Šio penktadienio popietę J. Basanavičiaus gatvės skverelyje ties Dotnuvos gatve matėsi didelis sujudimas. Savivaldybės administracijos darbuotojai greta miestui dovanoto paminklo pasodino šešiolika sakurų.

Įkelti didžiulius medžius į paruoštas duobes - nelengvas darbas.

Įkelti didžiulius medžius į paruoštas duobes – nelengvas darbas.

„Šešiolika medelių pasirinkome todėl, kad šie metai yra šešioliktieji. Nuo šiol planuojame kasmet šiame skvere pasodinti po vieną sakurą. Kodėl būtent šiais medžiais nutarėme papuošti skverą? Atsakymas labai paprastas – sakuros simbolizuoja pavasarį. Šios japoniškos vyšnios yra tapusios savotišku pasauliniu simboliu. Kadangi toje vietoje stovi miestui kraštiečių iš Jungtinių Amerikos Valstijų dovanotas paminklas, o dabar bus pasodintos ir japoniškosios vyšnios, tai turėsime gražų pasaulietišką kampelį“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius. Jo teigimu, sakuros nupirktos už 2000 eurų. Medžiai pasirinkti dideli, kad kuo greičiau duotų norimą efektą. Be to, tokius medžius paprasčiau apsaugoti nuo piktavalių.

Sakurų sodinti atvyko nemažai savanorių.

Sakurų sodinti atvyko nemažai savanorių.

Pasak specialistų, sakuroms pasirinkta vieta yra tinkama. Buvo atlikti žemės tyrimai, kurie parodė, kad skvero žemė puikiai tinka augti japoniškosioms sakuroms.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Čerenkovo teigimu, į Kėdainius sakuros atkeliavo per Garliavos medelyną iš vienos Europos šalių: „Mes paskelbėme konkursą medelių pirkimui. Atsiliepė dvi įmonės. Medžius pirkome iš to medelyno, kuris pasiūlė mažesnę kainą. Sakuros labai gražiai papuoš šią vietą. Juk aplinkui auga nemažai medžių gražia žalia lapija. Sakuros turi bordo spalvos lapus, tad puikiai papildys lietuviškąją žalumą. Be to, kiekvieną pavasarį mes galėsime gėrėtis užburiančiu sakurų žiedų baltumu.“

Visi talkininkai rado kaip prisidėti prie medžių sodinimo.

Visi talkininkai rado kaip prisidėti prie medžių sodinimo.

Sakurų sodinti susirinko ne tik savivaldybės administracijos darbuotojai, rajono Tarybos nariai, bet ir nemažas būrys savanorių.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.