Girdžiu ir skaitau nepasitenkinusių pacientų komentarus, kad jie negauna paslaugų, tačiau visada maniau, kad tai tik išvargintų ir piktų žmonių kalbos, nes pati visas man reikalingas paslaugas gaudavau laiku kreipdamasi į Kėdainių PSPC įprasta tvarka.

Esu tvarkingai mokesčius mokanti Lietuvos pilietė, rajono gyventoja, pacientė. Dėl visoje šalyje susiklosčiusios  situacijos susitaikėme ir su naujomis sveikatos priežiūros paslaugų gavimo tvarkomis.
Tad keista buvo, kad taip piktinamasi apylinkinėmis  gydytojomis (šeimos gydytojomis – red. pastaba). Tik štai… Ši savaitė buvo dvigubai nesėkminga mūsų šeimai. Pirma, staiga pablogėjus sveikatai, kreipiausi į apylinkės gydytoją. Ši pakonsultavusi nukreipė skubiai neurologo konsultacijai dėl staiga atsiradusių labai stiprių stuburo skausmų.
Deja, Kėdainių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje nėra nei vieno neurologo. Ar tikrai taip gali būti, juk prieš keletą dienų rajoninėje spaudoje skaičiau, kad eilių pas jokius specialistus nėra? O štai, pasirodo, nėra net specialisto… Teko ieškoti galimybių vykti į Kauną, kad gaučiau neurologo pagalbą.

Antra situacija: vyresnio amžiaus šeimos nariui vėlų vakarą atsirado stiprūs pilvo skausmai, tokie stiprūs, kad teko vykti į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių. Apžiūrėjusi budinti gydytoja pakvietė konsultacijai  chirurgą. Po apžiūros  įtarta ūmi chirurginė liga, tad gydytojas informavo, kad mūsų senolį reikia pervežti į Kauną, nes… Kėdainių ligoninėje nėra galimybės atlikti pilvo organų echoskopijos ir skrandžio tyrimų po poliklinikos darbo valandų.

Mes prašėme niekur nesiųsti, nes pasitikime Kėdainių medikais ir nenorime vykti į Kauno ligonines, vargindami ir taip silpną senolį. Deja, gydytojas chirurgas, besijausdamas kaltas dėl susiklosčiusios situacijos, paaiškino, kad šie tyrimai būtini čia ir dabar tam, kad būtų galima pagelbėti mūsų šeimos nariui.
Kodėl nėra galimybės atlikti šiais laikais rutininių tyrimų, o ypač ūmių susirgimų metu? Su šiuo klausimu kreipiausi į ligoninės administraciją, tačiau sužinojau, kad direktorius atostogauja. Manau, kad tokia situacija ligoninėje pavojinga visų rajono gyventojų sveikatai ir gerovei <…>.

Pacientė kėdainietė (pavardė redakcijai žinoma)

ATSAKYMAS

Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė:

Minėtuoju atveju Kėdainių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje dirbusi neurologė staiga susirgo, kita gydytoja neurologė tuo metu atostogavo ir skubiai grįžti negalėjo. Šiuo metu gydytoja grįžusi iš atostogų ir ligoniai yra perregistruojami neurologo konsultacijai.

Gydytojų neurologų ieškome nuolat. Numatyti staigių gydytojų ligų ar mirčių negalime, o įvykus tokiam įvykiui skubiai surasti neurologą yra sudėtinga, nes šių specialistų Lietuvoje trūksta ir jie turi darbo įsipareigojimų kitose gydymo įstaigose.

Panaši padėtis ir dėl laiške minimų tyrimų. Susirgus vienam gydytojui, atliekančiam endoskopijas ir echoskopijas, po darbo valandų ne visomis dienomis pavyko užtikrinti skubias echoskopijas ir endoskopijas. Dienomis atliekamos ir skubios echoskopijos. Endoskopijų atlikimas derinamas su budinčiu endoskopuotojų, kuris atvyksta atlikti tyrimo. Pateiktu atveju sudėtinga spręsti, ar endoskopija būtina. Paprastai ji yra būtina tik esant kraujavimui. Kitais atvejais tyrimą galima planuoti.