Seimo įsteigta ir jam atskaitinga Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), kurios paskirtis yra užtikrinti, kad valdžios įstaigos ir jose dirbantys asmenys etiškai tarnautų žmonėms, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai pavedė atlikti tyrimą.

Komisija turėjo išsiaiškinti, ar valdžioje esantys tarybos nariai Nijolė Naujokienė ir jos žentas Paulius Aukštikalnis nepažeidė viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo.

Nurodyti artimi giminystės ryšiai

„… Nurodoma, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario Pauliaus Aukštikalnio sutuoktinė Giedrė Aukštikalnienė yra VšĮ „Kėdainių ligoninė“ darbuotoja. Šiuos duomenis P. Aukštikalnis nurodo ir savo privačių interesų deklaracijoje. Pareiškėjo žiniomis, G. Aukštikalnienė taip pat yra tarybos narės Nijolės Naujokienė dukra. Pagal Įstatymo 2 straipsnio 1 dalies nuostatas, G. Aukštikalnienė laikytina artimu asmeniu minėtiems tarybos nariams. …“, – konstatuojama VTEK rašte.

Nenusišalino, nors turėjo

„Įstatymo 11 straipsnio 1 dalies nuostatos deklaruojančiajam draudžia dalyvauti ne tik rengiant ar priimant sprendimus, tačiau ir juos svarstant, taip pat kitaip juos paveikti ar bandyti paveikti, arba atlikti kitas tarnybines funkcijas, … “ – rašoma iš VTEK į Kėdainių savivaldybės tarybą atkeliavusiame dokumente.

VTEK pavedime įvertinti N. Naujokienės ir P. Aukštikalnio elgesį nurodoma, kad šių metų balandį, savivaldybės tarybos posėdyje bei komitetuose, svarstant Kėdainių ligoninės ataskaitą, ligoninėje dirbančios G. Aukštikalnienės nei mama, nei vyras, būdami rajono savivaldybės tarybos nariais, nenusišalino nuo klausimo svarstymo bei balsavimo, aktyviai dalyvavo svarstyme ir netgi buvo teikiami pasiūlymai.

Taip pat sėkmingai aktyviai uošvė su žentu dalyvavo sprendimų, skiriant VšĮ „Kėdainių ligoninė“ stebėtojų tarybos narius, priėmime.

Išsisuko

Atlikti VTEK pavedimą įvertinti N. Naujokienės ir P. Aukštikalnio elgesį, kaip galimai sukėlusį viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, Kėdainių r. savivaldybės Etikos komisija susirinko liepos 15 d.

Nors į svarstymą atvyko ir N. Naujokienė, ir P. Aukštikalnis, juos atlydėjusi „saviškių“ kompanija sukėlė panašų į suplanuotą chaosą.

Pirmiausiai N. Naujokienė pateikė prašymą dėl Etikos komisijos pirmininko nusišalinimo. Nusišalinus komisijos pirmininkui, negalėtų vykti posėdis, nes nėra patvirtinto pavaduotojo.

S. Sinickis paprašė VTEK perimti tyrimą.

Pasinaudojo pasiruoštu ginklu

Etikos komisija iki šiol dirba be pirmininko pavaduotojo. Ir tai – valdančiųjų dėka. Komisijos pirmininko S. Sinickio šioms pareigoms teikta patyrusios politikės Virginijos Baltraitienės kandidatūra savivaldybės tarybos valdančiųjų balsų dauguma nebuvo patvirtinta.

„Pavaduotoju turi būti vienas iš komisijos narių, – situaciją dėl Etikos komisijos pirmininko pavaduotojo aiškino S. Sinickis. – Mačiau vienintelę kandidatūrą, pagal politiko patirtį ir kompetenciją, tai – V. Baltraitienės.“

Etikos komisijoje dirba tarybos nariai S. Sinickis, V. Baltraitienė, Tomas Bičiūnas, Indrė Fiodorova, Aušrelė Kaminskienė, Algimantas Kižauskas; visuomenininkai Vilma Samaitienė, Jolanta Katinienė, Dainius Kižauskas.

Dabar gi, kas galėtų paneigti, kad, žinodama, jog nesant Etikos komisijos pirmininko pavaduotojo ir nušalinus komisijos pirmininką, posėdis negali įvykti, N. Naujokienė pareiškė nušalinimą komisijos pirmininkui.

Savo koalicijos narių balsų dauguma pabalsuojama dėl komisijos pirmininko nusišalinimo. Posėdis vykti nebegali ir … N. Naujokienė bei P. Aukštikalnis svarstymo dėl supainiotų interesų išvengia.

Paprašė VTEK įsikišimo

Po viso to Kėdainių r. savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas S. Sinickis raštu kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, pranešdamas, kad dėl tokių, galimai tyčinių, minėtų Kėdainių r. savivaldybės tarybos narių veiksmų, VTEK pavedimo įvykdyti Kėdainiuose neįmanoma.

S. Sinickis paprašė VTEK perimti tyrimą dėl N. Naujokienės ir P. Aukštikalnio galimai pažeisto viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo.

Kito Etikos komisijos posėdžio data kol kas nenumatyta. Laukiama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atsakymo.

Panašios naujienos

18 Responses

 1. Ana

  Siaubas iki ko nusirito šita tarybos narė. Šv. šeimynėlė! Tai čia faktas, kad jinai taip pasielgti sugalvojo. Nebūtų Naujokienė. Manau šitas dalykas jai taip paprastai nepraeis. Kiek jinai gali rodyti savo bjaurumą? Kiek gali pūstis, kaip varlė prieš jautį. Kaip gailiuosi, kad reitingavau rinkimuose tą Kaminskienę ir Aukštikalnį negaliu.Tai būtų net nepatekę į tarybą. Taigi, vaikščiojo Aukštikalnienė ir prašė juos reitinguoti. O koks nepasitenkinimas buvo vienoje įstaigoje, kai Naujokienė, kaip sakoma,,prakišo“rinkimus. Man tai patiko.

  Atsakyti
 2. Birutė

  Viskas mūsų krašto sėkmei!!!!!! Ne, su tokiais ponais tai jau tikrai grynas politinis dugnas. Įdomu šita valdžia dirba kėdainiečiams ar dėl savo ambicijų? Atsakymas dėl praturtėjimo. Tu žiūrėk, kaip poniai nepatiko pelnytas dėmesys. Pyktis ir pavydas jau, matyt, paveikė NN imuninę sistemą.

  Atsakyti
 3. Nušalinimas Etikos komisijos pirmininko, galėtų reikšti interesų konfliktą jau esamą. Nebereikia net tirti. Vienos košės dar neišsrėbė, o jau kitą išsivirė. Na, ir apetitas.

  Atsakyti
 4. Birutė

  Tokia drąsi, kad net į posėdį atidardėjo su visa,, chebra ir Kaziuku“. Matyt tuo momentu drąsa buvo pasibaigusi. Ką jinai sau leidžia?

  Atsakyti
  • Virginija

   Dėl to ir įsteigė tą kvailą sėkmę,kad sukurtų visą čigonų taborą ,kuris sektų ,kaip avelės paskui ją .Arši KP sekretorė.Kol nesukiš visų artimųjų į postus,tol nesitrauks.Bjauri komunistė.

   Atsakyti
 5. dainius

  Baisu, kodel nerašote, kad ir Kaminskas slankioja iš paskos ir nurodineja, replikuoja.Reikėtų tą šutvę su partorge priešakyje išardyti, tiesiog biauru.

  Atsakyti
 6. Pone pirmininke, jus negadinkite sau nervų. Teisingai darot piktžoles reikia rauti su šaknimis. Kaip mano močiutė sakydavo niekaip neišnaikinsi utėlių, kol neišnaikinsi glindų. Ačiū,, Kėdainių mugei’ ‘, kad parodote kur tos piktžolės auga. Puikiai išreklamuoti nariai. Kituose rinkimuose laimėjimas garantuotas. Tik neužmikite ant laurų ponai.

  Atsakyti
 7. Ūnė

  Tiesiog gėda ,kaipTamulis tai pakenćia, jukjisvadovauja tai Naujokienes brigadai, o gal jis jau užburtas, priburtas, prisiklausęs ,,fainos,, muzikos čestuškų ir nebeatskiria , kur grūdai,kur pelai.Ponia Kaminskienė taip pat neišlipa iš skandalų.Mugės žurnalistai, negi nežiūrit posėdžių transliacijos, juk Kaminskienė viešai pareiškė, kad palieka etikos komisiją, o dabar laksto , ar apsiskelbė, kaip ir vyrelis dėl savanorystės, kurios neatliko !Kaip galima tikėti tokiais žmonėmis, žmonės būkite budrūs , žiūrėkit ką renkate, o babytei pats laikas eiti blynus kepti, bendrai į ,Sveikos ale mitybos centrą”

  Atsakyti
 8. Kęstas

  Dabar man viskas aišku, kodėl Naujokienė Rimkevičienės ataskaitą,,purtė” , o Skaumino, kaip sviestu patepta, žodžiu, ranka ranką plauna, mat dukrelė dirba, gerai , kad Sinickis iškėlė, o tai mes žemės kurmiai nieko nesuprantam! Muge pirmyn, tik jau nenusivažiuokit iki Rinkos lygio, kur nuotraukos Nijoles, Tamulio, žento, kartais dar kažkokios Kaupienės

  Atsakyti
  • Roma

   Tai jus neįsivaizduojat kaip Naujokienė vos ne pirmu smuiku grodavo atrankose į darbą tam suknistam partnery. Žinot šita ekspertė apie viską taip nusimano kaip kiaulė apie debesį. Net skambindavo į darbovietę buvusią ir klausdavo apie žmogų. Kiek toj skylėj pasikeitę darbuotojų, baisu. Prieis šita šutvė liepto galą.

   Atsakyti
 9. Rita

  Visiems aišku, kad darbuotojas turi gauti algalapį. Šioje įmonėje toks dalykas iš vis neegzistavo. Kiek dirbau net sapne nemačiau. Ir dar drįsta kalbėti apie sugadintą reputaciją ar ką ten. Šis,, uabas“jau seniai neturi geros reputacijos. Darbo kodeksas čia lygus nuliui prisiminkit ant amžių. Amen

  Atsakyti
 10. nežinomoji

  karantino metu bobulyte šauniai reguliavo atlyginimus vokeliuose , tegul prisipažįsta, gal kunigėlis atleis

  Atsakyti
  • Mūsų krašto sėkmės gerbėja

   Jo vokeliai tikra tiesa. Netgi, turiu vieną tokį užsilikusį. Geri laikai, kaip ir viskas baigiasi.

   Atsakyti
 11. Ona

  Kas suvaldys Nijoles ir Tamulio šutvę, ogi Uspaskis su Fiodorovu, pasakys ir nei cypt, bus pilnos kelnes, taip jiems komunistams ir reikia.

  Atsakyti
  • Kas

   Kas, Uspaskis su Fiodoruvu? Negi nematote, kad jie visi, visi iš tos pačios šutvės?

   Atsakyti
 12. Tamsus miškas......

  Ar čia tiesa, nejaugi Viktoras toks galingas?Tai ką, jiems brisiaus galas. Laukiu tos akimirkos. Žmonės atsikvėps po šitokio baltos ponios siautėjimo. Ar dar ne gana tu turtų? Visi aprūpinti. Nejaugi tą turtą į grabą nusineš. Tegul tankiau pakelia akis į dangų.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.