Lėšų kritinės būklės Vaidatonių užtvankai nebus skirta, nes Kėdainių rajono savivaldybės pateikta paraiška surinko per mažai balų, taip nusprendė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Surinko per mažai balų

Ministerijos vadovai paaiškino, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracija 2014–2020 m. programiniu laikotarpiu paramos pagal kaimo plėtros programos (KPP) priemonę „Parama žemės ūkio vandentvarkai“ prašė tik 2020 metams.

Kėdainių rajono savivaldybė administracija pateiktam projektui „Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Kruostos upės Vaidatonių tvenkinio hidrotechnikos statinių rekonstrukcija“ prašė 300 000 Eur paramos. 

Kadangi ŽŪM paraiškų buvo pateikta už didesnę sumą (18,127 mln. Eur), nei skirta paraiškų kvietimo finansavimui (13,694 mln. Eur), buvo sudaryta paraiškų vertinimo prioritetinė eilė.

„Skyrus papildomą finansavimą (0,437 mln. Eur), šiuo metu vertinamos tik tos paraiškos, kurios surinko ne mažiau kaip 52 atrankos balus. Kėdainių rajono savivaldybės pateikta paraiška surinko 35 atrankos balus, todėl nebus vertinama“, – teigė Jurga Vaičiūnė, Žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus patarėja.

Prarasta didžiulė suma

Primename, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius 2019-ųjų rugpjūčio 14 dieną raštu daugiau kaip milijono eurų lėšų atsisakė motyvuodamas tuo, kad „Kėdainių rajono savivaldybės administracija neturi žemės savininkų prašymų magistralinių griovių rekonstrukcijai vykdyti“.

Pasak Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos administratorės Jūratės Jodeikienės, 2019 m. liepos 31 d. posėdyje Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) strateginio planavimo komitetas nusprendė 2021-aisiais ir 2022 metais melioracijai skirtas Valstybės investicijų programos lėšas naudoti melioracijos įrenginių rekonstrukcijai savivaldybėse, kuriose griovių nusidėvėjimas viršija šalies vidurkį.

Lietuvoje tokiais rajonais buvo pripažintos septynios savivaldybės, tarp kurių – ir Kėdainių.

„Šalyje lėšos buvo paskirstytos atsižvelgiant į turimų griovių ilgį. Kėdainių rajono savivaldybei nuspręsta skirti 1 mln. 254 tūkst. eurų, lėšas įsisavinant per pora metų – 2021 ir 2022-aisiais, po 627 tūkst. eurų per metus“, – paaiškino J. Jodeikienė.

Per 2018–2019 metus rajone sutvarkyta apie 71 kilometrą griovių, o netekus 1 mln. 230 tūkst. eurų sumos, mūsų krašte liko apie 80–90 kilometrų neatnaujintų melioracijos griovių.

Kėdainių krašto ūkininkai apgailestavo, kad  šiemet didžiulė pinigų suma buvo paleista vėjais.

Iš viso Kėdainių rajone dar reikia sutaisyti apie 1 500 km griovių.

(Šarūno Šimkaus nuotr.)

2 Responses

  1. Artūras

    Jiem tai nerūpi, svarbiausia juosteles perkirpti, dovanas teikinėti, žodžiu pakazuka užsiimti, i Tamulis nieko nesugeba dirbti, nes visus rajono darbus kaip ir kelių tiesimu tik Kaminskas užsiima.Nu gal tik duones Kaminskas nelygina, Tamuliui palieka. Kad bus toliau, Ogi žentelis visus darbus dirbs, o Tamulis gales su Liusia svajoti.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.