Šį pavasarį sakuros Kėdainių Atminties skvere (J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvių sankirtoje) pražydo kiek anksčiau nei pernai. Apsipylę sodriais žiedais prieš septynetą metų pasodinti medeliai traukia akį – važiuojant pagrindine miesto gatve žydinčios įkalnės nepastebėti neįmanoma.

Pasigrožėti neilgai džiuginančiu grožiu ateina kėdainiečiai, nusifotografuoti sustoja pravažiuojantys. Pernai pasodintos krūminės sakuros jau barsto žiedlapius.

„Sakuros simbolizuoja atgimimą. Tad šiame Atminties skvere, kaip vilties ir atgimimo simbolis, jos ypač prasmingos”, – „Kėdainių mugei” yra sakęs pirmąsias sakuras Kėdainių Atminties parke dirbdamas rajono meru sodinęs Saulius Grinkevičius.

Atminties skvere pradėtame formuoti sakurų parke savo japonišką vyšnaitę pasodino ir 2016-ais Kėdainiuose viešėjęs J. E. Japonijos ambasadorius Lietuvoje p. Toyoei Shigeeda.

Sakurų parkas Kėdainių Atminties skvere pradėtas sodinti 2016-2017 metais. Pirmųjų sakurų 2016-aisiais sodinti susirinko savivaldybės administracijos darbuotojai, tarybos nariai ir nemažas būrys savanorių.

Pirmosios 16 sakurų savivaldybei kainavo apie 2000 eurų. Medžiai tada buvo pasirinkti dideli, kad kuo greičiau duotų norimą efektą.

Šlaite žydinčios japoniškos vyšnios turėjo būti ne vienintelės – planuota parkelį plėsti žemyn, beveik iki J. Basanavičiaus gatvės šaligatvio. Tačiau, pasikeitus rajono valdžiai, skvere spėjus pasodinti netoli trijų dešimčių medelių, Atminties skvero plėtra buvo sustabdytas. Penkerius metus naujų sakurų nebuvo pasodinta. Tačiau praėjusį rudenį savivaldybė pasirūpino, kad Atminties parko šlaite būtų pasodinta keliolika kitokių – krūminių sakurų.

Sakurų žydėjimas trumpas – apie porą savaičių, priklausomai nuo oro temperatūros.

Sakuros arba – japoniškos vyšnios – kilusios iš Rytų Azijos, auga Kinijoje, Korėjoje, Japonijoje. Medžiai pasiekia iki 20 metrų aukštį, tačiau dažnai auginamos kaip dekoratyviniai medžiai ir dėl genėjimo būna žemesni. Žiedai įvairių rožinių atspalvių, būna ir balti. Žydi anksti pavasarį, gausiai.

Šiuo metu paplitusi daugelyje šalių, aktyviai platinama Japonijos žmonių ir vyriausybės, kaip draugystės tarp šalių simbolis. Tai dažnas simbolis japoniškoje poezijoje, simbolizuojantis pavasarį bei trapų laikinumą

Panašios naujienos