra pavaldi savivaldybei, todėl mes tikrai neturime jokių galių ją uždaryti ar neuždaryti. Tai sprendžia savininkai.
Meras Saulius Grinkevičius


„Birželio 8 dieną įvyks susitikimas su šiais žmonėmis, aptarsime konkrečius planus“, – sakė L. Stankevičienė. Planuojama atskirti progimnaziją nuo vaikų darželio, o jos steigėjais taps dar du asmenys.
Vasarą, padedant televizijos laidai „Svajonių sodai“, žadama įrengti lauko erdves, kuriose bus netgi lauko klasės, o nuo rugsėjo įstaiga pasiūlys užimtumą po pamokų viso miesto vaikams. Jie galės paruošti pamokas, pailsėti, pažaisti, pavalgyti šilto maisto. Taip pat L. Stankevičienė pasiryžusi spręsti paauglių užimtumo vakarais ir savaitgaliais problemą. Viso miesto paaugliai galės prisijungti prie įstaigoje jau organizuojamų susibūrimų: žaisti naktinį krepšinį, ant laužo išsikepti dešrelių, žiūrėti filmus, apsilankyti mokslinėje laboratorijoje.
„Šie mokslo metai buvo sunkūs, bet įveikėme dar vieną etapą, peržiūrėjome, kokių paslaugų reikia miestui“, – teigė direktorė. Pasak jos, savivaldybė įstaigos niekada ir nespaudė, kad skolą sumokėtų iš karto, o leidžia tai daryti dalimis.

Bendruomenė – palaiko
Rajono savivaldybės tarybos narė, „Kėdainių mamyčių klubo“ vadovė Indrė Fiodorova taip pat neabejoja, kad „Mažylių akademija“ labai reikalinga mūsų bendruomenei, kaip ir visi kiti darželiai, kurie nuo seno veikia mūsų krašte.
„Kiekviena įstaiga yra kuo nors išskirtinė, o ši mane žavi tuo, jog auklėtojos turi laiko ir galimybių skirti daugiau laiko kiekvienam vaikui, jo ugdymui, galimybėms ir pasiekimams“, – sakė jauna mama.
„Mūsų sūnus Adomas lanko šį darželį. Kaip ir kitus tėvus, mane žavi ugdymo metodai. Auklėtojos labai kūrybiškai pasitelkia priemones ugdomajai, pažintinei veiklai su vandeniu, smėliu, miltais, augalais, kruopomis, daug laiko praleidžiama gamtoje. Labai didelis pliusas – įvairaus amžiaus vaikų integracija, bendravimas“, – pasakojo I. Fiodorova. Ji pastebi, kad šį darželį savo atžaloms mielai renkasi ir Kaune gyvenantys, o

Kėdainiuose dirbantys tėvai.

„Esu už tai, kad Kėdainiuose būtų kuo platesnės pasirinkimo galimybės. Ši įstaiga daug investavo savo lėšų į pastatą. Patalpos per didelės, bet, kaip suprantu, įkūrus mokyklą, daug laisvų patalpų ir neliko. Įrengtos klasės, o padedant televizijos laidai „5 žvaigždučių būstas“, įrengėme ir laboratoriją. Daug ką mes, tėvai, tvarkėme savo rankomis“, – teigė pašnekovė.
Ji ragina padėti šiai įstaigai, kaip ir kitiems smulkiesiems krašto verslininkams.
„Manau, vadovaudamiesi gerais norais ir sveiku protu, tikrai galime ir turime padėti. Turėtume vertinti kiekvieną smulkų verslininką, padėti mažindami nuomos mokesčius, o naujus verslininkus nuo jo atleisdami. Juk tai mūsų krašto šeimos, pasirinkusios ne emigraciją, o kuriančios savo rankomis gyvenimą čia“, – sakė I. Fiodorova.

Visokeriopai padės
Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius taip pat pabrėžia, kad „Mažylių akademija“ yra labai reikalinga bendruomenei, tačiau jį stebina gandai, kad savivaldybės administracija ketina ją uždaryti.
„Jau trečią kartą viešai kartoju, jog ,,Mažylių akademija“ – privati švietimo įstaiga, kuri nėra pavaldi savivaldybei, todėl mes tikrai neturime jokių galių ją uždaryti ar neuždaryti. Tai sprendžia savininkai.
„Situacija yra tokia, kad įstaiga turi vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. ,,Mažylių akademija“ rajono savivaldybei už patalpų nuomą yra skolinga apie dvylika tūkstančių eurų. Tokia suma susikaupė per vienuolika mėnesių. Todėl ir aš pats asmeniškai, ir tarybos posėdyje rajono tarybos nariai, norėdami padėti šios įstaigos direktorei, esame prašę jos per tam tikrą laiką išdėlioti skolos, kuri vis auga, gražinimą ir tuos įsipareigojimus pamažu įvykdyti“, – teigė rajono meras.

Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos nariai Juozas Gaidamavičius, Indrė Fiodorova ir meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad „Mažylių akademija“ bendruomenei yra labai reikalinga įstaiga.

S. Grinkevičius taip pat pabrėžė, kad dar balandžio mėnesį buvo pradėta diskutuoti apie tai, kaip būtų galima sumažinti patalpų nuomos mokestį minėtai įstaigai, tačiau gegužės mėnesio rajono tarybos posėdyje direktorė pasakė, kad rado du investuotojus, kurie padengs visas skolas ir jai savivaldybės paramos nereikės.
„Mes tikrai geranoriškai žiūrime į šios įstaigos veiklą ir tikimės, kad birželio mėnesį tarybos posėdyje direktorė pateiks aiškų, konkretų finansinį planą, kaip ji išspręs įsiskolinimo problemas“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras.
„Tokia įstaiga mūsų bendruomenei reikalinga vienareikšmiškai, – tvirtina ir rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Gaidamavičius. – Reikėtų sudaryti verslo planą ir pasižiūrėti, ar pajamos dengia išlaidas. Jeigu ne, tuomet galima kreiptis į Tarybą ir prašyti pagalbos, nurodant priežastis – galbūt nuomos mokestis per didelis, galbūt sumažėjo vaikų skaičius.“
Jeigu toks klausimas bus įtrauktas į posėdžių darbotvarkę, politikas pataria įstaigos padėtį iš anksto pristatyti Tarybos komitetuose. „Tikrai visi geranoriškai padės“, – įsitikinęs J. Gaidamavičius.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

  1. Aistė

    Labai reikalinga ši įstaiga. Lankėmės “Mažylių akademijoje” ir likome sužavėti auklėtojomis ir jų ugdymo metodais 🙂 Labai aktuali tokia vieta norint “pratintis prie darželio”. Leidžia mamoms pasilikti kartu su mažyliu ir stebėti kaip jis elgiasi, kaip bendrauja. Linkiu šiai įstaigai gyvuoti, išspręsti sunkumus ir kad kuo daugiau mažylių galėtų lankyti šį darželį (kuo daugiau lankys – gal ir kaina bus mažesnė :)) Sėkmės

    Atsakyti
  2. realistas

    Tikrai labai gražios vizijos, tokie atrodo aiškūs planai. Tik ar taip viskas bus kaip numatyta? Jau labai neramina rajono savivaldybei tokios skolos ir dar vis neišmokėti kelių mėnesių atlyginimai daugumai darbuotoju. Na manyčiau, kad tikrai reikėtu pasistengti rimtai apgalvoti ir rasti konkretų, tinkamą sprendimą ar išeitį.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.