Lietuvos Liberalų sąjūdis mini penkiolikos metų sukaktį. Ta proga savaitgalį suplanuotas šventinis tarybos posėdis ir protų mūšis. Taikantis prie karantino reikalavimų renginiai vyks nuotoliniu būdu, juose galės dalyvauti visi šios partijos nariai.

Vienybėje stiprybė

Lietuvos liberalų sąjūdžio Kėdainių skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius įsitikinęs, kad šalies liberalios jėgos jau seniai turėjo susivienti ir kartu siekti tikslų. Nuo 1994 metų, aktyviai pradėjęs dalyvauti politinėje veikloje, jis suprato, kad vienybėje slypi jėga ir tik susivieniję liberalai gali pasiekti savo tikslų.

Liberalų sąjūdžio suvažiavime Kaune kėdainiečių delegacija: (iš dešinės) U. Balčiūnienė, S. Barzdienė, V. Pikelis, S. Grinkevičius.

„Mano tikslas buvo vieningi liberalai. Ši mano svajonė apie suvienytus liberalus išsipildė. 2003 metais įkurta Liberalų ir centro sąjunga, vėliau, 2015-aisiais, kai tik atsirado galimybė, Kėdainių liberalų sąjūdis susijungė su liberalcentristais. Nepraleidome progos ir sukūrėme vieną Kėdainių liberalų sąjūdžio skyrių. Tad šiemet minime dvi sukaktis – Lietuvos liberalų sąjūdžio 15-kos metų ir Kėdainių skyriaus penkerių“, – sakė S. Grinkevičius.
Nuo to laiko, 2015-ųjų, Kėdainių rajono taryboje Liberalų frakcija yra viena aktyviausių ir įtakingiausių, daug dėmesio skirianti politinio skaidrumo užtikrinimui, kad priimami sprendimai kaip įmanoma labiau užtikrintų rajono gyventojų gyvenimo kokybę.

Užtikrinti pasirinkimus

Ilgamečio politiko nuomone, liberalių partijų atstovai reikalingi Lietuvai, nes jie siekia užtikrinti, kad žmogus būtų laisvas savo pasirinkimuose.
„Mes visą laiką esame už tai, jog valstybė turi sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui, kad jis pats galėtų kurti savo gerovę ir gyventi oriai. Seimo rinkimai Liberalų sąjūdžiui buvo palankūs, tad tikimės, jog nemažai mūsų partijos tikslų pavyks įgyvendinti“, – sakė S. Grinkevičius.

Kėdainiečiai su svečiais bendrapartiečiais – Seimo pirmininke
V. Čmilyte-Nielsen ir Seimo nariu V. Alekna.

Atvedė idėja

Jauniausia rajono tarybos narė Sandra Barzdienė Liberalų sąjūdžiui priklauso nuo 2014 metų. Užpildžiusi anketą interneto svetainėje liberalai.lt, ji iš tuometinio skyriaus pirmininko sulaukė kvietimo susitikti, netrukus tapo šios partijos nare.

„Atvirai pasakius, prieš šešerius metus eidama į politiką tikrai nesitikėjau būti kandidate į rajono tarybą ar tapti rajono tarybos nare arba užimti kokį svarbesnį postą. Tikėjausi būti eiline skyriaus nare, dalyvauti diskusijose, rinkiminėje agitacijoje, nes mano prisijungimo prie partijos tikslas buvo grynai idėjinis. Galima sakyti, degiau noru jausti pulsą, kaip Lietuvoje realizuojamos liberalios idėjos“, – šypsosi S. Barzdienė.

Šiandien politikė džiaugiasi pasirinkusi teisingai, nes per pastaruosius penkerius metus liberalai įrodė vieną esminį dalyką – organizacija yra labai gyvybinga, nes joje yra žmonės, jungiami bendrų idėjų.

Kėdainių skyriaus susirinkimas neformalioje aplinkoje 2019 metais.

Asocijuojasi su laisve

Jauna moteris atvira, tapusi politinės virtuvės dalyve, ėmė suvokti, kad politika – kompromiso menas ir laukas, kur be susitarimo, nuolatinio ir kantraus sprendimų ieškojimo, derinimo su visuomene sunku pasiekti išsikeltus tikslus.

„Man visų pirma liberalizmas asocijuojasi su laisve: žodžio, minties, sąžinės, kūrybos, veikimo. Mano nuomone, tai labai svarbu, todėl galimybė laisvai rinktis man tapo svarbiausiu prioritetu tiek asmeniniame, tiek politiniame gyvenime“, – sakė S. Barzdienė.

Didžiojoje gatvėje su Seimo nariu Eugenijumi Gentvilu.

Veiklūs ir kuriantys

Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis rajono tarybos narys Virmantas Pikelis sako, kad tapti liberalu jį patraukė šios partijos vizija, kalbanti apie aktyvią pilietinę ir socialiai atsakingą visuomenę, kurioje tarpusavyje dera piliečių ir valstybės institucijų bendradarbiavimas.

„Man visada imponavo laisvi, kūrybingi, iniciatyvūs, pilietiški ir atsakingi žmonės. Žmonės, nebijantys veikti ir prisiimti atsakomybę, nelaukiantys, kol kažkas už juos pagalvos, kažką pasiūlys ar nuspręs. Labai džiaugiuosi, kad Liberalų sąjūdyje sutikau gausų būrį bendraminčių“, – kalbėjo V. Pikelis.

Ant žymiojo Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tilto.

Visuomenė pasitiki

Ilgametis ir vyriausias Liberalų sąjūdžio Kėdainių skyriaus narys Zenonas Marma nesigali pasirinkęs šią partiją ir tikina, kad jo apsisprendimą lėmė joje esantys nariai ir liberalizmo idėjos.

„Liberalų Sąjūdis mini savo 15-kos metų įkūrimo sukaktį. Džiaugiuosi, kad esame politinė jėga, kuria visuomenė pasitiki net sunkiais ir mūsų valstybei, ir partijai laikais. Linkiu, jog ir toliau visada vertintume kiekvieną žmogų, nesvarbu, jis partijos narys ar ne, rastume tarpusavio sutarimą, siektume užsibrėžtų idėjinių tikslų bei išlaikytume skaidrumą ir padorumą politikoje“, – sakė Z. Marma.

Karantino meto posėdžiaujama ir nuolat bendraujama nuotoliniu būdu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.