Šiandien Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje valdantieji patvirtino 2021 metų rajono biudžetą. Nesubalansuotam deficitiniam biudžetui nepritarė frakcija ,,Liberalai – Kėdainių krašto žmogui”.

Svarbiausia nuostata, dėl kurios nesutiko liberalai – neformalaus ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams negarantuotas atlyginimas visiems metams. Lėšų biudžete numatyta tik dešimčiai su puse mėnesio.

Valdantieji, vadovaujami buvusios ir vis dar save laikančios Švietimo ir kultūros komiteto pirmininke Nijolės Naujokienės, neatsižvelgė į opozicijos pasiūlymą biudžeto tvirtinimą atidėti ir pavesti savivaldybės administracijai lėšas paskirstyti taip, kad šioms įstaigoms atlyginimai būtų garantuoti visiems dvylikai mėnesių.

 ,,Nuo 2016 metų, praėjusioje kadencijoje, buvome nusprendę, kad privalom užtikrinti mokos fondą neformalaus ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms visiems 12 mėnesių, – sako deficitiniam biudžetui nepritaręs tarybos narys, praėjusios kadencijos rajono meras Saulius Grinkevičius. – Ir mes tai vykdėm. Mūsų kadencijoje prioritetas buvo užtikrinti darbo užmokestį.“

Nors šiemetinis biudžetas, palyginus su 2018-ųjų, yra beveik 7 milijonais eurų didesnis, dabartinė rajono valdžia garantuoti biudžetininkams atlyginimų neišgali.

Opoziciją neramina ir savivaldybės bankinių įsiskolinimų didinimas.

2019 metų viduryje savivaldybė turėjo per tris milijonus eurų kreditų. Šiandien patvirtintame rajono biudžete 2021 metų gruodžio mėnesiui valdančiųjų suplanuota dvigubai didesnė – apie septynių milijonų eurų – skola bankams.

„Per 29 metus mes visi (visos savivaldybės kadencijos – red. past.) savivaldybei pasiskolinom ne daugiau kaip tris su puse milijono, o jie per dvejus metus pasiryžę padvigubinti tą įsiskolinimą“, – rajono vadovų nusiteikimui nepritaria S. Grinkevičius.

3 Responses

  1. Virga

    Jo , priskolins ant mūsų kailio pinigų, o kas atiduos? Mes , kurie dirbame, o frakcijos vadovė juk pencininkė, kas jai darbo. Turim ką turim.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.