Antradienį, spalio 20 d., Kėdainių rajono savivaldybė informavo, kad COVID-19 (koronavirusine infekcija) susirgo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojas.

„Šiuo metu vykdoma epidemiologinė atvejo analizė. Sudaromas kontaktų su žmonėmis,  su kuriais turėtas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas, sąrašas. Visi savivaldybės darbuotojai, kurie iki dabar dirbo savivaldybės pastate ir kurių darbo sąlygos leidžia dirbti ne darbo vietoje išleidžiami dirbti nuotoliniu būdu. Savivaldybės vadovai dirbs nuotoliniu būdu. Šiandien savivaldybės patalpose atliekama patalpų dezinfekcija“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Savivaldybės patalpose vykstantis išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture bus tęsiamas.

Antradienį taip pat pranešta apie COVID-19 ligos atvejį, patvirtintą Juozo Paukštelio progimnazijos darbuotojui. Kaip teigiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Kėdainių skyriaus pranešime, epidemiologinio tyrimo metu asmenų, turėjusių didelės rizikos sąlytį su susirgusiuoju, progimnazijoje nenustatyta.

Šią savaitę (spalio 19–25 dienomis) Kėdainių rajono savivaldybė nebepatenka į didelę riziką turinčių savivaldybių sąrašą. Taip antradienį, spalio 20-ąją, teigė NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja, laikinai vykdanti Kėdainių skyriaus vedėjo funkcijas, Jurgita Arbočienė.

Jos pateiktais duomenimis, per praėjusią savaitę, nuo spalio 12 iki 18 dienos, buvo patvirtinti iš viso 7 nauji COVID-19 infekcijos atvejai Kėdainių rajono gyventojams. Susirgo keturios moterys ir trys vyrai, kurių amžius nuo 27 iki 81 metų. Vienas iš šių asmenų gydomas ligoninėje, visi kiti ambulatoriškai. Šie atvejai nėra tarpusavyje susiję. Trys iš jų siejami su Kaune registruotais protrūkiais.

Pasak J. Arbočienės, atliekant atvejų epidemiologinę diagnostiką, Kėdainių skyriui talkina Jonavos ir kitų skyrių specialistai. „Epidemiologai dalijasi informacija, jeigu yra daugiau atvejų, padedame kitiems rajonams arba jie padeda mums“, – apie Kėdainiuose ir visoje Lietuvoje kylančius iššūkius kalbėjo J. Arbočienė.

Pasak jos, sergamumo statistika kinta sparčiai. „Kaip matome, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sergamumas auga ir būtina laikytis visų Sveikatos apsaugos ministro ir Ekstremalių situacijų valdymo operacijų centro vadovo sprendimų. Reikia dėvėti kaukes, plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis saugas atstumo ir kitų bendrųjų prevencijos priemonių. Susirgti galime bet kuris, virusas amžiaus nesirenka“, – pabrėžė NVSC atstovė.

Nuotraukoje: Jurgita Arbočienė, NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja, laikinai vykdanti Kėdainių skyriaus vedėjo funkcijas.

Panašios naujienos