Lietuvoje jau sunku rasti kampelį, kuriame balandį – gegužę gyventojai nesidžiaugtų sakurų žiedų grožiu. Šį pavasarį žydinčiomis japoniškomis vyšnaitėmis jau žavisi vilniečiai, kauniečiai, alytiškai bei panevėžiečiai, sakurų parkas papuošė ir Nemuno pakrantę Prienuose.

Kėdainių Atminties parke beveik trys dešimtys sakurų pražysta kiek vėliau. Pernai žiedus jos išskleidė gegužės antroje pusėje.

Vieninteliame Kėdainiuose pradėtame formuoti sakurų parke jau penkeri metai nepasodintas nė vienas naujas medelis. Sodinant pirmąsias šešiolika sakurų buvo planuojama, kad parkas kasmet plėsis žemyn, beveik iki J. Basanavičiaus gatvės šaligatvio.

Pasekė kitų miestų pavyzdžiu

Sakurų parkas Kėdainių Atminties skvere pradėtas sodinti 2016-2017 metais. Parke auga netoli trijų dešimčių medelių.

Pirmųjų sakurų 2016-aisiais sodinti susirinko savivaldybės administracijos darbuotojai, Tarybos nariai ir nemažas būrys savanorių.

(Iš kairės) S. Grinkevičius, Vytautas Kundrotas, Steponas Navajauskas, Olga Urbonienė ir Ovidijus Kačiulis – pirmųjų sakurų sodinime (2016 m.).

„Šiandien daug pasaulio ir net Lietuvos miestų perėmę šią idėją puošiasi sakurų parkais“, – sako savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius, apgailestaudamas dėl netęsiamos idėjos.

Atminties skvere pradėtame formuoti sakurų parke savo japonišką vyšnaitę pasodino ir 2016-ais Kėdainiuose viešėjęs J.E. Japonijos ambasadorius Lietuvoje p. Toyoei Shigeeda.

Gražios iniciatyvos sulaukia palaikymo

Prieš porą savaičių 54 sakurų sodą Nemuno pakrantėje pasodino prieniškiai.

Gražios iniciatyvos visada sulaukia palaikymo, prisidėjimo prie jų įgyvendinimo. Gyventojai sodino sakuras, skirtas močiučių, šeimų garbei ir atminimui, jubiliejams ir kitoms progoms.

Savo sakuras sodino ir moksleivių klasės, norėdamos įprasminti savo draugystę, ir abiturientai. Vieną iš dešimties Savivaldybės įsigytų sakurų pasodino Prienuose apsigyvenę ukrainiečiai.

 Prienų rajono vadovai kviečia toliau turtinti sakurų sodą. Žinant, kad tikrai yra norinčių įamžinti sukaktis, įvykius ar kitus gyvenimo momentus, sode numatyta papildomų vietų.

Kėdainiuose parko plėtra sustabdyta

Auginti sakurų parką buvo planuojama ir Kėdainiuose. Pasak buvusio mero S. Grinkevičiaus, pasodinti būtent šešiolika pirmųjų medelių sakurų parke buvo pasirinkta simboliškai jų skaičių susiejant su sodinimo metais – 2016-aisiais. Buvo planuojama kasmet pasodinti sakurų.

Rajono vairą perėmus dabartinei valdžiai sakurų parko plėtra Atminties skvere buvo sustabdyta.

Šią savaitę Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis patikino, kad rudenį keliolika sakurų Atminties skvere vis dėlto bus pasodinta. Pasak mero, medelių alėja nuo jau augančių medelių turėtų nusidriekti miesto centro link.

Pirmosios 16 sakurų savivaldybei kainavo apie 2000 eurų. Medžiai tada buvo pasirinkti dideli, kad kuo greičiau duotų norimą efektą.

„Sakuros simbolizuoja atgimimą. Tad šiame Atminties skvere, kaip vilties ir atgimimo simbolis, jos ypač prasmingos”, – sako pirmąsias sakuras Kėdainių Atminties parke sodinęs S. Grinkevičius.

Panašios naujienos