Kokie didžiausi sveikatos mitai, kuriuos išgirsta vaistininkai? Farmacijos specialistai pranešime spaudai dalijasi, ką paprastai girdi iš gyventojų, ir pabrėžia, kad kai kurie mitai ne tik nepadeda, tačiau gali pakenkti sveikatai.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad žmonės turi daug nusistovėjusių įpročių ir gana dažnai užsiima savigyda.

„Į vaistinę klientai dažniausiai užsuka ne tik įsigyti vaistų, bet ir pasikonsultuoti sveikatos klausimais. Vis dėlto pasitaiko ir situacijų, kai gyventojai laikosi įsikibę savo įsitikinimų, kažkur girdėtų patarimų, netinkamai vertina konkrečius simptomus“, – kalba J. Aleknienė.

Dažniausių mitų 10-tukas

  1. Norint pasveikti nuo sauso kosulio, jį reikia skystinti vaistais;
  2. leidžiami vaistai nekenkia skrandžiui ir neturi šalutinių poveikių;
  3. jei liga ilgai nesitraukia – būtini antibiotikai;
  4. atėjus pavasariui būtina valyti organizmą detoksikuojančiais preparatais;
  5. numesti svorį galima tik vartojant tam skirtus papildus;
  6. prasidėjus pavasariui vitamino D vartoti nebereikia, nes jo pakanka dėl saulėtų dienų;
  7. reikia vengti riebaus maisto, tuomet numesime svorio;
  8. mieste neužsikrėsi erkiniu encefalitu, nes erkių čia nėra;
  9. pasijutus geriau galima nustoti vartoti gydytojo paskirtus vaistus;
  10. jeigu nesideginame, nereikia kremo su SPF filtrais, o su SPF kremu įdegti neįmanoma.

J. Aleknienė sako, kad visi šie mitai yra neteisingi, bet dalis jų išties gali pakenkti sveikatai: „Vienas dažniausių įsitikinimų ir sveikatai kenkiančių įpročių yra savarankiškas vaistų vartojimo nutraukimas, kai pasijuntame geriau. Jei gydytojai paskiria vaistą vartoti tam tikrą dienų skaičių – būtina suvartoti visą paskirtą kursą. Pagal atnešamus sunaikinti vaistus pastebime, kad nebaigtas vartoti vaistų kursas – dažna situacija“, – sako farmacininkė.

Kitas mitas, į kurį vaistininkė atkreipia dėmesį, yra antibiotikų vartojimas. „Žmonės dažnai yra įsitikinę, kad niekaip nepasveiks, jei nevartos antibiotikų. Taip pat dažnas vartoja tą patį antibiotiką skirtingoms ligoms gydyti. Tokia savigyda ne tik nepadeda, bet gali ir pakenkti sveikatai“, – pabrėžia vaistininkė.