Dar 15 sakurų papildys 2016-ais metais pradėtą sodinti sakurų parką šalia Kėdainių J. Basanavičiaus gatvės esančiame Atminties skvere.

„Šiandien Kėdainių sakurų parkelyje, Atminties skvere (J. Basanavičiaus gatvėje) bus pasodinta dar 15 sakurų „Royal Burgundy“. Jos buvo nupirktos iš Garliavos medelyno. Pasak specialistų, sakuros yra augintos Lietuvoje, tad turėtų sėkmingai prigyti naujoje pasodinimo vietoje ir jau kitą pavasarį džiuginti žiedais. Pasodinus šias sakuras, bus baigtas vienas Atminties skvero apželdinimo etapas”, – skelbia Kėdainių rajono savivaldybė.

Pirmosios 16 sakurų Atminities skvere buvo pasodintos 2016-aisiais.

„Sakuros simbolizuoja pavasarį. Šios japoniškos vyšnios yra tapusios savotišku pasauliniu simboliu. Kadangi toje vietoje stovi miestui kraštiečių iš Jungtinių Amerikos Valstijų dovanotas paminklas, o dabar bus pasodintos ir japoniškosios vyšnios, tai turėsime gražų pasaulietišką kampelį“, – tada, sodindamas pirmąsias sakuras, sakė rajono meras Saulius Grinkevičius.

Buvo planuojama sakuras sodinti kasmet, tačiau, pasikeitus rajono vadovams, parko plėtra buvo sustojusi. Tik praėjusiais metais vėl pradėta sodinti sakuras ir šį pavasarį sakurų žydėjimas ypatingai džiugino kėdainiečius bei svečius, pravažiuojančius pagrindine miesto gatve.