Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir rajono ambulatorijose pradedamas skiepijimas mokama keturvalente gripo vakcina ,,Influvac Tetra“, skirta 2020/2021 metų gripo sezonui.

Šiais metais medikai pastebi didesnį gyventojų susidomėjimą skiepais nuo gripo. „Jau rugpjūčio pabaigoje žmonės skambino į registratūrą, teiravosi gydytojų ir slaugytojų apie sezoninio gripo vakciną“ – teigia Jūratė Judickienė, VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja organizaciniam-metodiniam darbui.

Pasak jos, įstaiga mokamos gripo vakcinos šiemet įsigijo daugiau nei ankstesniais metais. Vienos vakcinos dozės kaina –  8,38 Eur, mokestis už paskiepijimą suaugusiems – 1,16 Eur, vaikams – 0,87 Eur.

 „Jau pareiškė norą skiepytis ne tik pavieniai asmenys, bet ir įmonės, organizacijos. Aktyviausi tie, kurie skiepijasi kasmet“, – pasakojo gydytoja.

Pageidaujančių pasiskiepyti pacientų prašoma kreiptis į savo šeimos gydytoją, tačiau Kėdainių PSPC medikų komanda pasiruošusi atvykti į kolektyvus ir paskiepyti darbuotojus darbo vietose. Dėl skiepijimo reikėtų kreiptis į direktoriaus pavaduotoją J. Judickienę (tel.: 8 618 06812) arba Terapijos skyriaus vedėją Joaną Kleivienę (tel.: 8 617 62283).

Valstybės kompensuojamą gripo vakciną, kuri skirta rizikos grupės pacientams, Kėdainių PSPC tikisi gauti rugsėjo pabaigoje. „Kompensuojamos gripo vakcinos poreikį turėjome pateikti dar šių metų vasario mėnesį. Jį pateikėme, atsižvelgdami į prisirašiusiųjų rizikos grupės asmenų skaičių ir ankstesnių metų patirtį, skiepijant šios grupės pacientus. Kompensuojamos vakcinos šiemet turime gauti daugiau nei pernai. Tikimės, kad mūsų pacientams jos pakaks“, – sakė J. Judickienė.

Medikės teigimu, Kėdainių rajone, lyginant su kitais rajonais, kasmet nuo gripo pasiskiepija nemažai gyventojų. „Panašu, kad šiais metais pasiskiepijusių bus dar daugiau. Neabejotinai, koronaviruso infekcijos plitimas šalyje, viešojoje erdvėje pateikiama specialistų nuomonė ir informacija apie mokslinius tyrimus ir kitų šalių patirtį, turi įtakos ir gyventojų nuomonei apie skiepus nuo gripo“, – mano pašnekovė.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Skiepijimas yra pati efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Nuo gripo verta skiepytis cirkuliuojant koronavirusui, nes susirgus gripu, nusilpsta imuninė sistema, didėja rizika susirgti ir COVID-19 viruso sukelta infekcija. „Šios infekcijos simptomai gali būti panašūs į gripo, todėl sunkiau nustatyti ligos diagnozę. Kai neturime patikimų priemonių apsisaugoti nuo koronavirusinės infekcijos, turime saugotis bent jau nuo gripo, kuris kasmet sutrikdo sveikatą tūkstančiams žmonių“, – pataria J. Judickienė.

Panašios naujienos