Nuo šeštadienio, spalio 24 d., Kauno mobiliajame koronaviruso patikros punkte atidaroma papildoma linija specialiai kėdainiečiams, norintiems pasitikrinti dėl COVID-19, pranešė Kėdainių rajono savivaldybė.

Prastėjanti epidemiologinė situacija rajone (per pastarąsias 14 dienų patvirtinta 16 naujų susirgimų koronavirusu, iš jų – 4 rajono savivaldybės vadovams ir 3 darbuotojams, dar du atvejai – ugdymo įstaigose) kelia susirūpinimą.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Karolina Štelmokaitė socialiniame tinkle išplatino žinutę apie savo iniciatyvą suteikti kėdainiečiams galimybę operatyviau išsitirti dėl koronaviruso. Tarybos narė informavo, kad jai susisiekus su vyriausiąja Kauno apskrities epidemiologe Orina Ivanauskiene ir paprašius dėl susidariusios situacijos Kėdainiuose skirti mūsų rajonui padidintą dėmesį, kėdainiečiams skirta atskira tyrimų linija Kauno mobiliajame koronaviruso patikros punkte.

Atidaryti mobiliojo patikros punkto Kėdainiuose kol kas nesą reikalo, nes šią savaitę rajonas patenka į žaliąją zoną – koronaviruso pavojaus lygis čia vertinamas kaip žemas (pavojaus lygis vertinamas kiekvieną savaitę). 

Tačiau įvertinus šiuo metu Kėdainių rajone besiklostančią epidemiologinę situaciją, nuo spalio 24 dienos Kauno mobiliajame koronaviruso patikros punkte atidaroma papildoma linija specialiai kėdainiečiams. „Visus, pajutusius simptomus ir norinčius pasitikrinti dėl COVID-19, prašome skambinti telefonu 1808 ir pasakyti mums suteiktą slaptažodį – „profilaktinis kėdainietis“. Paslauga nemokama“, – informuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

Virtualaus koronaviruso (COVID-19) statistikos žemėlapio duomenimis, spalio 23 dieną Kėdainių rajone yra 23 koronavirusu sergantys asmenys. 33 žmonės laikomi pasveikusiais, o nuo pandemijos pradžios iš viso užregistruoti 57 atvejai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prašo, kad šiuo metu dėl išaugusio darbo krūvio (pastarąsias dvi dienas Lietuvoje nustatoma po daugiau kaip 400 naujų koronaviruso atvejų) užsikrėtusieji ir kontaktą turėję asmenys turėtų nelaukti NVSC specialistų skambučio, o patys imtis veiksmų ir vadovautis pateiktomis rekomendacijomis: https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/nvsc-daugejant-koronaviruso-atveju-rizikoms-valdyti-butinas-svaresnis-paciu-zmoniu-indelis.