Kėdainių medikai jau paskiepyti abiem vakcinos nuo COVID-19 infekcijos dozėmis. Pagrindinėse rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose atsisakiusių skiepytis – nedidelė dalis.

Kaip sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė, centre ir jam priklausančiose padaliniuose, ambulatorijose pasiskiepijo daugiau kaip 200 medikų ir kitų darbuotojų. Nepanorusių skiepytis yra apie trys dešimtys.

Kėdainių ligoninėje abiem vakcinos dozėmis paskiepyta apie 250 medikų ir darbuotojų. Dar apie 290 darbuotojų yra persirgę koronavirusu, turėjo antikūnų ir jiems skiepai atidėti.

„Galėjo skiepytis, tačiau atsisakė 24 darbuotojai. Didžioji jų dalis nėra medikai, tai ūkio, administracijos dalies darbuotojai, tačiau yra ir slaugytojų, iki dešimties. Atsisakiusio skiepytis gydytojo nėra nei vieno“, – sakė Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas.

Pasak ligoninės vadovo, žmonės įpareigoti per šią savaitę pasidaryti antikūnų tyrimą, nes tikėtina, kad dalis jų gali turėti susidariusių antikūnų, patys nežinodami, jog persirgo COVID-19. Tad skiepai jiems, vienaip ar kitaip, būtų atidėti.

„Su likusiais kalbėsime, galbūt žmonės turi labai rimtų priežasčių. Pavyzdžiui, žinau, kad viena darbuotoja laukiasi ir skiepijimą atidėjo, galbūt kiti motyvuoja tuo, kad yra labai alergiški ar panašiai. Kai žinosime, tada kalbėsimės, kol kas sprendimų jokių nepriimame, jokios prievartos nebus. Dauguma šių žmonių kontakto su pacientais neturi arba beveik neturi. Tačiau jei, pavyzdžiui, susirgtų atsisakiusi skiepytis slaugytoja, ji gali užkrėsti ir dešimt, ir dvidešimt žmonių. Taigi situacija nėra paprasta ir sprendimai nėra paprasti“, – reziumavo S. Skauminas.

Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė primena, kad dvejomis vakcinos dozėmis jau paskiepyti Kėdainių rajono privačių sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių darbuotojai, socialinės globos ir rūpybos įstaigų darbuotojai ir gyventojai ir kiti. Taip pat pradėti skiepyti vyresni kaip 80 metų rajono gyventojai, jų rajone yra daugiau kaip du tūkstančiai. Nuo praėjusios savaitės taip pat vyksta švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimas pirmąja vakcinos doze.

Statistikos departamento švieslentėje skelbiamais vasario 15 dienos duomenimis, Kėdainių rajono savivaldybėje pirma vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepytas 1 561 asmuo, antra doze – 1 146 asmenys.

Panašus paskiepytų medicinos darbuotojų skaičius ir kaimyniniuose Jonavos bei Ukmergės rajonuose. Pavyzdžiui, Jonavos ligoninėje paskiepytas 231 darbuotojas, Ukmergės ligoninėje – 253. Dalis ligoninių personalo sirgo ir turi antikūnų, tad jiems vakcinacija atidėta, štai Jonavos ligoninėje norą skiepytis yra išreiškę 79 darbuotojai, kurie šiuo metu turi antikūnų. Dar 115 Jonavos ligoninės darbuotojų nesiskiepijo dėl įvairių priežasčių. „Mūsų įstaigoje imunitetą, susidariusį po vakcinacijos arba persirgus, turi 78 procentai darbuotojų“, – sakė VšĮ Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius.

(Asociatyvi nuotrauka)

(Kėdainių PSPC nuotr.)

Panašios naujienos